Co letos čeká Prahu 4? Investice do koupaliště Lhotka, metra D nebo nového mostu

Ačkoliv se nedá moc přesně odhadnout, co nám koronavirová epidemie ještě přinese, radnice Čtyřky představila své plány na rok 2021. Nakolik jsou ale kvůli očekávaným ekonomickým krachům, zvýšené nezaměstnanosti a celkovému utahování opasků reálné, se teprve uvidí.

„Obávám se, že nás stále ještě čeká zápolení s koronavirovou nákazou, respektive jejími následky, to je především zajištění práce úřadu MČ Praha 4 a tedy služeb pro veřejnost, zabezpečení činnosti zřizovaných organizací – mateřských a základních škol a Ústavu sociální péče Prahy 4,“ prozradil Našemu REGIONU mluvčí Čtyřky Jiří Bigas.

„Určitě budeme pokračovat v revitalizaci biotopového koupaliště Lhotka. Na rok 2021 se plánuje několik nových hřišť a úprava kalového a vodního hospodářství, včetně nové retenční nádrže určené pro závlahy travnatých ploch, automatizace zpracování kalů a posílení zásobování koupaliště přírodní vodou,“ popsal Bigas. Také pokračují s přípravami na výstavbu Domu sociální péče Hudečkova a chystají rekonstrukci školní kuchyně a jídelny v ZŠ Školní nebo o budovy v Bojanovické ulici, kde je služebna Policie ČR. Zateplení objektu ZŠ Na Planině už probíhá.

Praha už ví, jak budou vypadat první dvě stanice metra D

V Praze 4 se letos očekávají výrazné investice také ze strany města či státu. Největším projektem je příprava výstavby modré linky metra D, která by měla jen v letošním roce pohltit 1,7 miliardy korun. Začít by se mělo na jaře mezi Pankrácem a Olbrachtovo ulicí. V první fázi metro propojí Pankrác a Nové Dvory, a později bude pokračovat až do Depa Písnice. V širším časovém horizontu povede trasa D z Pankráce na Náměstí Míru, a odtud snad na Náměstí Republiky, nebo podle druhé varianty na Žižkov a dále do Vysočan. Nadále se bude rekonstruovat Barrandovský most a začne se s přípravou stavby Dvoreckého mostu, který propojí Zlíchov na Praze 5 a Dvorce na Praze 4. S jeho dokončením se počítá v roce 2024.

Dnes, 04:00
Magistrát představil podobu nové lávky, která přes Bělehradskou ulici spojí ulice Wenzigovu a U Zvonařky....
Včera, 19:08
Pražští policisté se dnes zatím nesetkali se závažným prohřeškem proti novým protiepidemickým opatřením. Nikomu nedali...
Včera, 15:03
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:03
Práce na opravě a odbahnění rybníka Rozpakov vyšly město Říčany na 8,5 milionu korun. Rybník...
Včera, 14:36
Jak ovlivnil covid-19 dění na Praze 2 a její rozpočet? Jaké má teď starostka Dvojky...
Včera, 12:03
Přímý přenos sobotního koncertu Národ sobě - kultura tobě z Národního divadla (ND) se stal...
Včera, 10:03
Dnes po půlnoci začali policisté kontrolovat dodržování nových protiepidemických opatření omezujících volný pohyb lidí mezi...
Včera, 04:00
Nedaleko náměstí I. P. Pavlova jsme se ptali náhodných chodců na jejich zkušenosti s covidem...
Včera, 04:00
Investiční skupina Penta zahájila stavbu kancelářských budov u Masarykova nádraží podle návrhu zesnulé Zahy Hadid....
28.2.2021
Že si přes mobilní aplikace můžete cokoli nakoupit, zacvičit, zaplatit účty nebo si třeba naplánovat,...
28.2.2021
Chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost propaguje a hájí dlouhodobě organizace Pěšky městem...
Reklama