Chutě, vůně a kulturu z celého světa si můžete dosyta užít v sobotu na Kulaťáku

Další fotky

Prostor farmářských trhů na dejvickém Vítězném náměstí hostí v sobotu 8. června mezi 8. a 18. hodinu už čtvrtý ročník festivalu ambasád FOOD & CULTURE, na kterém přes 50 zemí představí gastronomii všech kontinentů.

„Naše městská část je čtvrtí s obrovskou koncentrací velvyslanectví, s nimiž úzce spolupracujeme po celý rok. Festival podtrhuje toto specifikum Prahy 6 a vzájemnou provázanost,“ říká místostarosta Jan Lacina a dodává, že vstup je pro návštěvníky zdarma.

Tradiční menu z jednotlivých zemí připraví na stáncích zahraniční kuchaři, na pódiu se vystřídá řada zahraničních hudebních a kulturních produkcí.
„Festival každoročně přiláká do Dejvic tisíce návštěvníků. Letos se chceme i tady zaměřit na ochranu životního prostředí, proto vyzýváme všechny, kdo se na akci chystají, aby nechali auto doma a přišli poznat chutě padesáti zemí světa pěšky anebo hromadnou dopravou,“ říká starosta Ondřej Kolář s tím, že prostor festivalu je snadno dostupný metrem i tramvají.

Organizátoři také zajistili používání vratných kelímků a v celém areálu budou připraveny kontejnery pro třídění odpadu. Standardní farmářská nabídka Farmářských trhů se po dobu festivalu přesouvá do Technické ulice, kterou městská část na zkušební dobu dvou měsíců od května změnila na pěší zónu.

Sakury už odkvetly. Teď se ulice mezi vysokými školami stane pěší zónou

Pravidelní návštěvníci trhů budou mít možnost jako každou sobotu nakoupit tradiční zboží, zeleninu, ovoce, uzeniny, nápoje, květiny, sýry, marmelády, vajíčka, mléčné výrobky, pečivo, koláče, maso, bylinky, med, rakytník.
Nebudou chybět ani oblíbené restaurace.

Akci pořádá radnice Prahy 6 a Farmářské trhy na Kulaťáku, záštitu nad festivalem převzal Senát, české ministerstvo zahraničních věcí, hlavní město Praha a Hospodářská komora ČR. Festival je letos věnovaný oslavě 30. výročí návratu demokracie a svobody, kdy lidé opět získali možnost volně cestovat mimo republiku a otevřít hranice pro návštěvníky z celého světa.

Zdroj: Šestka

FOTO: Festival ambasád v Dejvicích

Festival ambasád v Dejvicích - 1 P1210224Festival ambasád v Dejvicích - 2 P1210234Festival ambasád v Dejvicích - 6 P1210182Festival ambasád v Dejvicích - 3 P1210229Festival ambasád v Dejvicích - 7 P1210187
Další fotky
Festival ambasád v Dejvicích - 7 P1210218Festival ambasád v Dejvicích - 8 P1210208Festival ambasád v Dejvicích - 9 P1210222
Dnes, 16:20
Úřady v Praze s ohledem na špatnou epidemiologickou situaci upravují provoz stejně, jako tomu bylo na jaře....
Dnes, 15:25
Společnost Eroc, která v magistrátní budově v Pražské tržnici provozuje nevěstinec, prohrála s městem soud...
Dnes, 15:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 15:00
V polovině listopadu má v Praze na Těšnově začít fungovat tzv. mikrodepo, sloužící k překládce...
Dnes, 12:52
V centru Prahy přímo na Staroměstském náměstí se přes prázdniny uvolnila luxusní restaurace v památkově...
Dnes, 12:20
Novou lávku propojující Troju s Císařským ostrovem dnes čekají zatěžovací zkoušky, které prověří její konstrukci.
Dnes, 11:00
Tak jako k českému národu neodmyslitelně patří Jára Cimrman, Václav Havel, pivo, fotbal nebo Pražský hrad,...
Dnes, 08:59
Roční podmíněný trest a stotisíc korun. To je verdikt, který si Benjamin Wittig odnesl za...
Včera, 18:20
Se změnou v provozu mobilních sběrných dvorů musejí počítat obyvatelé šesté městské části. Důvodem je...
Včera, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Včera, 17:00
Nebojácný strážník městské policie v době svého volna zadržel sedmnáctiletého mladíka, který spolu se svým...
Reklama