Auta, sexuální služby a luxusní dovolené. Výrobci pervitinu vydělali 60 milionů

Policie koncem května dopadla gang šesti lidí, kteří vyráběli pervitin a prodávali ho v Praze a středních a jižních Čechách. Kriminalisté předpokládají, že organizovaná skupina vyrobila přibližně 60 kilogramů drogy za 60 milionů korun. Hrozí jim až 18 let vězení.

„Skupina byla schopna v průběhu noci na jeden var uvařit až půl kila vysoce kvalitního produktu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. „Každý člen skupiny měl přesně stanovenou činnost, předem byl stanoven i podíl ze zisku a hmotnost drogy, kterou musel prodat,“ dodal. Peníze za pervitin členové skupiny podle Rybanského utráceli za nákup surovin pro výrobu drogy a také za dlouhé luxusní dovolené v Malajsii a Karibiku, za nemovitosti a drahá auta nebo sexuální služby.

Na zadržení gangu, které policie naplánovala ve stejnou dobu na různých místech republiky, kriminalisté z jižních Čech a Prahy spolupracovali se členy zásahové jednotky. Počkali, až hlavní organizátor dokončí poslední fázi výroby pervitinu. Zadržen byl spolu s dalším členem organizované skupiny, který měl v době policejního zásahu u sebe nabitou brokovnici.

Obchodovat s drogami se nevyplácí. Své o tom ví skupina mužů z Karvinska, která je kupovala na darknetu

Při domovních prohlídkách policie našla kompletní velkokapacitní chemickou laboratoř na výrobu pervitinu, přes 2,5 kilogramu drogy, 20 kilogramů léčivých přípravků pro výrobu drogy a 2,3 milionu korun v různých měnách. Kriminalisté u členů gangu zajistili také čtyři auta, jachtu, rodinný dům, dvě dlouhé zbraně s optikou a tlumičem včetně nábojů a pistoli. „Proti všem zadrženým je vedeno exekuční řízení,“ uvedl Rybanský.

Skupina podle mluvčího pervitin vyráběla i na jachtě, která měla otvor směřujícím přímo do vody připravený pro případ, že by se gang potřeboval rychle zbavit celé varny i drog. „Další zajímavostí je, že veškerou hotovost získanou z prodeje pervitinu ukládali mimo běžné bankovní účty do bezpečnostních schránek. Mimo značné finanční hotovosti měli v bezpečnostních schránkách ukrytý cca jeden kilogram vysoce kvalitního pervitinu,“ doplnil Rybanský.

Z pěti vazebně stíhaných členů gangu jeden čelí také obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a nedovoleného ozbrojování, uvedl mluvčí. „V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody od deseti do 18 let,“ dodal.

adp/ČTK

Včera, 08:45
S hrozící demolicí unikátní Benešovy vily z počátku století Praha 5 zásadně nesouhlasí. Nicméně její...
22.7.2021
Kvůli placení poplatků už konečně nebude nutné fyzicky docházet na úřad. Pro tyto účely je...
22.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.7.2021
Projekt pražského metra D získal nepravomocné stavební povolení pro hlavní stavbu a zařízení staveniště. Proti...
22.7.2021
Zvýšení ceny za dopravu v prostředcích městské hromadné dopravy se týká jednotlivých jízdenek, měsíční a...
21.7.2021
Na Vltavě v Praze se kvůli silnému poryvu větru převrátila malá plachetnice. Spolu s rodiči...
20.7.2021
Náhodný svědek našel v pondělí u Strakonické ulice na pražském Smíchově tělo ženy.
První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
19.7.2021
V jižní části pražské botanické zahrady se začíná stavět nový výstavní pavilon. V jeho dvou...
19.7.2021
Fanoušci českých 116 sportovců, kteří odjeli soutěžit na Letní olympijské hry do Tokia, můžou společně...
19.7.2021
Jako každoročně letos spásají trávu ve vybrané zeleni v Praze stáda ovcí, koz a krav....
Reklama