Aktivisté poukázali na násilné praktiky páchané na zvířatech

V neděli 23. 9. 2018 se čeští aktivisté v tichosti seřadili na pražském Pankráci do tvaru kostky, aby poukázali na násilné praktiky prováděné na zvířatech ve velkochovech. Masky Guye Fawkese, které zahalili tváře dobrovolníků, přitáhli pozornost kolemjdoucích.

Co je Kostka pravdy?

Cube of Truth (Kostka pravdy) je celosvětová událost, která má v lidech vzbudit umělecký dojem. Aktivisté se oblečou do černého oděvu, v rukách drží laptopy směrem k lidem a na tvářích mají masky Anonymous. Právě tato kreativní scéna má nenuceně přitahovat kolemjdoucí. Několik dalších aktivistů stojí vedle a aktivně komunikují s veřejností. Cílem celé akce je odkrýt realitu ve velkochovech, která je záměrně skrytá očím veřejnosti. Událost má také poukázat na to, jak jsou lidé prostřednictvím lživého marketingu oklamáni a zmanipulováni před drsnou realitou.

Pravda ukrytá ve videozáznamech

Lidi stojící před dobrovolníky se s upřeným pohledem dívají na obrazovky laptopů. Jejich pohledy jsou nevěřící a zděšené. Vidí tam něco, co ještě pravděpodobně nikdy neviděli. Vidí tam reálné videozáznamy zemědělských praxí z velkochovů.

Děsivé a trpící zvuky hospodářských zvířat vycházející z laptopů dávají jasně najevo, že pohled to nebude příjemný. Zvědavost je ale silnější, a tak postupují blíž ke kostce. Uvězněné prasnice v kotcích bez možnosti pohybu. Selátka ležící na chladných ocelových podlahách. Vystrašené ovce, které cítí, že se blíží jejich konec. A v neposlední řadě zmrzačené krávy, kuřata a ryby na pokraji života. Tyto záznamy málokoho nechají chladným.

FOTO: Anonymous

Anonymous - AnonymousAnonymous - anonymous 2

A co na to lidé?

Ve většině případů jsou reakce lidí empatické. Mnozí odcházejí obohaceni o nové informace a aktivistům dají přátelsky najevo, že konzumaci masa omezí nebo se o to alespoň pokusí. Někteří vyroní slzy a pokorně poděkují za jejich odhodlání šířit osvětu. Výjimečně se najdou i situace, kdy kolemjdoucí projeví agresi, výsměch, nebo rovnou přijdou k obrazovkám s hovězím burgerem.

Kořeny Kostky pravdy

S nápadem přišli zakladatelé organizace Anonymous for The Voiceless, kteří původně vytvořili tuto událost jako experiment na ulicích australského Melbourne před dvěma lety. V průběhu času se úsilím neúnavných dobrovolníků ukázalo, že jsou inspirace i pro organizace v jiných zemích, po celém světě. Posláním Kostky pravdy je sjednocení lidí různých názorů za účelem upřímné komunikace postavena na individuální úrovni.

Dnes, 08:58
Přívoz je v provozu je každý den od 10 do 22 hodin. O sobotách, v...
Dnes, 07:39
Letní slavnosti staré hudby nedomyslitelně patří k prázdninové Praze. Do třetího desetiletí své existence vstupují...
Včera, 15:21
S rekonstrukcí bývalého rybníka ve Stromovce byl také opraven prostor před Šlechtovou restaurací, tedy parter...
Včera, 11:02
Tryskovice a Krteň. Dvě obce, které se nacházely na území dnešní Prahy, ale dnes už...
11.7.2020
Na celkové řešení budoucí podoby Vítězného náměstí vyhlásila před dvěma lety rada hlavního města prostřednictvím...
11.7.2020
Tančící dům otevřel pro veřejnost své technické zázemí a další nepřístupné prostory včetně nové vyhlídky...
11.7.2020
V Galerii Villa Pellé je od 10. července k vidění výstava s názvem BrrrainFreeze!!! JuliuseReichela...
11.7.2020
Nejvýznamnější příslušníky rodu Valdštejnů představuje výstava ve Valdštejnské zahradě.
10.7.2020
Srážka dvou vlaků, při níž přišlo o život 42 cestujících, se stala v pražských Kbelích...
10.7.2020
Entomologové žádají veřejnost o pomoc při hledání denních motýlů na území hlavního města Prahy. Do...
Reklama