Co s restaurací v Riegrových sadech? Radnice má plán, jak se k němu postaví majitel?

Praha 2 zahájila jednání o odkupu restaurace v Riegrových sadech s přilehlými budovami a pozemky. Jde o tu část parku, která je v soukromých rukou a kde fungovala desítky let veřejně přístupná restaurace s posezením na zahrádce. Ta během loňského podzimu ke zklamání mnoha Pražanů ukončila provoz, když provozovateli restaurace vypršela po dvaceti letech nájemní smlouva se soukromým vlastníkem. O tom jsme už naše čtenáře informovali v únoru.

Mezi zástupci Prahy 2 a společností ZET-Invest, která vlastní objekt Riegrovy sady čp. 28 s několika přilehlými objekty a parcelami, proběhlo v uplynulých týdnech jednání. Městská část projevila zájem odkoupit od tohoto soukromého vlastníka objekt i s pozemky.
„Naším záměrem je zcelit majetek a obnovit bývalou Šretrovu restauraci tak, jak byla navržena architektem Františkem Markem a postavena v letech 1931– 1933. Je nesmyslné, aby uprostřed Riegrových sadů s památkovým režimem, které jsou svěřeny do vlastnictví naší městské části, byl soukromý majetek. Komplikuje to situaci všem zúčastněným stranám,“ vyjádřil se místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek, který se zúčastnil jednání a v jehož gesci je oblast životního prostředí, územního rozvoje a památkové péče.

Z místa, které ještě nedávno kypělo životem a kde promítalo letní kino, přenášely se velké sportovní zápasy a občas na pódiu vystupovaly kapely, je dnes mrtvý prostor. A stromy bez listí tomu místu nepřidají.

Proč oblíbené Park Café v Riegrových sadech skončilo? A jaká je historie pohostinství v tomto oblíbeném parku?

Naproti, v bývalé Šretrově restauraci, sídlí reklamní agentura.
Ani stopa po tom, že v této zajímavé funkcionalistické stavbě bývaly salonky, tančírna, pivnice, svatební sál, že to tu zkrátka žilo. Dnes – pusto, prázdno.
Soukromý majitel se zatím k návrhu radnice nevyjádřil.
Původně ji kontaktoval z jiného důvodu. Chce totiž ke své budově čp. 28 obnovit inženýrské sítě vedoucí přes území parku, protože jsou již dožilé a částečně nefungují (vodovod, kanalizace, elektrické a sdělovací kabely). Bez této inovace nemůže obnovit provoz veřejných toalet pod venkovním pódiem. Městská část bude prosazovat, aby v době obnovy byl provoz parku omezen co nejméně.

Zdroj: kla – Noviny Prahy 2

FOTO: Riegrovy sady a Šretrova restaurace

Riegrovy sady a Šretrova restaurace - 1 pzelenáRiegrovy sady a Šretrova restaurace - 3 aukroRiegrovy sady a Šretrova restaurace - 4 šretrova resta čroRiegrovy sady a Šretrova restaurace - 5 drobné památkyRiegrovy sady a Šretrova restaurace - 5 pheu+
Další fotky
Riegrovy sady a Šretrova restaurace - 0 mg
Dnes, 18:44
Moderní pěší zóna, kde se budou lidé procházet po tzv. česaném betonu, japonské stromy sephory,...
Dnes, 18:02
Obyvatelé a návštěvníci Prahy se mohou v Podskalí svézt na replice historického šífu. Jedná se...
Dnes, 16:24
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Režisérka Eva Toulová
Dnes, 16:24
Stela Nebeská je šestatřicetiletá žena, neúspěšná herečka, které se rozpadá manželství, má před rozvodem, přičemž...
Dnes, 14:58
Praha je velmi bohatá na výskyt různých druhů ptáků, z nichž řada dokonce patří mezi...
Dnes, 07:37
Ve Valdštejnské zahradě v Praze začala výstava, která připomene 130 let do narození spisovatele a...
Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
10.8.2020
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
Reklama