Část areálu bývalé Sigmy Modřany změnila majitele

Developer Central Group koupil od společnosti CTY Komořanská velkou část areálu bývalé Sigmy Modřany v Praze 12. Jde o 90.000 metrů čtverečních. Areál je dnes využíván jako skladiště, developer na něm chce postavit byty. Cenu transakce ani jedna strana nezveřejnila.

„V budoucnu zde počítáme s výstavbou polootevřených a otevřených bloků s podzemním parkováním pro rezidenty a úpravou okolní zeleně. Mělo by jít o dostupné rodinné bydlení,“ uvedla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková. S ohledem na velmi krátkou dobu, která od koupě pozemku uplynula, podle ní zatím nelze přesně říci, jak by měla lokalita v budoucnu vypadat, případně kolik bytů zde vznikne.
CTY si ponechala část pozemku přiléhající k ulici Komořanská. Podle Tomáškové by středem celé lokality měla vést tramvajová trať, která by zde měla konečnou stanici. V současnosti je nejbližší tramvajová zastávka vzdálená asi 1500 metrů, na zastávku vlaku je vzdálenost zhruba poloviční.
Na pozemku se nacházejí dvě výrobní haly, kde se dříve opravovalo a vyrábělo teplovodní potrubí pro Prahu. Dnes jsou využívány převážně jako sklady a podle Tomáškové to tak ještě několik let zůstane. V budoucnu developer počítá s demolicí hal a dekontaminací pozemku, což si vyžádá náklady v řádu desítek milionů korun.
Central Group má v hlavním městě aktuálně více než milion metrů čtverečních pozemků, které jsou určeny k bytové výstavbě nebo se na nich připravuje změna územního plánu pro bytové účely. Podle firmy na nich může vzniknout až 30.000 nových bytů. Z velké části jde o brownfieldy, tedy nevyužívané pozemky po bývalých továrnách nebo skladech. Letos koupil od společnosti PSN pozemky po bývalé továrně Siemens na Zličíně. Jde o 360.000 metrů čtverečních. Podle odborníků byla cena transakce zhruba dvě miliardy korun.
Developer také vlastní například severní část Nákladového nádraží Žižkov, areály po továrně Tesla v Hloubětíně nebo Tebas ve Vysočanech.
Zdroj: čtk

Výstavba na Vítězném náměstí se opět oddaluje

Dnes, 14:07
Od soboty 4. července do neděle 12. července 2020 bude z důvodu opravy trati obousměrně...
Dnes, 11:44
Od jara 2020 probíhá rekonstrukce MUK 16 Slivenec na dálnici D0 (silniční okruh kolem Prahy)...
Včera, 17:30
Do zrekonstruovaného zookoutku u hájovny v lesoparku Kamýku v Praze 12 se koncem června opět...
Včera, 15:21
Pietní artefakt je věnovan generálmajorovi Josefu Dudovi (1905 – 1977). Duda působil jako velitel českých...
Včera, 14:40
Čtyřicet let na profesionální hudební scéně letos slaví zpěvák Dalibor Janda. Své turné musel kvůli...
výstava JUDr. Milada Horáková a největší politický proces
Včera, 12:47
Do 24. srpna bude instalována plenérová výstava "Nezapomeňte na mne. JUDr. Milada Horáková a největší...
Včera, 10:53
Fungoval roku 1620 na Bílé hoře lyžařský vlek? Jak dopadla play off pro české stavy?...
1.7.2020
Ve středu ráno hořelo ve dvou domech ve Strojnické ulici v pražských Holešovicích.
1.7.2020
Tak tenhle týden nám pšenka moc nepokvete. Koncertů je jak šafránu.
1.7.2020
V rámci podpory kulturních institucí v době po koronavirové krizi se hlavní město rozhodlo umožnit...
Reklama