Barrandov se dočkal nového sportovního areálu. Cesta ale byla trnitá

V pražských Hlubočepích vyrostl nový sportovní areál pro školy a veřejnost. Zakázku za více než 30 milionů korun iniciovala radnice Prahy 5. Hřiště bude oficiálně otevřeno během začátku nového školního roku.

„Barrandov je nejhustější aglomerací Prahy 5 a ta sportoviště prostě nebyla ve valném technickém stavu. Nachází se tu dvě největší základní školy. Proto došlo i k tomu, že předchůdci iniciovali tento projekt a navrhli modernizaci sportoviště ZŠ Barrandov II V Remízku,“ řekl Štěpán Rattay, radní Prahy 5 pro investice a správu majetku.

Moderní sportoviště teď oproti původnímu areálu nabízí několik sportovních ploch určených k různým pohybovým aktivitám.
Realizace projektu nového sportoviště ale čelila i několika komplikacím a hrozilo tak, že moderní areál nakonec vůbec nevznikne.

Na Řezáčově náměstí v Holešovicích bylo zprovozněno nové pítko

Kompletní rekonstrukce sportovního areálu ZŠ Barrrandov II V Remízku je investiční akcí, jejímž účelem je zmodernizovat sportoviště, které zejména využívá jedna z našich největších základních škol.
Samotné stavbě řádně předcházela přípravná fáze, v rámci které bylo od projektantů vyžadováno maximální využití potenciálu, který plocha sportovního areálu nabízí. Pro městskou část byla takto zadaná projektová dokumentace vypracována za 800 tisíc korun.
Vysoutěžení a zasmluvnění zhotovitele na zakázku s plněním ve výši 24 milionů se uskutečnilo v létě 2017 a tak mohla být v září téhož roku zahájena modernizace školního sportovního stadionu.

Projektová dokumentace ovšem vykazovala závažné nedostatky a jaksi opomněla, že původní povrch – konkrétně škváru – je nezbytné odvozit a provést i její výluh. Zmíněné nedostatky se odrazily ve změně nákladů na stavbu a v neposlední řadě vedly k nedodržení původně schváleného harmonogramu prací.
V důsledku toho došlo k navýšení ceny o 7 milionů korun a za nutné změny v projektové dokumentaci Praha 5 doplatila 130 tisíc korun.

Studenti mezi seniory. Praha 3 plánuje mezigenerační bydlení

Ještě na konci roku 2018 se stavba nacházela ve stádiu klinické smrti, kdy zhotovitel bez řádného zasmluvnění nově vzniklých prací ve výši řádově desítek tisíc korun odmítl pokračovat ve stavbě. Tímto přístupem se z původně plánovaného sprintu na 18 týdnů určených pro realizaci stavby stal stále nekončící maratón.
„Společně s mým předchůdcem s panem Damaškem jsme vstoupili do jednání se zhotovitelem a podařilo se nám nakonec stavbu ještě před zimou opět rozpohybovat,“ uvedl radní Rattay. Sportoviště se přes značné komplikace podařilo letos v srpnu dokončit a zkolaudovat.

Barrandovští se tak mohou těšit, že po dvou letech zahájí nový školní rok na novém školním sportovním hřišti. Zbylo ještě několik nedodělků, například musí být dokončena část výsadby a návaznost některých pěších komunikací.
Prostředky na modernizace hřiště byly čerpány v rámci poskytnuté dotace Magistrátu hl. města Prahy na renovaci sportovních areálů.

Zdroj: web Prahy 5

Raudnitzův dům. Praha 5 zahájila svou největší investici do výstavby seniorských bytů

Dnes, 15:18
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
Dnes, 13:13
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
Dnes, 08:50
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Dnes, 07:48
Sochař a restaurátor Petr Váňa z Karlíku pracuje ve své dobřichovické dílně již třiadvacet let...
Včera, 13:55
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
Včera, 08:00
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
koronavirus
23.5.2020
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
22.5.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli automatických řídicích systémů metra...
Reklama