Bary a noční kluby v centru Prahy: provoz se nám ani nevyplatí

Barům a nočním klubům v centru Prahy se kvůli stále přísnějším restrikcím nevyplatí mít otevřeno. Další zkrácení provozní doby by pro některé znamenalo provoz na dvě hodiny denně.

Propad návštěvnosti prohloubilo také zařazení ČR na seznam rizikových oblastí řadou evropských států. Vyplývá to z vyjádření zástupců nočních podniků.

Pražský klub Goldfingers na Václavském náměstí běžně otevírá ve 20:00. Od neděle do čtvrtka byl v provozu do 05:00, v pátek a sobotu o hodinu déle. Od 9. září, kdy hygienici nařídili zákaz vstupu veřejnosti do stravovacích zařízení mezi půlnocí a 06:00, respektoval omezení a provoz zkrátil na čtyři hodiny. Podle mluvčí klubu Jany Brodanové otevřít dříve nemá smysl, zároveň otevřít na dvě hodiny je také nesmyslné. „Vzhledem k nárůstu paniky v České republice a k umístění do skupiny rizikových států se návštěvnost v září pohybovala kolem deseti procent oproti minulým rokům. Podpora státu pro tento sektor je téměř nulová,“ řekla

Pokud se situace neuvolní, provoz ukončí Čili bar na Starém Městě. „Z hlediska nákladů je to pro nás už neúnosné, v zásadě provoz dotujeme od března,“ uvedl za bar Ondřej Urban. Lidé podle něj nemají chuť se večer vypravovat do centra právě kvůli tomu, že se zavírá brzy. Chybějí turisté a lidé, kteří mají kanceláře v centru, pracují z domova. „Opatření jsou nesystémová, nepřehledná a stále se měnící. To ve výsledku přispívá ke zmatku a chaosu. Celou společnost to dost obtěžuje a jen přispívá k nechuti cokoliv řešit a hlavně sledovat neustále, co právě se má a co se musí,“ dodal.

Ministerstvo zdravotnictví od 24. září do 7. října nařídilo restauracím a barům zavřít už ve 22:00. Občerstvení mohou do 06:00 prodávat jen přes výdejní okénka. Od minulého pátku navíc stravovací zařízení nesmějí vpustit do svých prostor více lidí, než kolik mají míst k sezení. Zkušenosti ze zahraničí i z tuzemska podle dřívějších vyjádření ministerstva ukázaly, že bary se často staly ohnisky nákazy, odkud se dál šířila.

ČTK

Dnes, 07:35
Na řešení dopravní situace v ulici Za Strahovem v oblasti památkové zóny Tejnka se mohou...
bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:40
Pražský magistrát vypsal veřejnou soutěž na nákup hotelů, hostelů či bytových domů pro účely krátkodobého...
Včera, 16:20
Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci září meziročně vzrostly o 3,2 procenta na...
Včera, 15:00
Poslední ze série modernizací světelných signalizací v letošním roce. Křižovatka Komunardů x Plynární x Ortenovo...
Včera, 13:00
Lidé, kteří mají neplatný řidičský průkaz, nemusejí spěchat na úřad pro nový doklad. Ministerstva dopravy...
Včera, 11:00
Ačkoli zatím musí být veřejnosti nepřístupné, otevřelo se v Praze 7 nové bistro, a to...
Včera, 08:11
Když se dnes řekne teroristický útok, každého asi napadne výbuch, šílený střelec nebo něco podobného,...
Včera, 07:35
Omezení čeká na cestující, kteří využívají metro na Andělu respektive Na Knížecí. Kvůli výměně eskalátorů...
20.10.2020
Koncert Norbiho Kovácse ve čtvrtek 22. října – od 17 do 18 hodin – nabídne...
20.10.2020
Praha 6 odhalila sochu Marie Terezie. Stojí ve stejnojmenném parku na pražských Hradčanech. Socha byla...
Reklama