Boháči z luxusní rezidence La Crone zuří. Podvedl je developer BM Develop?

Další fotky

Bydlení pro ty, kdo míří vysoko. S takovým mottem nabízí společnost BM Develop luxusní byty v Břevnově s výhledem na svatovítskou katedrálu, Pražský hrad či Petřínskou rozhlednu. Jen co se bohatí chytnou, brzy zjistí, že mohou místo pražských panoramat koukat na hotel.

Zatímco nabyli luxusní apartmán v domnění, že jim Praha leží u nohou a oni ji mohou pozorovat svrchu, realita se během půlroku obrací. Movití klienti mohou být kvůli rozhodnutí stavebního úřadu Prahy 6 vystaveni na odiv turistům z nedalekého hotelu, který jim má společnost Sports centre Ladronka a.s. postavit dle projektu 11 metrů od oken. Budou to tak nakonec turisti, kdo se budou kochat výhledem do soukromí boháčů?

Lidé žijící v rezidenci La Crone se cítí být jednáním BM Develop, která jim byty prodala, poškozeni. Na redakci se obrátili s tím, že je v omyl uvedl konkrétně pan Brůček. Náš REGION se tedy snažil zjistit, zda společnost BM Develop svým klientům lhala vědomě. Z rozhovoru s Jiřím Brůčkem ml., synem jednatele, vyplynulo, že určité informace o zástavbě měli. Vinu se ale snažil přehodit na úředníky.

FOTO: Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov

Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Břevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Tejnka 2015Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Břevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Břevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018
Další fotky
Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018

Brůček: Úředníci tvrdili, že je možné pouze sportoviště. O hotelu naše společnost netušila

Co byste poradil novým majitelů bytů v La Crone v jejich situaci?

Noví majitelé bytů, respektive výbor SVJ byl informován o tom, že jednotliví vlastníci mohou podat odvolání do územního rozhodnutí a byl jim sdělen náš názor na danou věc.

Redakce má vyjádření vašich klientů, kteří tvrdí, že jim byla od vás směrem k nim před koupí dána informace, že se neplánuje v blízkosti jejich rezidenčního sídla stavět.

Nejsem si vědom, že bych někomu řekl, že se tam nikdy nic nesmí postavit. Pokud se správně pamatuji, vždy jsem komunikoval informaci, že je to katastrálně sportoviště, které je rozděleno na dva pozemky a ty mají dva majitele. Dále že pokud by tam měla proběhnout nějaká bytová výstavba, tak že dle mého názoru je nutné nejprve změnit územní plán, protože ten v současné podobě vede plochu jako sportoviště.

Je trochu zvláštní, že byste o sousedním projektu nevěděl. Skutečně trváte na tom, že jste o něm nevěděl?

Vlastník sousedního pozemku nás nezávazně informoval o tom, že v budoucnu na daném území  plánuje výstavbu sportoviště a jeho zázemí. O podobě plánované výstavby, která má nyní nepravomocné územní rozhodnutí, jsem určitě nevěděl.

Podle našich zdrojů na úřadě Prahy 6 jste měl minimálně od loňského prosince informaci, že v bezprostřední blízkosti rezidence La Crone, na pozemku bývalého fotbalového hřiště, chce stavět jiná společnost hotel. I přesto jste byty prodával a klienty informoval neurčitě.

To, že je zahájeno řízení o umístění stavby, nám nebylo známo, stavební úřad zahájil řízení formou vyvěšení na úřední desce. Naše společnost nebyla obeslána jakožto účastník řízení. Souhlas s výstavbou naše společnost nedala. To, že na stavebním úřadě Prahy 6 „běží“ dané řízení, jsme se dozvěděli doručením vydaného územního rozhodnutí do datové schránky společnosti.

Informoval jste se na stavebním úřadě během stavby? Protože tyhle věci se většinou i se sousední parcelou, kde se může stavět, řeší buď architektonicky, nebo funkčně, zvláště u takto významného památkově chráněného území.

Během výstavby projektu Residence La Crone jsme se na stavebním úřadě informovali o tom, jaká výstavba je možná v okolí našeho projektu, bylo nám příslušnými pracovníky sděleno, že je zde možná výstavba sportoviště a jeho zázemí v souladu s územním plánem. To, že je zahájeno řízení o umístění stavby, nám nebylo známo. Stavební úřad Prahy 6 ani investor projektu nepožadoval od naší společnosti žádný souhlas ani stanovisko. To, že sousední pozemek bude zastavěn způsobem, který je v souladu s územním plánem, resp. posouzení souladu navrhovaného projektu s územním plánem, je pouze v kompetenci stavebního úřadu.

Středověký Břevnovský klášter zahalen do tajemství. K čemu kdysi mniši využívali pivo a čím klášter posloužil StB?

Dnes, 12:11
Vršovické divadlo MANA chystá Podzimní sonátu, severské drama o rodinných vztazích od slovutného spisovatele a...
Dnes, 09:33
V sobotu a v neděli mezi 10. a 16. hodinou se v hotelu Olympik Congress...
Dnes, 07:34
Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy rozšířila svůj vozový park o dvojici nových speciálů.
Včera, 13:14
Na tzv. nostalgické lince v Praze budou jezdit historické tramvaje T2. Veřejnost se jimi bude...
Včera, 13:01
Smíchovskou náplavku ovládnou v sobotu mezi 10. a 18. hodinou vepřové hody, vtipně zvané vepřobraní.
Včera, 11:01
V pražském průchodu sídla YMCA (Na Poříčí 12, Praha 1), kde už se představil nejeden...
Včera, 07:58
„Jeho citlivý smysl pro úměrnost, jasnou koncepci a logickou, účelností vázanou komposici, staví jej v...
Včera, 07:01
Praha 16 hlásí – další etapa Místa u řeky je téměř dokončena. Tato část navazuje...
20.2.2020
Jména nových ulic schvalovala Rada hl. m. Prahy koncem roku. Tři vznikly i ve Vysočanech....
20.2.2020
V pondělí 24. února začne Technická správa komunikací s opravami vozovky v ulici Poděbradská v...
Reklama