Bubny budou ideální lokalitou pro život. Spoustu přírody v centru města

První verzi studie představilo město loni. Před zahájením samotné stavby musí být z území mj. sejmuta stavební uzávěra či udělána změna územního plánu. Hlavní město upravilo studii zástavby území Bubny-Zátory v Praze 7. Změnila se výška některých budov, zlepšilo propojení plánovaného parku se Stromovkou a zachována bude historická vodárna.

Na území o rozloze 110 hektarů má v budoucnu bydlet až 25.000 lidí, mají tu být administrativní budovy a vznikne nový park. V jižní části u stanice metra C vyroste budova filharmonie. Kdy se přesně začne stavět, není v tuto chvíli jasné.

„Studie má za úkol zkoordinovat vše, co se v tom území stane. Jsme na startu, toto je regulace, nejsou to konkrétní projekty. Nicméně je to přesnější obraz,“ řekla místostarostka Prahy 7 Lenka Burgerová.

Oproti studii představené loni, se změnila například výška věžáků nedaleko Výstaviště. „Nově je výška věže na této straně stanovena z 18 na 12 podlaží. Přechod mezi územími je tak plynulejší,“ řekl ředitel Institutu plánování a rozvoje Ondřej Boháč.

Studie nově zachovává rovněž historickou vodárnu a ochraňuje budovu bývalé holešovické elektrárny s kovárnou, a to v původní podobě. Nově byla upravena podoba obchodního centra nedaleko Vltavské. Původně se mělo jednat o monolitickou budovu, nakonec ale byla rozdělena.

Praha bude hledat pozemky pro byty. Zaměří se i na brownfieldy

Zlepšilo se také propojení plánovaného Centrálního parku se Stromovkou. Zelený koridor, který je spojuje, byl rozšířen až na 30 metrů. Nový park potom přibyl v místech, kde se potkávají tratě na Kladno a na Kralupy nad Vltavou. Původně zde byl zamýšlen veřejný prostor. Zeleně bude více i v okolí metra C Vltavská.

Svou vlastní koncepci bude mít plánovaný Centrální park, který má být spojnicí mezi novou a stávajících čtvrtí. Samostatný projekt bude vypracován také na chystané náměstí u Nádraží Holešovice. Projekt bude ještě dopracován. Upraveny byly také některé bloky domů, pod kterými vede linka metra C.

Pražští radní rozhodli. Podpoří družstevní a spolkové bydlení

Obdobné studie chce město v budoucnu využívat častěji. „Je to příklad dokumentace, kterou bychom potřebovali mít na všechna podobná území. Pozitivní zkušenosti máme například z Komořan,“ řekl náměstek primátora Petr Hlaváček.

V minulosti vzniklo několik návrhů, co s územím udělat a jak jej využít. Podle Boháče se však jednalo především o inženýrské návrhy, nikoliv urbanistické. Navrhovány tak byly například velkokapacitní silnice, které udávaly charakter a strukturu území. To se nyní změnilo. Obytné domy budou zejména u parku ve středu území. Okolo Argentinské ulice budou převážně administrativní budovy. U nádraží Bubny a Holešovice vzniknou náměstí a u stanice metra C Nádraží Holešovice jsou naplánovány výškové budovy.

adp/ČTK

Včera, 13:58
Policie dopadla čtyřiadvacetiletého muže, který údajně vyhrožováním donutil svou přítelkyni k tomu, aby přepsala byt...
24.2.2021
Pražští strážníci se při kontrole zakrytí dýchacích cest zaměří primárně na to, zda má dotyčný...
24.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
24.2.2021
Fotbalový trenér klubu Bohemians vloni Klokany z vršovického Ďolíčku zachránil a dokonce s nimi atakoval...
24.2.2021
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 10 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Desítky...
24.2.2021
Národní technická knihovna se spolu s Prahu 6 rozhodla obdarovat literaturou seniory v domech s...
23.2.2021
Soud přikázal pražskému Gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání. Distanční formu výuky mu zakázal...
23.2.2021
Díky spolupráci společnosti Czech Photo a České tiskové kanceláře zakončí svou tour venkovní výstava Nežádoucí...
23.2.2021
Opoziční zastupitel Tomáš Pek (TOP 09) kritizuje magistrát za přidělení dotace Praze 10 na téměř...
22.2.2021
Kunratický les rozkládající se na území městské části Praha–Kunratice nabízí úžasnou příležitost k rekreaci. Je...
22.2.2021
Spousty koček, čtrnáct psů, tři kozy, dvě slepice a prase. A také patnáct lidských bytostí,...
Reklama