31℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

Cyklopruhy na Bělohorské radiále jsou nebezpečné, říká starosta Prahy 6. Přitom na ně městská část dříve kývla

Bělohorská ulice v Praze 6 patří mezi jednu z nejfrekventovanějších silnic. Zdejší cyklopruhy rozhodně nejsou pro cyklisty bezpečné. Podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) jde o naprostý nesmysl a magistrát chce hlavní město cyklostezkami jen zaplavovat. Podle magistrátu jsou tam cyklopruhy právě kvůli rozhodnutí této městské části.

Reklama

„Stejně jako v případě Patočkové je umístění cyklopruhů na navazující Bělohorskou naprostý nesmysl. Stále se bavíme o radiále, jedné z hlavních dopravních tepen Prahy 6, na které nemají pruhy pro cyklisty co dělat,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

FOTO: Cyklopruhy na Bělohorské ulici v Praze 6

Cyklopruhy na Bělohorské ulici v Praze 6 - cyklopruhy Praha 6Cyklopruhy na Bělohorské ulici v Praze 6 - cyklopruhy Praha 6Cyklopruhy na Bělohorské ulici v Praze 6 - cyklopruhy Praha 6Cyklopruhy na Bělohorské ulici v Praze 6 - cyklopruhy Praha 6Cyklopruhy na Bělohorské ulici v Praze 6 - belohorska praha 6 cyklopruhy

Podle něj jde o nebezpečné opatření jak pro řidiče, tak hlavně pro cyklisty. Pro ty navíc jde o nevhodné místo k pohybu i ze zdravotního hlediska.

5 nejvražednějších míst v Praze a okolí: Vedou okrajové části Prahy a Kladno

Vytváří magistrát na silnicích špunt?

„Magistrát se bohužel neustále snaží Prahu zaplavovat cyklostezkami bez širšího konceptu a hlavně projednání s příslušnou městskou částí, která by mu ráda pomohla najít vhodnější řešení,“ uvedl starosta.

„Samotná Bělohorská a její okolí významně utrpěla už zavedením přednostních pruhů pro autobusy, které svedením dopravy do jednoho pruhu pouze vytvořily špunt. Přidáním cyklopruhů jde o téměř smrtelnou kombinaci,“ dodal starosta Prahy 6.

Stavba Centra Radotín se zas o kousek posunula. Blíží se veřejné projednání

Cyklisté nesmějí jet v protisměru, říká Praha 6

Podle magistrátu byly cyklopruhy na ulici Bělohorská zřízeny v úseku Čistovická – Bolívarova ve směru do centra, a to v rámci vyznačení cyklotrasy A15 v úseku Vypich – Sobín.

„Důvodem zřízení cyklopruhů je to, že Praha 6 a Policie ČR dlouhodobě nesouhlasí s vedením cyklistů v protisměru jednosměrnou ulicí Na Břevnovské pláni. A to i přes to, že podle dostupných dat zde projede ročně v protisměru přibližně stejné množství cyklistů jako v tom stanoveném směru jízdy (23 tisíc a 17 tisíc cyklistů), aniž by za posledních 10 let došlo k jakékoliv dopravní nehodě s účastí cyklisty, evidované Policií ČR,“ uvedl Tomáš Křížek, asistent náměstka primátorky Petra Dolínka hlavního města Prahy pro dopravu.

Označení cyklotrasy vysoutěžila a realizovala TSK Praha. S konečným návrhem městské části v minulosti souhlasily. „Odbory dopravy Prahy 6 a Prahy 17 byly s dokumentací seznámeny a vydaly jim příslušná stanovení dopravního značení. Policie ČR vydala ke všem výkresům souhlasné stanovisko,“ dodal Křížek.

Důležitá je shoda všech, říká k výstavbě ve Staré Boleslavi místostarosta Homolka

Magistrát prý opakovaně městskou část Prahu 6 o zobousměrnění ulice Na Břevnovské pláni pro cyklisty žádal. Naposledy dopisem z 13. října 2017. Podle Křížka je vedení cyklistů ve vyznačených cyklopruzích bezpečnější, než vedení cyklistů stejnou trasou bez cyklopruhů.

„Stížnost Prahy 6 je bezdůvodná, ony cyklopruhy na Bělohorské se v tomto úseku naopak objevily proto, že Praha 6 (v souladu se stanoviskem Policie ČR) dlouhodobě odmítá povolit protisměrný provoz cyklistů v ulici Na Břevnovské pláni,“ dodal.

Bude se na Ládví stavět obchoďák? Vedení Prahy 8 nesouhlasí s rozhodnutím vlastní radnice

Před 14 minutami
Výběr z tvorby Bohuslava Reynka, Suzanne Renaud, Daniela, Jiřího a Michaela Reynka – kresby, grafiky,...
Před 1 hodinou
V Nádražní ulici v Praze 5 bude od září do prosince zaveden jednokolejný provoz tramvají....
Včera, 18:25
Průzkum mezi turisty v centru Prahy má ukázat, kdo jsou lidé, kteří navštěvují bary v...
Včera, 15:28
Vodovod na užitkovou vodu pro botanickou zahradu v Troji bude stavět brněnská firma OHL ŽS....
Včera, 13:26
Hlavní město uzavře dohodu s firmou B+3 Real, na základě které získá zbylé pozemky na...
romantika, láska, vztah, sex, řeka, loďka, ostrov, relax
22.7.2019
Červenec je tady a s ním i další, již tradiční, letní sezóna na náplavce. Kde...
22.7.2019
Některé pozemky v pražských Letňanech, kterých se dotýká plánovaná výstavba nové vládní čtvrti, budou přesunuty...
přátelství, lidé, komunikace, konverzace, povídání, vztah, vztahy, sex, nábřeží, náplavka, zábava, rande, párty
22.7.2019
Pražští radní schválili čtyři nové provozovatele kobek na Rašínově a Hořejším nábřeží. Rekonstruované prostory jim...
22.7.2019
Radnice Prahy 3 nechala vyčistit fontánu na náměstí Jiřího z Poděbrad a připravuje jeji celkovou...
22.7.2019
Hlavní město se dohodlo s církevním řádem milosrdných bratří na odkupu odsvěceného kostela svatého Šimona...
Reklama