Beton nahradí tráva. Park U Vody čeká proměna

Praha 7 připravuje proměnu vltavského nábřeží severně od ulice Varhulíkové mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků. Takzvaný park U Vody čekají rozsáhlé úpravy, jejichž cílem je zlepšit místní podmínky především pro příjemné trávení volného času.

V pondělí byly v parku zahájeny přípravné práce pro odstranění rozsáhlých betonových ploch, které nahradí tráva. Následně bude v parku díky dotaci magistrátu instalován venkovní fitpark. Na jaro příštího roku připravuje radnice Prahy 7 vyhlášení architektonické soutěže, která určí budoucí tvář nábřeží a parku.

„Pokračujeme v naplňování naší koncepce zvyšování prostupnosti vltavského nábřeží a rozvoje jeho rekreačního a sportovního využití. Park U Vody přímo navazuje na nábřeží mezi mostem Barikádníků a Trojským mostem, které se podařilo zpřístupnit v létě roku 2017 a které se nyní dále upravuje,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová.
Revitalizaci parku U Vody připravuje Praha 7 ve spolupráci s občany, další setkání městská část plánuje v souvislosti se zadáním architektonické soutěže.

Jak si stojí rekonstrukce Negrelliho viaduktu? Stavba se prodlužuje, most by v horším stavu než se čekalo

„V tuto chvíli chceme, aby se zlepšil přístup do parku a návštěvníci se v něm mohli pohodlně pohybovat a příjemně zde trávit čas. Zároveň dojde k rozšíření zelených ploch na úkor betonu. Pro příznivce cvičení na čerstvém vzduchu pak v parku otevřeme nový fitpark,“ řekl radní Prahy 7 Jiří Knitl.

V pondělí začaly úpravy prostoru, budou odstraněny betonové panely, které pokrývají značnou část plochy, také různé překážky v terénu, jako jsou kusy železa nebo zbytky staveb. Na tyto práce navážou terénní úpravy, osetí trávou a další kultivace zeleně. Práce, které zajišťuje Technická správa komunikací Prahy, budou trvat zhruba tři měsíce. Začnou u areálu Prazeleniny a následně budou pokračovat směrem k mostu Barikádníků.

Zdroj: web Prahy 7

PARK U VODY_mapa_2-1500×901
(web Prahy 7)
23.7.2021
S hrozící demolicí unikátní Benešovy vily z počátku století Praha 5 zásadně nesouhlasí. Nicméně její...
22.7.2021
Kvůli placení poplatků už konečně nebude nutné fyzicky docházet na úřad. Pro tyto účely je...
22.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.7.2021
Projekt pražského metra D získal nepravomocné stavební povolení pro hlavní stavbu a zařízení staveniště. Proti...
22.7.2021
Zvýšení ceny za dopravu v prostředcích městské hromadné dopravy se týká jednotlivých jízdenek, měsíční a...
21.7.2021
Na Vltavě v Praze se kvůli silnému poryvu větru převrátila malá plachetnice. Spolu s rodiči...
20.7.2021
Náhodný svědek našel v pondělí u Strakonické ulice na pražském Smíchově tělo ženy.
První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
19.7.2021
V jižní části pražské botanické zahrady se začíná stavět nový výstavní pavilon. V jeho dvou...
19.7.2021
Fanoušci českých 116 sportovců, kteří odjeli soutěžit na Letní olympijské hry do Tokia, můžou společně...
19.7.2021
Jako každoročně letos spásají trávu ve vybrané zeleni v Praze stáda ovcí, koz a krav....
Reklama