Bulovka hlásí devět nakažených zdravotníků. Nemocnice zvyšuje počet lůžek

Nemocnice na Bulovce

V Nemocnici na Bulovce je nyní devět zdravotníků nakažených novým typem koronaviru. Nemocnice zvyšuje počet vyčleněných lůžek pro pacienty s nemocí COVID-19, plánuje jich mít 260, z toho 60 na jednotce intenzivní péče.

Dalších 70 míst má v Lázních Toušeň u Prahy. Nemocnice se nyní stará o 56 infikovaných pacientů, což je nejvíce z nemocnic v zemi.

Zdravotníci dál pracují

Personál, který přišel s nakaženými do styku, dále pracuje. „V karanténě nezůstává nikdo, zdravotníci dál vykonávají svoji práci,“ uvedla mluvčí nemocnice Simona Krautová. Dodala, že zdravotníci využívají respirátory nejvyšší třídy FFP3 s filtrem vydechovaného vzduchu, pravidelně si kontrolují teplotu a monitorují svůj zdravotní stav. Respirátorů má nyní nemocnice k dispozici zhruba 3500.

Nedostatek materiálu je slabým místem. Výroba se přesune do továren

Nemocnice má podle mluvčí v izolaci na lůžkovém oddělení 50 pacientů, na jednotce intenzivní péče šest. Asi dvě třetiny z nich tvoří senioři. „Pro seniory nemáme vyhrazena speciální JIP lůžka, pokud někdo potřebuje JIP péči, dostává ji bez ohledu na to, zda je senior či nikoli, vždy vycházíme z klinického stavu a profitu pro nemocného,“ řekla Krautová.

Nemocnice podle mluvčí připravuje pro lidi s onemocněním způsobeným koronavirem dalších 130 lůžek, 60 z nich v areálu nemocnice a 70 v areálu Lázní Toušeň. Z 60 míst na jednotce intenzivní péče jich má podle mluvčí 54 mechanickou plicní ventilaci, deset dialýzu a dvě mimotělní okysličování krve ECMO.

Mluvčí dodala, že gynekologicko-porodnická klinika nemocnice nově umožní otcům návštěvu v porodnici bezprostředně po porodu na samostatném pokoji, ovšem za předpokladu, že otec není v karanténě a nemá žádné příznaky typu teploty, kašle a podobně. Na oddělení šestinedělí, kam maminky putují následně, zůstává v platnosti zákaz návštěv, stejně jako u porodu.

est/čtk

Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 15:25
Mělnické vinobraní bude letos jednodenní. Uskuteční se 19. září a přesune se do ulic, hlavní...
Dnes, 13:15
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 11:25
Divadlo na Maninách sídlící v pražských Holešovicích uspořádá tradiční letní scénu na nádvoří zámku Mělník....
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 18:35
Kladno hledá úspory 150 milionů korun kvůli dopadům koronaviru. Odloží například některé opravy silnic, chodníků...
Včera, 17:19
V Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnici Beroun jsou od tohoto týdne povoleny návštěvy a...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 16:32
Členové Českého svazu ochránců přírody společně ve spolupráci se speleology vybudovali unikátní přezimovací stanici pro...
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Reklama