Bulovka a VFN mají nejvíce pacientů s covidem-19 od začátku epidemie. I přesto nabízí lůžka jiným krajům

Další fotky

Fakultní nemocnice Bulovka a Všeobecná fakultní nemocnice (VFN) v Praze mají nyní nejvíce pacientů s covidem-19 od začátku epidemie. Na Bulovce je v současné době hospitalizovaných 165 lidí, 20 z nich na intenzivní péči.

FOTO: Covid-19

Covid-19 - corona-5401250_1920 covid koronavirusCovid-19 - koronavirus covid opatření pandemieCovid-19 - Snímek obrazovky 2021-01-13 v 21.14.58Covid-19 - vakcína očkování jehla injekceCovid-19 - koronavirus covid opatření pandemie
Další fotky
Covid-19 - koronavirus covid opatření pandemieCovid-19 - koronavirus covid opatření pandemieCovid-19 - koronavirus covid opatření pandemie

Podle zveřejněných dat o kapacitách lůžkové péče je v metropoli volných lůžek pro pacienty s covidem 61 s kyslíkem a 17 na jednotkách intenzivní péče. Celková kapacita JIP v Praze je naplněna z 83 procent a lůžek s rozvodem kyslíku na 80 procent. Bulovka byla vůbec první nemocnicí, kam nakažení novým typem koronaviru směřovali. Prvního pacienta tam na izolaci na infekčním oddělení přijali 1. března loňského roku.

Fakultní nemocnice v Motole poslední data o počtech hospitalizovaných zveřejnila v pátek. S covidem-19 tam bylo 113 lidí, z toho 38 ve vážném stavu a 15 z nich potřebovalo umělou plicní ventilaci. Kapacity nemocnic v současné době snižují i vysoké počty nakažených zdravotníků. Například motolská nemocnice měla v pátek v izolaci 373 zaměstnanců.

Karlovarsko nemá volná lůžka JIP pro pacienty s covidem. Kdo jim pomůže?

V nemocnicích v celé zemi je podle posledních dat z pondělí 11. ledna více než 7 100 nakažených a téměř 1 100 je ve vážném stavu na jednotkách intenzivní péče. Nad 7 tisíc se tento počet pohybuje šest z posledních osmi dní. Maximum bylo ve čtvrtek 7. ledna přes 7 400. Zatím nejvíc lidí potřebovalo nemocniční péči na začátku listopadu, kdy v nemocnicích byl dosud nejvyšší počet 8 167 lidí a z nich 1 204 bylo ve vážném stavu.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pondělí na tiskové konferenci po jednání vlády uvedl, že pokud by počty nakažených v posledních dnech už signalizovaly začátek zlepšení, v nemocnicích se projeví nejméně za dalších deset dní. V neděli i v pondělí počty nakažených byly nižší než před týdnem, přísnější opatření včetně znovuuzavření většiny obchodů nebo zpřísnění nočního zákazu vycházení byla zavedena 27. prosince.

Stát dodává vakcíny, ale jehly už ne. Nemocnice si je musí obstarat samy

Nemocnice v Praze a Jihočeském kraji mají podle dat ministerstva zdravotnictví nejvíc volných kapacit. Blatný na twitteru napsal, že pro přeplněné nemocnice v Karlovarském kraji jsou v každém z těchto krajů k dispozici čtyři lůžka JIP. Zástupci kraje vládu žádali, aby povolila převoz některých jejich pacientů do Německa.

adp/ČTK

Dnes, 11:42
Na hrůzný podzim 2019 nezapomenou děti ze školky v pražské Dubči. Chůva, přezdívaná „teta Péťa“...
Dnes, 09:50
Policisté pátrají po muži, který na konci března v Praze údajně znásilnil osmatřicetiletou ženu. Bezpečnostní...
Dnes, 06:54
Komerční článek
Koronavirus je pro kybernetické útoky živnou půdou. Podvodné emaily obsahující zavirované odkazy se v poslední době...
Dnes, 06:54
Plánovaný přelet vojenských letounů nad Karlovým mostem, který se měl konat v sobotu večer při...
Dnes, 06:36
Získat vyřazenou starou IT techniku od dárců, upravit ji a předat potřebným rodinám má za...
památka Karlův most
Včera, 20:59
Nad pražským Karlovým mostem měly v sobotu proletět na žádost kardinála Dominika Duky gripeny, mělo...
Včera, 15:57
V hlavním městě je doposud několik oblastí, kde se občané nemají možnost připojit na kanalizační...
Včera, 09:36
Nejvyšší soud (NS) potvrdil podmíněný trest pro stavbyvedoucího kvůli úmrtí dvanáctileté dívky v bazénu wellness...
12.5.2021
Domácí násilí je ve společnosti dlouhodobě přehlíženo. Během pandemie koronaviru přitom případů domácího násilí bohužel...
V roce 1972 se trolejbusy loučily s Prahou, nyní se v modernější podobě pomalu vrací…
12.5.2021
Příští rok tomu bude padesát let od doby, kdy z ulic hlavního města zmizely trolejbusy....
12.5.2021
V neděli dostala policie oznámení o tom, že na Staroměstské náměstí přijel muž v černém...
Reklama