Další dva lidé z Prahy 6 mají potvrzenou nákazu koronavirem

Ze třinácti Čechů nakažených koronavirem jsou další dva z Prahy 6. Uvedla to radnice šesté městské části po jednání krizového štábu. Jde o rodiče dětí, které navštěvují školky a školy v této městské části.

Testům se proto musejí podrobit i děti, jde o jednoho žáka ze Základní školy Emy Destinnové, respektive jejího detašovaného pracoviště v Českomalínské ulici, a jedno dítě z Mateřské školy Terronská. V tomto případě jde o sourozence. Další nakažený rodič má potomka studujícího na Gymnáziu Nad Alejí.

„U rodiče jednoho z našich studentů byl potvrzen koronavirus. Inkriminovaná třída měla dnes na základě pokynu hygienické stanice pro Prahu 6 ředitelské volno. Nyní čekáme na další pokyny, které budou vycházet z výsledků testů,“ sdělilo gymnázium na svém facebookovém profilu.

Děti z Bubenče zůstávají v karanténě, školy mají doporučeno zrušit nejbližší akce

Děti ze zmíněných škol a školek odešly domů, v případě mateřinky dokonce děti ze všech oddělení. „Odpoledne budou známy výsledky testů dětí, jejichž rodiče jsou nakaženi, a ve čtyři hodiny znovu zasedne krizový štáb Prahy 6,“ popsala radní pro školství šestkové radnice Marie Kubíková (ODS) s tím, že na jednání byli přizváni rektoři vysokých škol, které jsou na území Prahy 6, dále i zástupci ministerstva zdravotnictví a hlavního města Prahy.

Školy se o víkendu budou dezinfikovat

Radní Kubíková doplňuje, že zmíněné školy budou o víkendu dezinfikovány profesionální firmou, v dalších školských objektech, tedy školkách a školách, jejichž zřizovatelem je radnice, proběhne vydezinfikování „vlastními silami“. Provede je tedy personál škol, kterému bude radnice pracovní víkend finančně kompenzovat.

Ve středu se první nákaza v Praze 6 prokázala u maminky dětí navštěvujících Základní školu Antonína Čermáka. Škola přijala potřebná opatření, ve čtvrtek měly děti ředitelské volno, dnes však už fungovala v normálním režimu. Později byla nákaza potvrzena i u otce zmíněné rodiny, děti měly test negativní.

Dnes, 16:45
Projekt administrativního komplexu Masaryk Centre 1 získal územní rozhodnutí od stavebního úřadu Prahy 1. Obří...
Dnes, 10:55
Od dnešního dne budou moci lidé navštívit pacienty v pražských nemocnicích Na Homolce a Na...
Dnes, 08:57
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Dnes, 08:57
Těžko říct jestli lidi víc lákalo navštívit Pražský hrad bez osobní prohlídky, nebo zadarmo. Každopádně...
Včera, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
30.5.2020
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Reklama