Chodov uštědřil Spartě ve šlágru florbalové superligy pořádný debakl!

Atraktivní derby v předehrávce florbalové superligy mužů skončilo nečekaně jasným výsledkem. V přímém souboji o druhé místo přehrál Chodov na domácí palubovce Spartu rozdílem šesti branek.

V pondělní předehrávce 12. kola české florbalové superligy se i před televizními kamerami České televize střetly FAT PIPE Florbal Chodov a ACEMA Sparta Praha. Souboj druhého a třetího týmu nejvyšší soutěže sliboval spoustu zajímavé akce.

V lehce lepší formě šel do zápasu domácí celek, jež v minulém kole zdolal poměrem 6:2 Otrokovice a v tom předchozím dokonce obral o body i první Mladou Boleslav. To Sparta přemohla v minulém kole jednoho z outsiderů až v prodloužení a před tím prohrála s Českou Lípou.

Aktuální rozpoložení týmů se potvrdilo hned od úvodních minut. Sparta byla hodně pasivní a vytvářela množství zbytečných chyb. Jednu z nich vystihl už ve třetí minutě kapitán Chodova Koutný, který si vyměnil míček s Ondruškem a nechytatelnou ranou z dálky zakončil rychlý protiútok.

Výborný Denis Godla zamkl bránu a Kladno se posunulo už na desátou příčku

Chodov v hale na Jižním Městě jasně dominoval, svého soupeře do ničeho nepouštěl a zaslouženě navyšoval své vedení. V 11. minutě se prosadil Krbec a minutu před koncem třetiny pak gólman Rebro pohotově vyslal nejproduktivnějšího hráče týmu Ondruška, aby zvýšil na 3:0.

Ve druhém dějství se dostala více do zápasu a hlavně do zakončení už i Sparta. Celých dvacet minut se však na palubovce odehrával festival neproměněných šancí, a tak se skóre neměnilo. Střeleckou smůlu prolomil až po minutě hry v poslední třetině za Chodov Mikeš.

Prakticky nedohnatelný náskok se pak sparťané snažili od padesáté minuty dohnat při hře bez gólmana, avšak tento pokus vyústil pouze ve tři slepené branky do odkryté sítě. Cenou útěchy při takovém debaklu jim mohla být akorát trefa Ujhelyie v přesilové hře v samotném závěru utkání.

Chodov se tak po jasné výhře 7:1 bodově odpoutal na druhém místě od Sparty a stáhl vedoucí Mladou Boleslav na rozdíl jediného bodu. Lídr soutěže má však ještě své utkání 12. kola stále před sebou.

Gólová sucha Na Litavce nekončí a venku žádný bod! Schyluje se ke konci kouče Nádvorníka v Příbrami?

Zdeněk Hořánek
Včera, 15:01
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
Včera, 12:01
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
Včera, 09:42
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
4.8.2020
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
4.8.2020
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
Reklama