Čižinskému se bouří rodiče kvůli odvolání ředitelky ZŠ Plamínkové

Prahou 7 hýbe spor o odvolání ředitelky ZŠ Plamínkové. Rodiče a učitelé proti kroku radnice vedené Janem Čižinským (Praha sobě) sepisují petici. Úřad to odůvodňuje výběrem nejlepšího kandidáta otevřeným konkurzem.

Vypadá to na čtvrť, kde je spokojenost. Praha 7 s Čižinským v čele ale rájem na zemi není. Veřejnost se momentálně bouří proti odvolání ředitelky ZŠ Plamínkové, Jarmily Macečkové. Rodiče a učitelé sepsali proti kroku radnice petici, jíž podepsalo přes 500 lidí. Zástupci odporu s Čižinským jednali. „Vysvětlili jsme mu, že reálně hrozí rozvrat školy, pokud bude trvat na konkurzu. Požádali jsme ho, aby nalezl řešení, které zklidní situaci a umožní, aby paní Macečková mohla dál řídit školu. Bohužel nechtěl naše obavy a argumenty slyšet, jakýkoli vstřícný krok odmítl,“ uvedla členka rodičovského petičního výboru Anna Matyášová Michalcová. Podle petentů je kantorka oblíbená. „Zažila jsem paní profesorku na mnoha postech a funkcích a jsem přesvědčena, že je pro školu přínosem jak organizačním, tak odpovědným,“ míní Adéla Hanzáková. Podle jiných je vypsání konkurzu způsobem, jak dosadit už předem vybraného kandidáta. „Považuji vypsání konkurzu za účelové a zbytečné,“ myslí si Roman Korda.

Radnice hájí otevřenost

Mluvčí radnice Prahy 7 Martin Vokuš ale postup hájí. „Cílem konkurzu je otevřený a transparentní výběr ředitelky či ředitele. Když se rada po dlouhém zvažování rozhodla konkurz vyhlásit, požádala dopisem paní ředitelku, aby se konkurzu zúčastnila a vystavila se tak konkurenci. Odborná komise vybere nejlepší kandidátku či kandidáta. O to v konkurzu jde,“ odpověděl.

Šestileté funkční období končí Macečkové v dubnu. Radní s koncem období každého ředitele hodnotí jeho práci. „Vždy je také přihlédnuto k názorům členů školské rady. Poměr hlasů v tajném hlasování byl v tomto případě na rozdíl od ostatních škol velmi těsný (4 pro vyhlášení konkurzu, 5 vyhlášení nepodpořilo), proto se rada přiklonila k vyhlášení konkurzu jako možnosti pro obhájení pozice paní ředitelky a zároveň pro přihlášení dalších kandidátů,“ řekl Vokuš. Důvodem je tak podle něj signál ze školské rady, kdy by téměř polovina členů upřednostnila prověření práce Macečkové v konkurzním řízení. Toho se ale současná ředitelka nezúčastní. „Nepřihlásím se,“ potvrdila pro Náš REGION.

 

Včera, 14:13
Pražští policisté hledají muže, který ženám v tramvajích stříhá vlasy. Evidují zatím pět takových případů....
Včera, 11:11
Radnice Prahy 7 nechala opravit výtluky a díry v chodnících, na vozovkách u přechodů pro...
Včera, 08:06
Základní a mateřská škola Na Beránku se nedočká nové pětipodlažní budovy pro vzdělávací program Montessori,...
18.2.2020
Pražská Zbraslav se rozhodla využít moderních technologií a pro komunikaci s občany začala používat plnou...
18.2.2020
V rámci zachování unikátního stromořadí v Lužické ulici musí TSK Praha – a nejen ona...
18.2.2020
V pražském tunelu směrem na Holešovice teče ze stropu voda. Důvod Technická správa komunikací (TSK)...
18.2.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) plánuje v následujících pěti letech nakoupit až 60 midibusů, každý asi...
18.2.2020
Nejlépe se muzicíruje s někým. Radůza má kapelu, Luboš Pospíšil svých 5P, Pepa Pilař Klasiky,...
18.2.2020
V Praze se dnes dopoledne na žádost policie zastavila vlaková doprava na hlavní trati směrem...
18.2.2020
Branické divadlo získalo nového nájemce, kterým se stal zapsaný spolek United Arts & Co. Ten...
Reklama