16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Břevnovští čekají na rozhodnutí ministerstva o poliklinice

Břevnovská Poliklinika Pod Marjánkou je kulturní památkou. Tuhle informaci se před více než rokem dozvěděli obyvatelé Prahy 6. Místní radnice se odvolala a rok se nedělo nic. Došlo jen k podepření přístupových lávek.

Reklama

Případ Polikliniky Pod Marjánkou bu de na základě doplňujících podkladů obdržených od městské části Praha 6 projednán rozkladovou komisí na zasedání 20. června. Ministerstvo objektu status památky udělilo už dříve, rozhodnutí však zrušil bývalý ministr Daniel Herman.

Měla zde být léčebna

Poliklinika je v dezolátním stavu, a co s ní bude dál, nikdo neví. Šestka na Břevnov chtěla přesunout léčebnu dlouhodobě nemocných a budovu zrekonstruovat, dokonce proto vypověděla smlouvu původnímu nájemci a vyplatila mu nemalé odstupné. Hotovo mělo být letos. Jenže dokud nebude jasno, zda budova je památkově chráněna, opravovat se prý nemůže. Přitom městská část dostala dokonce mimořádnou účelovou dotaci na opravu od hlavního města Prahy ve výši desítek milionů korun. Zatím z peněz pouze pořídila nové výtahy.

Ministerstvo rozhodlo: Poliklinika Pod Marjánkou je památkou. „Spadne nám to na hlavu,“ říká starosta Prahy 6

Opozice ale upozorňovala na to, že podle vyjádření Národního památkového ústavu je možné rekonstrukci připravovat i v průběhu řízení o prohlášení za kulturní památku. Poliklinika však nejenže chátrá Břevnovským před očima zvenku, ale ani vnitřní prostory zdaleka nepřipomínají moderní zdravotnické zařízení 21. století. A lékařům i obyvatelům šestky vadí, že nemají informace o tom, co s „jejich“ zdravotnickým zařízením bude. „Je tam uměle vyvolaná hysterie. Jsou lidé, kteří rozdmýchávají paniku mezi doktory, dělají to i někteří lékaři, kteří mají dojem, že jsou tam tak dlouho, že je snad poliklinika jejich a zapomněli, kdo je skutečným vlastníkem budovy,“ řekl před časem starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Před 3 hodinami
Mezi mihotajícími se záclonami probleskují napětí, vůně růží a záře neonů. Skutečnost, na níž ulpívají...
Před 3 hodinami
Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:01
Při tropických teplotách posledních týdnů se nelze ubránit otázce, kde vzít dostatek vody na zalévání...
Dnes, 10:30
Kulturní mapa Prahy se od poloviny června rozrostla o novou divadelní scénu, letní amfiteátr pod...
Dnes, 09:33
Jednou z největších investičních akcí v Lysolajích je jednoznačně výstavba v lokalitě Dolina-Štěpnice. Kolik zeleně...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Dnes, 08:32
Minulý týden začala obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna ve Stromovce.
Včera, 16:45
Pražské zastupitelstvo vyhlásilo klimatický závazek, tedy cíl snížit emise CO2 v hlavním městě o minimálně...
Včera, 14:34
Včera se na pražské Letenské pláni uskutečnila demonstrace za nezávislost justice a proti premiérovi Andreji...
Reklama