11℃
Dnes je 20. květen , svátek má Zbyšek

Další ostuda Sparty a velká smůla Bohemky! O finalistech poháru už je rozhodnuto

V MOL Cupu bojovaly o postup do finále celkem tři celky z Prahy. Bohemka v roli outsidera nedokázala uspět a v atraktivním derby pražských „S“ Sparta potvrdila svou mizernou formu. Proti Slavii si ani neškrtla.

Reklama

Středa se nesla ve znamení semifinále MOL Cupu. Nejdříve byl odpoledne na pořadu dne duel Ostravy a Bohemians. Hostující hráči z Prahy šli do tohoto zápasu z pozice outsiderů. Ostrava se chopila od začátku otěží utkání a chtěla se co nejdříve ujmout vedení. Domácí se dostali do tlaku a po 14. minutách se nakonec poměrně zaslouženě prosadili.

Měli ale poměrně dost štěstí. Hrubý, který byl první u odraženého míče za vápnem, sice mířil mezi tři tyče, ale brankář Valeš by si s jeho střelou pravděpodobně poradil. Naneštěstí pro Bohemku balón poměrně výrazně tečoval Jindříšek a poslal jej na opačnou stranu brány.

Tato branka byla nakonec rozhodující. Hráči Bohemians se po přestávce pokusili srovnat stav utkání. Nejblíže tomu byl se svou hlavičkou Puškáč. Jejich snahy byly však bez úspěchu a zbytek poločasu se dohrál poměrně v poklidu bez velkých šancí. Ostrava si tak zajistila své místo ve finále poháru.

Zatímco první semifinálový zápas oko fanouška moc nepotěšil, večerní derby bylo absolutně o něčem jiném. Tradičně bylo na trávníku velice vyhrocené a ostré. Bohužel se také již tradičně neobešlo ani bez řádění fanoušků. Několik minut byla hrací plocha v Edenu zahalena v dýmu a na hřiště vlétly i světlice.

Fototiskárny

Chcete si doma tisknout vlastní fotky? Poradíme, jak vybrat vhodnou tiskárnu

Slavia měla v utkání navrch a vytvářela si množství nebezpečných šancí. V první půli ji ale výrazně pomohly stadardní situace a také Tomáš Souček. Ten nejdříve ve 25. minutě hlavou krásně poslal míč do sítě po přímém volném kopu Hušbauera, a poté v závěru poločasu stál při rohovém kopu na správném místě a Haškův odkop z brankové čáry se po odrazu od břevna snesl přímo k němu.

Ještě před tím, než šli hráči do kabin, mohlo být pro Spartu mnohem hůř. Frýdek totiž za svůj ostrý skluz na Hušbauera uviděl červenou kartu, ale toto rozhodnutí nakonec hlavní sudí po domluvě s videorozhodčím přehodnotil.

Sparta v první půli ani jednou nevystřelila a ve svém špatném výkonu pokračovala i po přestávce. V 51. minutě pak bylo o postupujícím prakticky rozhodnuto. Štetina si nezvládl poradit s dlouhým nakopnutým míčem, kopnul se sám do obličeje a tím vyslal do samostatného úniku van Burena. Ten ještě předložil míč Masopustovi před prázdnou bránu a fanoušci sešívaních se mohli radovat potřetí.

Slávisté ještě měli šance přidat další branky, ale ve výsledku nepovedená zakončení už vůbec nevadila, protože její soupeř byl v útoku absolutně bezzubý. Slavia tak pokračuje po mírném zaškobrtnutí ve Zlíně ve své parádní jízdě a utká se ve finále s Ostravou, zatímco Sparta pokračuje ve špatných výkonech.

Praha vypíše tendr na přístřešky, na lavičky zatím ne

Včera, 18:32
Pokud hygienici nebudou proti, v pondělí ve tři bude pro veřejnost otevřen nový plavecký bazén...
Včera, 17:10
Pražská Slavia byla v neděli jen krůček od zajištění titulu v české nejvyšší fotbalové soutěži....
Včera, 10:00
Letos by se 150 let dožil profesor Rudolf Jedlička, lékař a mecenáš, zakladatel české rentgenologie,...
18.5.2019
Zveme Vás na tradiční procházkovou návštěvu botanické zahrady v Praze - Malešicích u zahradnické školy....
18.5.2019
Nabízíme vám malý koktejl z květnového vydání humoristického časopisu SOORY, který vydává naše vydavatelství A11.
18.5.2019
Novou zastávku na své trase má historická linka 41. Od konce dubna začíná v nové...
18.5.2019
Sourozenecké dvojici mladých pěnkav zkomplikoval start do života déšť a vítr minulých dní. Nálezce je...
17.5.2019
Švandovo divadlo ve spolupráci s pátou městskou částí hodlá náměstí 14. října na Smíchově více...
17.5.2019
Stavba nové pražské trojské lávky začne letos v červenci a otevře se v létě 2020....
17.5.2019
Titul v soutěži Pražská teplárenská přebor už má jistý nováček Újezd Praha 4. Na čele...
Reklama