27℃
Dnes je 22. červenec , svátek má Magdaléna

Další ostuda Sparty a velká smůla Bohemky! O finalistech poháru už je rozhodnuto

V MOL Cupu bojovaly o postup do finále celkem tři celky z Prahy. Bohemka v roli outsidera nedokázala uspět a v atraktivním derby pražských „S“ Sparta potvrdila svou mizernou formu. Proti Slavii si ani neškrtla.

Reklama

Středa se nesla ve znamení semifinále MOL Cupu. Nejdříve byl odpoledne na pořadu dne duel Ostravy a Bohemians. Hostující hráči z Prahy šli do tohoto zápasu z pozice outsiderů. Ostrava se chopila od začátku otěží utkání a chtěla se co nejdříve ujmout vedení. Domácí se dostali do tlaku a po 14. minutách se nakonec poměrně zaslouženě prosadili.

Měli ale poměrně dost štěstí. Hrubý, který byl první u odraženého míče za vápnem, sice mířil mezi tři tyče, ale brankář Valeš by si s jeho střelou pravděpodobně poradil. Naneštěstí pro Bohemku balón poměrně výrazně tečoval Jindříšek a poslal jej na opačnou stranu brány.

Tato branka byla nakonec rozhodující. Hráči Bohemians se po přestávce pokusili srovnat stav utkání. Nejblíže tomu byl se svou hlavičkou Puškáč. Jejich snahy byly však bez úspěchu a zbytek poločasu se dohrál poměrně v poklidu bez velkých šancí. Ostrava si tak zajistila své místo ve finále poháru.

Zatímco první semifinálový zápas oko fanouška moc nepotěšil, večerní derby bylo absolutně o něčem jiném. Tradičně bylo na trávníku velice vyhrocené a ostré. Bohužel se také již tradičně neobešlo ani bez řádění fanoušků. Několik minut byla hrací plocha v Edenu zahalena v dýmu a na hřiště vlétly i světlice.

Fototiskárny

Chcete si doma tisknout vlastní fotky? Poradíme, jak vybrat vhodnou tiskárnu

Slavia měla v utkání navrch a vytvářela si množství nebezpečných šancí. V první půli ji ale výrazně pomohly stadardní situace a také Tomáš Souček. Ten nejdříve ve 25. minutě hlavou krásně poslal míč do sítě po přímém volném kopu Hušbauera, a poté v závěru poločasu stál při rohovém kopu na správném místě a Haškův odkop z brankové čáry se po odrazu od břevna snesl přímo k němu.

Ještě před tím, než šli hráči do kabin, mohlo být pro Spartu mnohem hůř. Frýdek totiž za svůj ostrý skluz na Hušbauera uviděl červenou kartu, ale toto rozhodnutí nakonec hlavní sudí po domluvě s videorozhodčím přehodnotil.

Sparta v první půli ani jednou nevystřelila a ve svém špatném výkonu pokračovala i po přestávce. V 51. minutě pak bylo o postupujícím prakticky rozhodnuto. Štetina si nezvládl poradit s dlouhým nakopnutým míčem, kopnul se sám do obličeje a tím vyslal do samostatného úniku van Burena. Ten ještě předložil míč Masopustovi před prázdnou bránu a fanoušci sešívaních se mohli radovat potřetí.

Slávisté ještě měli šance přidat další branky, ale ve výsledku nepovedená zakončení už vůbec nevadila, protože její soupeř byl v útoku absolutně bezzubý. Slavia tak pokračuje po mírném zaškobrtnutí ve Zlíně ve své parádní jízdě a utká se ve finále s Ostravou, zatímco Sparta pokračuje ve špatných výkonech.

Praha vypíše tendr na přístřešky, na lavičky zatím ne

Před 36 minutami
Kvůli modernizaci železničního koridoru mezi Hostivaří a Vršovicemi bude od 25. července na měsíc pro...
Před 1 hodinou
Pokud se podaří ve zkráceném postupu provést změnu Územního plánu hl. města Prahy, přibude v...
Včera, 20:18
Bohemka se v minulé sezoně velice trápila na domácím stadionu. Ovšem v prvním utkání tohoto...
Včera, 09:02
Pražská Sparta si chtěla po nečekané prohře z prvního kola spravit chuť proti Jablonci. Po...
20.7.2019
Praha se za stávajících podmínek nechystá kupovat chátrající nádraží Vyšehrad, protože cena, kterou za ni...
20.7.2019
Dialyzační středisko Fresenius NephroCare v prostorách Polikliniky Vysočany v Praze 9 slaví kulaté výročí. Už...
20.7.2019
Technologicko-informační centrum Cyberdog v Nových Butovicích, představí v rámci svého projektu Letního kina v srpnu...
20.7.2019
Pražská vzdělávací centra sledují vzrůstající zájem o ekologické programy, které nabízejí. Ročně se jich účastní...
20.7.2019
Slavná architektka a vítězka soutěže o podobu projektu na Žižkově Eva Jiřičná a developer Central...
19.7.2019
Motolská skládka, jejíž sanace se připravuje, se stává častým terčem lidí, kteří nerespektují její zabezpečení...
Reklama