25℃
Dnes je 17. červen , svátek má Adolf

Bohemce utekla skupina o Evropu jen o jeden gól. Nyní se bude muset strachovat o záchranu

Vše hrálo hráčům Bohemians do karet. Stačilo jen na Slovácku vyhrát. Šance byly, ale štěstí chybělo, a tak Klokanům o kousek utekla lepší nadstavbová skupina.

Reklama

Pro pražskou Bohemku je letošní sezóna poměrně krušná. Klokani se pohybovali celou dobu u dna tabulky a po podzimní části to s nimi nevypadalo příliš dobře. Na jaře však svěřenci Martina Haška zabrali a díky několika dobrým výsledkům měli do posledního utkání šanci na účast ve skupině o Evropskou ligu.

Desáté místo hájily v posledním kole základní části Teplice proti Příbrami. Hned tři týmy si na tuto pozici dělaly zálusk – Slovácko, Opava a právě Bohemka. Základním předpokladem pro to, aby se mohli Klokani posunout na desáté místo, byla ztráta bodů Teplic. To se nakonec také stalo. Severočeský tým totiž s Příbramí remizoval.

Bohemka se tak na hřišti Slovácka mohla poprat o lepší nadstavbovou skupinu. Po první půli vypadalo vše dobře. Šance byly na obou stranách, ale v jejich proměnování byli o něco úspěšnější Klokani. Dostál poslal do úniku Závišku, který ze strany pobídl z druhé vlny Barteka. I s trochou štěstí po nedůrazu Daníčka mohl zkušený záložník v dobré pozici samotný zakončovat. Dal tak svůj druhý gól ve dvou zápasech.

Slovácko okamžitě poté dopravilo míč do sítě. Pomezní rozhodčí ovšem velice správně viděl postavení mimo hru hlavičkujícího Franiče. Žádný ofsajd už ale nemohl zrušit gól domácích ze 67. minuty. Situaci dva na dva vyřešili dobře Hološko se Zajícem, který se uvolnil od obránce a zakončil přesně na zadní tyč Fryštákovy branky.

Tip na výlet: Po stopách prvního základního kamene pro Národní divadlo

Tento výsledek by Bohemku před Teplice nedostal. Pražané potřebovali vyhrát a dobrých šancí k tomu měli v závěru dost. Tu největší měl asi Hilál, jehož tvrdou střelu z ostrého úhlu Trmal jen stěží nohou vyrazil. Další dobré příležitosti byly po rohových kopech, kdy zvonilo i břevno. Štěstí ale Klokanům chybělo, a tak jim brány skupiny o Evropu zůstaly zavřené těsně před nosem.

Největší motivací samozřejmě nebyla Evropská liga nýbrž jistota o setrvání v soutěži. Tu Bohemka nemá a o svůj ligový status se bude muset nadále strachovat. Už v sobotu odehraje první utkání v nadstavbové části na hřišti Dukly.

Díky tomu, že má z posledních šesti týmů nejvíce bodů, sehraje tři z pěti utkání doma. To však může být nakonec nevýhoda družstva Martina Haška. Právě domácí forma ji odsoudila k záchranářským bojům. Na hřištích soupeře je totiž čtvrtá nejlepší, zatímco na domácí půdě je úplně nejhorší.

Utkání se Slováckem napovědělo, jak tvrdý bude boj o záchranu. Klokani nemají vůbec nic jisté. Třeba patnáctá Karviná na ně ztrácí pouze pět bodů.

Alkohol je jen jeden, liší se jen jeho koncentrace

Včera, 17:00
Obsahuje bezmála tisícovku stran, váží asi pět kilo, pracovalo na ní sedmnáct odborníků po sedm...
Včera, 15:30
Hlavní město přispěje Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) 12,5 milionu korun na rozšíření vršovického nádraží...
15.6.2019
Vrtbovská zahrada je barokní terasovitá zahrada italského typu, jedna z nejkrásnějších v Praze. Vstupuje se...
15.6.2019
Pražský magistrát založí organizaci s názvem Metropolitní nemocnice Na Františku, která by měla od příštího...
15.6.2019
Fotbalová Sparta pod novým trenérem v přestupovém období vůbec nezahálí. V pátek potvrdil klub příchod...
14.6.2019
Praha 6 vyhlásila stav dopravní nouze. Městská část plánuje, že zavede světelné závory na hlavních...
14.6.2019
Hlavní město plánuje v dalších letech zvyšovat vodné a stočné o dvě procenta nad míru...
14.6.2019
V sobotu 15. června od 10 do 20 hodin budete mít příležitost zažít na náměstí...
14.6.2019
Po roční přestávce jsou opět zde chlupatí a pichlaví krasavci všech možných tvarů a velikostí....
13.6.2019
Praha 2 jedná o odkupu Šretrovy restaurace, přilehlé budovy a okolních pozemků v Riegrových sadech....
Reklama