Bohemka stále žhaví šance na skupinu o Evropskou ligu. Doma zdolala Jablonec

Klokanům se na domácí půdě vůbec nedaří a šest kol v řadě v Ďolíčku neskórovali. To se však změnilo v utkání s Jabloncem.

V předposledním kole základní části FORTUNA:LIGY přijel Jablonec na hřiště Bohemky, která má na domácí půdě nejhorší statistiky v lize, obzvlášť ty střelecké. To samozřejmě chtěli svěřenci Martina Haška změnit a udržet naději na skupinu o Evropskou ligu.

Do utkání vstoupili Klokani hodně sympaticky. Snažili se kombinovat na polovině soupeře, ale nevytvářeli si dobré střelecké příležitosti. První velká šance přišla až v 15. minutě a byla hned gólová. Dostál poslal nadýchaný centr na zadní tyč, kde čekal osamocený Daniel Bartek. Brankář Hrubý se sice rychle přesunul na opačný konec branky, ale Bartek ho svou hlavičkou prostřelil a rozjásal kotel domácích příznivců za bránou.

O deset minut později mohlo být v Ďolíčku ještě veseleji. Po chybě na levé straně obrany Jablonce mohl Reiter ve skvělé pozici naservírovat svým spoluhráčům ideální finální přihrávkou. To se mu ale nepovedlo, zvedl míč do špatné výšky a Nečas se navíc při pokusu zakončit zranil. Nahradit ho musel Hilál, který však kvůli špatnému zdravotnímu stavu nevydržel na hřišti až do konce utkání.

Alkohol s energeťákem je oblíbeným nápojem teenagerů. Návykový je stejně jako kokain

Po půlhodině hry pak měli domácí hráči hodně namále. Ve velkém zmatku na malém vápně ale skvěle zasáhl Fryšták. V samém závěru poločasu pak vytáhl brankář Bohemky další skvělý zákrok. Tentokrát po sérii nebezpečných rohů vychytal gólovou šanci Holeše.

Ve druhé půli hráli Klokani hodně zezadu a snažili se svého soupeře ohrozit rychlými protiútoky. Jednobrankový náskok nakonec statečně udrželi. Největší šanci na srovnání měl v nastavení střídající Kubista, jenž minul bránu jen o několik centimetrů.

Bohemka tak urvala parádní tři body v boji o záchranu. Je zde ovšem stále šance, že se Klokani dostanou do skupiny o Evropskou ligu. Teplice totiž prohráli v Olomouci, a pokud ztratí všechny body i v příštím kole s Příbramí, může se Bohemka dostat na jejich místo v případě výhry na Slovácku.
Dnes, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Dnes, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Dnes, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Dnes, 07:48
Koronavirus sice postavil téměř všechno na hlavu, ale ne všude se zastavily práce. A tak...
Včera, 15:18
Průřez tvorbou Jaroslava Gutha z posledních let bude v Písecké bráně k vidění do 7....
Včera, 14:02
Neveselou zprávu nám potvrdili pořadatelé. Akce se měla konat v půli června na Kulaťáku. Takže...
JIŘÍ POSPÍŠIL
Včera, 10:27
Místo, které by připomínalo a zároveň umožňovalo seznámit se zvěrstvy totalitních režimů v Praze doposud chybí....
Včera, 10:05
Pamatujete si slavnou scénu z trezorového filmu Karla Kachyni Ucho, kde svou životní roli zahrála...
Včera, 09:02
Hlavní město dokončilo výstavbu rybníka mezi Běchovicemi a Dubčí.
1.6.2020
Od dnešního dne budou moci lidé navštívit pacienty v pražských nemocnicích Na Homolce a Na...
Reklama