Boháči z luxusní rezidence La Crone zuří. Podvedl je developer BM Develop?

Další fotky

Bydlení pro ty, kdo míří vysoko. S takovým mottem nabízí společnost BM Develop luxusní byty v Břevnově s výhledem na svatovítskou katedrálu, Pražský hrad či Petřínskou rozhlednu. Jen co se bohatí chytnou, brzy zjistí, že mohou místo pražských panoramat koukat na hotel.

Zatímco nabyli luxusní apartmán v domnění, že jim Praha leží u nohou a oni ji mohou pozorovat svrchu, realita se během půlroku obrací. Movití klienti mohou být kvůli rozhodnutí stavebního úřadu Prahy 6 vystaveni na odiv turistům z nedalekého hotelu, který jim má společnost Sports centre Ladronka a.s. postavit dle projektu 11 metrů od oken. Budou to tak nakonec turisti, kdo se budou kochat výhledem do soukromí boháčů?

Lidé žijící v rezidenci La Crone se cítí být jednáním BM Develop, která jim byty prodala, poškozeni. Na redakci se obrátili s tím, že je v omyl uvedl konkrétně pan Brůček. Náš REGION se tedy snažil zjistit, zda společnost BM Develop svým klientům lhala vědomě. Z rozhovoru s Jiřím Brůčkem ml., synem jednatele, vyplynulo, že určité informace o zástavbě měli. Vinu se ale snažil přehodit na úředníky.

FOTO: Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov

Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Břevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Tejnka 2015Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Břevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Břevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018
Další fotky
Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018Tejnka – La Crone – FC Dragoun Břevnov - Bøevnov 7,2018

Brůček: Úředníci tvrdili, že je možné pouze sportoviště. O hotelu naše společnost netušila

Co byste poradil novým majitelů bytů v La Crone v jejich situaci?

Noví majitelé bytů, respektive výbor SVJ byl informován o tom, že jednotliví vlastníci mohou podat odvolání do územního rozhodnutí a byl jim sdělen náš názor na danou věc.

Redakce má vyjádření vašich klientů, kteří tvrdí, že jim byla od vás směrem k nim před koupí dána informace, že se neplánuje v blízkosti jejich rezidenčního sídla stavět.

Nejsem si vědom, že bych někomu řekl, že se tam nikdy nic nesmí postavit. Pokud se správně pamatuji, vždy jsem komunikoval informaci, že je to katastrálně sportoviště, které je rozděleno na dva pozemky a ty mají dva majitele. Dále že pokud by tam měla proběhnout nějaká bytová výstavba, tak že dle mého názoru je nutné nejprve změnit územní plán, protože ten v současné podobě vede plochu jako sportoviště.

Je trochu zvláštní, že byste o sousedním projektu nevěděl. Skutečně trváte na tom, že jste o něm nevěděl?

Vlastník sousedního pozemku nás nezávazně informoval o tom, že v budoucnu na daném území  plánuje výstavbu sportoviště a jeho zázemí. O podobě plánované výstavby, která má nyní nepravomocné územní rozhodnutí, jsem určitě nevěděl.

Podle našich zdrojů na úřadě Prahy 6 jste měl minimálně od loňského prosince informaci, že v bezprostřední blízkosti rezidence La Crone, na pozemku bývalého fotbalového hřiště, chce stavět jiná společnost hotel. I přesto jste byty prodával a klienty informoval neurčitě.

To, že je zahájeno řízení o umístění stavby, nám nebylo známo, stavební úřad zahájil řízení formou vyvěšení na úřední desce. Naše společnost nebyla obeslána jakožto účastník řízení. Souhlas s výstavbou naše společnost nedala. To, že na stavebním úřadě Prahy 6 „běží“ dané řízení, jsme se dozvěděli doručením vydaného územního rozhodnutí do datové schránky společnosti.

Informoval jste se na stavebním úřadě během stavby? Protože tyhle věci se většinou i se sousední parcelou, kde se může stavět, řeší buď architektonicky, nebo funkčně, zvláště u takto významného památkově chráněného území.

Během výstavby projektu Residence La Crone jsme se na stavebním úřadě informovali o tom, jaká výstavba je možná v okolí našeho projektu, bylo nám příslušnými pracovníky sděleno, že je zde možná výstavba sportoviště a jeho zázemí v souladu s územním plánem. To, že je zahájeno řízení o umístění stavby, nám nebylo známo. Stavební úřad Prahy 6 ani investor projektu nepožadoval od naší společnosti žádný souhlas ani stanovisko. To, že sousední pozemek bude zastavěn způsobem, který je v souladu s územním plánem, resp. posouzení souladu navrhovaného projektu s územním plánem, je pouze v kompetenci stavebního úřadu.

Středověký Břevnovský klášter zahalen do tajemství. K čemu kdysi mniši využívali pivo a čím klášter posloužil StB?

4.3.2021
Boj proti pandemii koronaviru vidí jako jednu z priorit letošního roku starosta první městské části...
4.3.2021
V únoru měla mít v Dejvickém divadle premiéru nová inscenace hry Vina? od Daniela Majlinga....
3.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
3.3.2021
Zahušťování našeho hlavního města novou výstavbou je protiváhou jeho rozšiřování do okolní krajiny. Možnosti se...
3.3.2021
Pražští policisté pátrají po útočníkovi, který napadl seniora ve stanici metra Střížkov. Útoku předcházel slovní...
3.3.2021
Podobný shon jako kolem Průmyslového paláce panoval i na ostatních stavbách budoucího výstaviště. Největší pozornost...
3.3.2021
Během dvou let přibude v hlavním městě několik set stožárů veřejného osvětlení, ze kterých si...
Jedna z vítězných sněhových soch v Radotíně „Unavený sněhulák čekající na jaro“ autorů Edy a Natálky.
2.3.2021
Děti i rodiče z pražského Radotína soutěžili o nejhezčího sněhuláka či jakéhokoli pajduláka, který je...
2.3.2021
Magistrát představil podobu nové lávky, která přes Bělehradskou ulici spojí ulice Wenzigovu a U Zvonařky....
1.3.2021
Pražští policisté se dnes zatím nesetkali se závažným prohřeškem proti novým protiepidemickým opatřením. Nikomu nedali...
1.3.2021
Práce na opravě a odbahnění rybníka Rozpakov vyšly město Říčany na 8,5 milionu korun. Rybník...
Reklama