Čtyřka řeší problematickou smlouvu na právní služby, má blízko k jedné straně

Ilustrační foto.

Problematickou zakázku na právní řeší čtvrtá městská část. Opozice kritizuje, že zakázka byla připravena účelově a na míru a navíc bez soutěže. Místostarosta Michal Hroza (TOP 09) se brání, podle něho je uzavřená smlouva identická s rámcovými smlouvami, které uzavíraly a využívaly předchozí koalice.

Opozici jde o několik věcí. Vadí jí, že maximální hodnota smlouvy je jenom o jednu korunu, než je částka, od které by měla městská část povinnost vypsat soutěž. „Smlouva byla uzavřena bez jakékoliv soutěže, a tedy uvedená advokátní kancelář dostala tuto smlouvu napřímo. To je v rozporu minimálně s interními předpisy Prahy 4 regulujícími oblast zadávání veřejných zakázek a může to být v rozporu i s obecnými zásadami zadávání veřejných zakázek dle zákona o zadávání veřejných zakázek,“ míní opoziční pirátský zastupitel Matej Šandor.

Opozice: Kancelář má blízko k TOP 09

Upozorňuje navíc na to, že advokátní kancelář má blízko k TOP 09, zas niž místostarosta Hroza v radě sedí. „Majitel advokátní kanceláře pan Mazel je členem TOP 09 (alespoň to měl uvedené na svých facebookových stránkách) stejně jako radní pro majetek pan Hroza, který tuto smlouvu předkládal radě ke schválení. Paní Plíšková, která v uvedené advokátní kanceláři pracuje (je/bylo to uvedeno na stránkách advokátní kanceláře) je manželkou pana Martina Plíška, bývalého radního za TOP 09 na Praze 4 a vlastně předchůdce pana Hrozy, který mu teď zajistil podepsání této smlouvy,“ doplňuje Šnador.

Radní Hroza: Smlouva byla uzavřena podle vzoru

Místostarosta Michal Hroza však tvrdí, že Mazela ani jeho partnery nezná. „Smlouva byla uzavřena podle vzoru, který městská část využívá velmi dlouho a dosud ho nikdo nerozporoval. Věcným důvodem uzavření rámcové smlouvy o poskytování právní pomoci se společností Mazel a partneři, advokátní kancelář, s.r.o., bylo neodkladné provedení právní analýzy správnosti nepeněžitého vkladu do majetku  společnosti 4-Energetická, a.s., a to před rozhodováním Zastupitelstva o návrhu prodeje akcií společnosti v prosinci 2019. Nutnost ověřit správnost vkladu do kapitálu společnosti si vyžádalo zjištění nesrovnalostí v dokumentaci uložené ve sbírce listin společnosti u Obchodního soudu v Praze,,“ argumentuje místostarosta Prahy 4.

Petra Pudová: Praha 4 je velmi sympatická

„Veřejná zakázka za 1 999 999 korun, tedy jedinou korunu pod hranicí, kdy už by se muselo dělat řádné výběrové řízení, bude budit vždycky pochybnosti. Tato kauza je ale do očí bijící hlavně z toho důvodu, že jeden z partnerů vybrané advokátní kancelář je manželka vlivného člena a bývalého poslance TOP 09 Martina Plíška. Myslím si, že podobné excesy byly doménou devadesátých let, takže mě mrzí, že koalice ANO, TOP 09 a ODS je na Praze 4 praktikují ještě dnes,“ říká další zástupce opozice Lukáš Zicha (Společně pro Prahu 4).

 

Tento článek pochází z webu Vaše 4.
Dnes, 12:11
Vršovické divadlo MANA chystá Podzimní sonátu, severské drama o rodinných vztazích od slovutného spisovatele a...
Dnes, 09:33
V sobotu a v neděli mezi 10. a 16. hodinou se v hotelu Olympik Congress...
Dnes, 07:34
Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy rozšířila svůj vozový park o dvojici nových speciálů.
Včera, 13:14
Na tzv. nostalgické lince v Praze budou jezdit historické tramvaje T2. Veřejnost se jimi bude...
Včera, 13:01
Smíchovskou náplavku ovládnou v sobotu mezi 10. a 18. hodinou vepřové hody, vtipně zvané vepřobraní.
Včera, 11:01
V pražském průchodu sídla YMCA (Na Poříčí 12, Praha 1), kde už se představil nejeden...
Včera, 07:58
„Jeho citlivý smysl pro úměrnost, jasnou koncepci a logickou, účelností vázanou komposici, staví jej v...
Včera, 07:01
Praha 16 hlásí – další etapa Místa u řeky je téměř dokončena. Tato část navazuje...
20.2.2020
Jména nových ulic schvalovala Rada hl. m. Prahy koncem roku. Tři vznikly i ve Vysočanech....
20.2.2020
V pondělí 24. února začne Technická správa komunikací s opravami vozovky v ulici Poděbradská v...
Reklama