Další možnost testování. Nové odběrové místo na covid-19 vzniklo v Praze 3

V budově bývalé školy na Havlíčkově náměstí v Praze 3 začalo fungovat nové nové odběrové místo pro testování na covid-19. Informovala o tom mluvčí Prahy 3 Zuzana Křížková.

Místo, které provozuje firma aiomica v městské budově, je otevřeno denně a zajišťuje odběry k PCR testům z nosohltanu pro samoplátce i zájemce se žádankou. Cena PCR testu pro samoplátce s výsledky do 48 hodin je 1690 korun.

„Snažíme se vyjít vstříc potřebám občanů, a proto jsme umožnili i odběry o víkendu v dopoledních hodinách,“ uvedl ředitel firmy aiomica Jakub Schůrek. Kromě standardního testu s výsledky do dvou dnů nabízí společnost i zrychlené testování, zájemci o výsledek do 24 hodin zaplatí 2045 korun. Test s lékařským potvrzením pro vycestování do zahraničí pak vyjde na 2287 korun.

V Praze se nyní lidé mohou testovat na více než třicítce míst. Dnes začalo fungovat také nové odběrové místo v režimu drive-in u koupaliště Džbán v Praze 6, které provozuje společnost GHC Genetics. Ta v neděli spustila také jiné odběrové místo v šesté městské části na Vítězném náměstí.

Před tím se v hlavním městě otevřelo nové odběrové místo v Nemocnici Na Františku, a to minulé pondělí. Od začátku měsíce začalo fungovat místo v Městské poliklinice ve Spálené ulici a od 6. října se provádějí odběry z auta na Výstavišti. Soukromá laboratoř Synlab otevřela odběrové místo v pražských Vokovicích v pátek 2. října, předminulý týden začala testovat také společnost Urogyn Medio ve Wilsonově ulici.

ČTK

Dnes, 00:00
Díky uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru se v sobotu po více než měsíční pauze...
Včera, 15:50
V ulici U Vršovického nádraží zrekonstruovala Praha 10 čtrnáct nových bytů, které má radnice v...
Včera, 14:30
Komerční článek
Množství městského odpadu s postupem let stále roste. Odpadem se stávají i věci, které jsou funkční,...
Včera, 14:30
Dva lidé čelí obžalobě v souvislosti s loňským úmrtím mladíka po požití drog v jednom...
Včera, 13:00
Neviditelná výstava, která funguje již devátým rokem v prostorách pražské Novoměstské radnice, bojuje kvůli opatřením...
Včera, 09:40
Někteří provozovatelé kadeřnictví v Praze si zoufají nad svou aktuální finanční situací. Kvůli uzavření na...
Včera, 08:00
Ve vozovém parku pražského dopravního podniku (DPP) budou od dnešního dne už jen nízkopodlažní autobusy. Podnik vyřadí...
3.12.2020
Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo...
Policie_ilustrační foto
3.12.2020
Koncem minulého měsíce jsme vás informovali o zatčení italského státního příslušníka Riccarda Pastoreho. Stalo se...
3.12.2020
Přehrazením přechodu pro chodce u budovy ministerstva životního prostředí včera aktivisté během několika minut ochromili...
3.12.2020
Už před zahájením otevírací doby čekali lidé před palácem Kinských na Staroměstském náměstí, aby se...
Reklama