3℃
Dnes je 16. prosinec , svátek má Albína

Bohemce utekla skupina o Evropu jen o jeden gól. Nyní se bude muset strachovat o záchranu

Vše hrálo hráčům Bohemians do karet. Stačilo jen na Slovácku vyhrát. Šance byly, ale štěstí chybělo, a tak Klokanům o kousek utekla lepší nadstavbová skupina.

Pro pražskou Bohemku je letošní sezóna poměrně krušná. Klokani se pohybovali celou dobu u dna tabulky a po podzimní části to s nimi nevypadalo příliš dobře. Na jaře však svěřenci Martina Haška zabrali a díky několika dobrým výsledkům měli do posledního utkání šanci na účast ve skupině o Evropskou ligu.

Desáté místo hájily v posledním kole základní části Teplice proti Příbrami. Hned tři týmy si na tuto pozici dělaly zálusk – Slovácko, Opava a právě Bohemka. Základním předpokladem pro to, aby se mohli Klokani posunout na desáté místo, byla ztráta bodů Teplic. To se nakonec také stalo. Severočeský tým totiž s Příbramí remizoval.

Bohemka se tak na hřišti Slovácka mohla poprat o lepší nadstavbovou skupinu. Po první půli vypadalo vše dobře. Šance byly na obou stranách, ale v jejich proměnování byli o něco úspěšnější Klokani. Dostál poslal do úniku Závišku, který ze strany pobídl z druhé vlny Barteka. I s trochou štěstí po nedůrazu Daníčka mohl zkušený záložník v dobré pozici samotný zakončovat. Dal tak svůj druhý gól ve dvou zápasech.

Slovácko okamžitě poté dopravilo míč do sítě. Pomezní rozhodčí ovšem velice správně viděl postavení mimo hru hlavičkujícího Franiče. Žádný ofsajd už ale nemohl zrušit gól domácích ze 67. minuty. Situaci dva na dva vyřešili dobře Hološko se Zajícem, který se uvolnil od obránce a zakončil přesně na zadní tyč Fryštákovy branky.

Tip na výlet: Po stopách prvního základního kamene pro Národní divadlo

Tento výsledek by Bohemku před Teplice nedostal. Pražané potřebovali vyhrát a dobrých šancí k tomu měli v závěru dost. Tu největší měl asi Hilál, jehož tvrdou střelu z ostrého úhlu Trmal jen stěží nohou vyrazil. Další dobré příležitosti byly po rohových kopech, kdy zvonilo i břevno. Štěstí ale Klokanům chybělo, a tak jim brány skupiny o Evropu zůstaly zavřené těsně před nosem.

Největší motivací samozřejmě nebyla Evropská liga nýbrž jistota o setrvání v soutěži. Tu Bohemka nemá a o svůj ligový status se bude muset nadále strachovat. Už v sobotu odehraje první utkání v nadstavbové části na hřišti Dukly.

Díky tomu, že má z posledních šesti týmů nejvíce bodů, sehraje tři z pěti utkání doma. To však může být nakonec nevýhoda družstva Martina Haška. Právě domácí forma ji odsoudila k záchranářským bojům. Na hřištích soupeře je totiž čtvrtá nejlepší, zatímco na domácí půdě je úplně nejhorší.

Utkání se Slováckem napovědělo, jak tvrdý bude boj o záchranu. Klokani nemají vůbec nic jisté. Třeba patnáctá Karviná na ně ztrácí pouze pět bodů.

Alkohol je jen jeden, liší se jen jeho koncentrace

Včera, 19:33
Průměrná nabídková cena volných nových bytů v Praze na konci října meziročně vzrostla o 6,1...
Včera, 17:44
Vedení radnice Prahy 4 navrhlo na příští rok rozpočet s příjmy 761,76 milionu korun a...
Včera, 16:01
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 16:01
Pražské městské policii (MPP) chybí do ideálního stavu 367 zaměstnanců, má jich 2153. Nejvíce strážníků...
Včera, 14:23
Radní Prahy 1 pro majetek David Bodeček (Piráti), který koncem listopadu kvůli problémům ve fungování...
Včera, 11:44
Do ulic Prahy vyjela legendární tramvaj s číslem 8085. Připomíná 30. výročí posledních týdnů roku...
Včera, 10:01
U stanice Vltavská vzniklo nové výtvarné dílo. Oblíbené místo streetartové komunity oživila velkoplošná malba z...
14.12.2019
Hlavní město zvažuje dvě varianty pořízení přístřešků pro MHD, které nahradí ty vlastněné firmou JCDecaux....
14.12.2019
Veterináři odhalili nelegální rozvážkový prodej drůbežího masa neznámého původu v nevyhovujících hygienických podmínkách. Při kontrole...
14.12.2019
Praha 15 chce zvýšit kapacitu domu sociálních služeb v Parmské ulici. Starou budovu plánuje zrekonstruovat....
14.12.2019
Obyvatel Prahy za tři čtvrtletí přibylo 10.056, je jich téměř 1,319 milionu. Většina nových obyvatel...
Reklama