Část tribuny sparťanského stadionu na Letné šla k zemi

Další fotky

Zastavit se u mekáče na Letné se stalo minulostí. Bagry koncem minulého týdne strhly nejzápadnější část tribuny sparťanského stadionu.

Daniel Křetínský, majoritní vlastník Energetického a průmyslového holdingu a spoluvlastník fotbalového klubu AC Sparta Praha, dlouho řešil co s tréninkovým hřištěm vedle rušných výjezdů z tunelu Blanka.
Původně tady chtěl vstavět obchodní centrum, které se ale nakonec kvůli nevoli občanů a radnice proměnilo na hotel. Jeho podoba je dílem architekta Petra Pelčáka, interiéry zase dostalo na starost anglické studio Fuse. Hotel má mít podle časopisu Forbes 523 pokojů, v sedmém patře je plánován bazén s výhledem na Pražský hrad. Kromě kongresových prostor budou součástí hotelu i víceúčelové sály, restaurace, bary a bufety.

Svou výškou hotel plynule naváže na obytný dům zvaný Molochov.
„Bude tím dotvořen urbanismus Letenské pláně v podobě jednotného městského nábřeží při její severní hraně, a tím bude dokončena přeměna tohoto prostoru v plnohodnotnou součást městského organismu,“ napsali brněnští architekti z kanceláře Pelčák a partner architekti v žádosti o posudek EIA.

Třicet památek znovuzrozených po revoluci. Nová výstava ve vodárenské věži na Praze 7

Praha 7 požadovala, aby investor v rámci výstavby hotelu vybudoval mozaikové chodníky a osadil ulici Milady Horákové stromy, podobně jako je tomu před Molochovem. Zároveň doporučila zbudování vodních prvků a pěší cesty, která by navazovala na ulici Nad Královskou oborou a propojovala ji s Hradčanskou.
„Většinu doporučení, která nám odbor rozvoje navrhl, jsme do projektu zapracovali. Počítá se jak s novými chodníky, tak i stromovou alejí a pěším propojením mezi stadionem a hotelem. Současně s vedením městské části jednáme i o další formě podpory, která by pozitivně ovlivnila celou lokalitu,“ uvedl Michal Viktorin, ředitel realitní divize EPH.

Hotel by chtěl Křetínský kolaudovat v roce 2022 a s ním ještě jednu stavbu, administrativní budovu v místě jižní tribuny sparťanského stadionu, kam by se měly přestěhovat kanceláře holdingu.

Sparťanský stadion na Letné vznikl ve své dnešní podobě mezi lety 1967 až 1969, autory zásadní rekonstrukce stadionu byli Cyril Mandel (1929 v Trnavě – 2011 v Praze), mimochodem dlouholetý místopředseda oddílu košíkové Sparty Praha, a Vladimír Syrovátka, který záhy emigroval do Kanady a který by v neděli oslavil sté narozeniny.

Zdroj: Klára Janicki, Hobulet, 2019; Pavel Kalouš, Forbes

FOTO: Bourání na Spartě

Bourání na Spartě - 0 hobuletBourání na Spartě - 3 DSC02492Bourání na Spartě - 2 DSC02494Bourání na Spartě - 4 DSC02477Bourání na Spartě - 5 DSC02496
Další fotky
Bourání na Spartě - 8 DSC02507Bourání na Spartě - 8b DSC02469Bourání na Spartě - 9 petr pelčák rakouské kulturní f=orumBourání na Spartě - 99 pappaBourání na Spartě - 99 pelčák a partner arhitektiBourání na Spartě - 0 DSC02485

 

Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
10.8.2020
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
Reklama