Boháči z luxusní rezidence La Crone zuří. Podvedl je developer BM Develop?

Další fotky

Bydlení pro ty, kdo míří vysoko. S takovým mottem nabízí společnost BM Develop luxusní byty v Břevnově s výhledem na svatovítskou katedrálu, Pražský hrad či Petřínskou rozhlednu. Jen co se bohatí chytnou, brzy zjistí, že mohou místo pražských panoramat koukat na hotel.

Zatímco nabyli luxusní apartmán v domnění, že jim Praha leží u nohou a oni ji mohou pozorovat svrchu, realita se během půlroku obrací. Movití klienti mohou být kvůli rozhodnutí stavebního úřadu Prahy 6 vystaveni na odiv turistům z nedalekého hotelu, který jim má společnost Sports centre Ladronka a.s. postavit dle projektu 11 metrů od oken. Budou to tak nakonec turisti, kdo se budou kochat výhledem do soukromí boháčů?

Lidé žijící v rezidenci La Crone se cítí být jednáním BM Develop, která jim byty prodala, poškozeni. Na redakci se obrátili s tím, že je v omyl uvedl konkrétně pan Brůček. Náš REGION se tedy snažil zjistit, zda společnost BM Develop svým klientům lhala vědomě. Z rozhovoru s Jiřím Brůčkem ml., synem jednatele, vyplynulo, že určité informace o zástavbě měli. Vinu se ale snažil přehodit na úředníky.

FOTO: Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov

Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Břevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Tejnka 2015Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Břevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Břevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018
Další fotky
Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018

Brůček: Úředníci tvrdili, že je možné pouze sportoviště. O hotelu naše společnost netušila

Co byste poradil novým majitelů bytů v La Crone v jejich situaci?

Noví majitelé bytů, respektive výbor SVJ byl informován o tom, že jednotliví vlastníci mohou podat odvolání do územního rozhodnutí a byl jim sdělen náš názor na danou věc.

Redakce má vyjádření vašich klientů, kteří tvrdí, že jim byla od vás směrem k nim před koupí dána informace, že se neplánuje v blízkosti jejich rezidenčního sídla stavět.

Nejsem si vědom, že bych někomu řekl, že se tam nikdy nic nesmí postavit. Pokud se správně pamatuji, vždy jsem komunikoval informaci, že je to katastrálně sportoviště, které je rozděleno na dva pozemky a ty mají dva majitele. Dále že pokud by tam měla proběhnout nějaká bytová výstavba, tak že dle mého názoru je nutné nejprve změnit územní plán, protože ten v současné podobě vede plochu jako sportoviště.

Je trochu zvláštní, že byste o sousedním projektu nevěděl. Skutečně trváte na tom, že jste o něm nevěděl?

Vlastník sousedního pozemku nás nezávazně informoval o tom, že v budoucnu na daném území  plánuje výstavbu sportoviště a jeho zázemí. O podobě plánované výstavby, která má nyní nepravomocné územní rozhodnutí, jsem určitě nevěděl.

Podle našich zdrojů na úřadě Prahy 6 jste měl minimálně od loňského prosince informaci, že v bezprostřední blízkosti rezidence La Crone, na pozemku bývalého fotbalového hřiště, chce stavět jiná společnost hotel. I přesto jste byty prodával a klienty informoval neurčitě.

To, že je zahájeno řízení o umístění stavby, nám nebylo známo, stavební úřad zahájil řízení formou vyvěšení na úřední desce. Naše společnost nebyla obeslána jakožto účastník řízení. Souhlas s výstavbou naše společnost nedala. To, že na stavebním úřadě Prahy 6 „běží“ dané řízení, jsme se dozvěděli doručením vydaného územního rozhodnutí do datové schránky společnosti.

Informoval jste se na stavebním úřadě během stavby? Protože tyhle věci se většinou i se sousední parcelou, kde se může stavět, řeší buď architektonicky, nebo funkčně, zvláště u takto významného památkově chráněného území.

Během výstavby projektu Residence La Crone jsme se na stavebním úřadě informovali o tom, jaká výstavba je možná v okolí našeho projektu, bylo nám příslušnými pracovníky sděleno, že je zde možná výstavba sportoviště a jeho zázemí v souladu s územním plánem. To, že je zahájeno řízení o umístění stavby, nám nebylo známo. Stavební úřad Prahy 6 ani investor projektu nepožadoval od naší společnosti žádný souhlas ani stanovisko. To, že sousední pozemek bude zastavěn způsobem, který je v souladu s územním plánem, resp. posouzení souladu navrhovaného projektu s územním plánem, je pouze v kompetenci stavebního úřadu.

Středověký Břevnovský klášter zahalen do tajemství. K čemu kdysi mniši využívali pivo a čím klášter posloužil StB?

Dnes, 16:20
Úřady v Praze s ohledem na špatnou epidemiologickou situaci upravují provoz stejně, jako tomu bylo na jaře....
Dnes, 15:25
Společnost Eroc, která v magistrátní budově v Pražské tržnici provozuje nevěstinec, prohrála s městem soud...
Dnes, 15:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 15:00
V polovině listopadu má v Praze na Těšnově začít fungovat tzv. mikrodepo, sloužící k překládce...
Dnes, 12:52
V centru Prahy přímo na Staroměstském náměstí se přes prázdniny uvolnila luxusní restaurace v památkově...
Dnes, 12:20
Novou lávku propojující Troju s Císařským ostrovem dnes čekají zatěžovací zkoušky, které prověří její konstrukci.
Dnes, 11:00
Tak jako k českému národu neodmyslitelně patří Jára Cimrman, Václav Havel, pivo, fotbal nebo Pražský hrad,...
Dnes, 08:59
Roční podmíněný trest a stotisíc korun. To je verdikt, který si Benjamin Wittig odnesl za...
Včera, 18:20
Se změnou v provozu mobilních sběrných dvorů musejí počítat obyvatelé šesté městské části. Důvodem je...
Včera, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Včera, 17:00
Nebojácný strážník městské policie v době svého volna zadržel sedmnáctiletého mladíka, který spolu se svým...
Reklama