Čižinskému se bouří rodiče kvůli odvolání ředitelky ZŠ Plamínkové

Prahou 7 hýbe spor o odvolání ředitelky ZŠ Plamínkové. Rodiče a učitelé proti kroku radnice vedené Janem Čižinským (Praha sobě) sepisují petici. Úřad to odůvodňuje výběrem nejlepšího kandidáta otevřeným konkurzem.

Vypadá to na čtvrť, kde je spokojenost. Praha 7 s Čižinským v čele ale rájem na zemi není. Veřejnost se momentálně bouří proti odvolání ředitelky ZŠ Plamínkové, Jarmily Macečkové. Rodiče a učitelé sepsali proti kroku radnice petici, jíž podepsalo přes 500 lidí. Zástupci odporu s Čižinským jednali. „Vysvětlili jsme mu, že reálně hrozí rozvrat školy, pokud bude trvat na konkurzu. Požádali jsme ho, aby nalezl řešení, které zklidní situaci a umožní, aby paní Macečková mohla dál řídit školu. Bohužel nechtěl naše obavy a argumenty slyšet, jakýkoli vstřícný krok odmítl,“ uvedla členka rodičovského petičního výboru Anna Matyášová Michalcová. Podle petentů je kantorka oblíbená. „Zažila jsem paní profesorku na mnoha postech a funkcích a jsem přesvědčena, že je pro školu přínosem jak organizačním, tak odpovědným,“ míní Adéla Hanzáková. Podle jiných je vypsání konkurzu způsobem, jak dosadit už předem vybraného kandidáta. „Považuji vypsání konkurzu za účelové a zbytečné,“ myslí si Roman Korda.

Radnice hájí otevřenost

Mluvčí radnice Prahy 7 Martin Vokuš ale postup hájí. „Cílem konkurzu je otevřený a transparentní výběr ředitelky či ředitele. Když se rada po dlouhém zvažování rozhodla konkurz vyhlásit, požádala dopisem paní ředitelku, aby se konkurzu zúčastnila a vystavila se tak konkurenci. Odborná komise vybere nejlepší kandidátku či kandidáta. O to v konkurzu jde,“ odpověděl.

Šestileté funkční období končí Macečkové v dubnu. Radní s koncem období každého ředitele hodnotí jeho práci. „Vždy je také přihlédnuto k názorům členů školské rady. Poměr hlasů v tajném hlasování byl v tomto případě na rozdíl od ostatních škol velmi těsný (4 pro vyhlášení konkurzu, 5 vyhlášení nepodpořilo), proto se rada přiklonila k vyhlášení konkurzu jako možnosti pro obhájení pozice paní ředitelky a zároveň pro přihlášení dalších kandidátů,“ řekl Vokuš. Důvodem je tak podle něj signál ze školské rady, kdy by téměř polovina členů upřednostnila prověření práce Macečkové v konkurzním řízení. Toho se ale současná ředitelka nezúčastní. „Nepřihlásím se,“ potvrdila pro Náš REGION.

 

Khamoro 2018
Dnes, 16:40
Ačkoli kvůli šíření infekce covid-19 má letošní, již dvaadvacátý, ročník Světového romského festivalu Khamoro komornější...
Dnes, 14:30
Podle mimořádné otevírací doby fungují pražské pobočky městské knihovny, kterých je v metropoli více než čtyři...
Dnes, 07:55
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 07:55
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
Včera, 18:20
Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. To je událost, jež obvykle zaplní tribuny, letos však bude...
Včera, 17:40
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
Včera, 15:00
K požáru v bytě v ulici Na Květnici došlo poslední srpnový večer v pražských Nuslích.
Včera, 14:20
Alespoň na chvíli vypnout a dostat se do světa, kde nakonec i přes všechny nástrahy...
Včera, 12:34
Na vysokých školách v Praze bude příští týden zavedena dálková výuka. "Praha bude mít na...
Včera, 11:00
Kvůli montáži nosníku nového mostu bude obousměrně uzavřena Strakonická ulice v pražské Zbraslavi. Uzavírka bude...
Včera, 08:59
S odchodem režiséra Jiřího Menzla, nejmladšího z představitelů takzvané nové filmové vlny 60. let, se...
Reklama