19℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

Další ostuda Sparty a velká smůla Bohemky! O finalistech poháru už je rozhodnuto

V MOL Cupu bojovaly o postup do finále celkem tři celky z Prahy. Bohemka v roli outsidera nedokázala uspět a v atraktivním derby pražských „S“ Sparta potvrdila svou mizernou formu. Proti Slavii si ani neškrtla.

Reklama

Středa se nesla ve znamení semifinále MOL Cupu. Nejdříve byl odpoledne na pořadu dne duel Ostravy a Bohemians. Hostující hráči z Prahy šli do tohoto zápasu z pozice outsiderů. Ostrava se chopila od začátku otěží utkání a chtěla se co nejdříve ujmout vedení. Domácí se dostali do tlaku a po 14. minutách se nakonec poměrně zaslouženě prosadili.

Měli ale poměrně dost štěstí. Hrubý, který byl první u odraženého míče za vápnem, sice mířil mezi tři tyče, ale brankář Valeš by si s jeho střelou pravděpodobně poradil. Naneštěstí pro Bohemku balón poměrně výrazně tečoval Jindříšek a poslal jej na opačnou stranu brány.

Tato branka byla nakonec rozhodující. Hráči Bohemians se po přestávce pokusili srovnat stav utkání. Nejblíže tomu byl se svou hlavičkou Puškáč. Jejich snahy byly však bez úspěchu a zbytek poločasu se dohrál poměrně v poklidu bez velkých šancí. Ostrava si tak zajistila své místo ve finále poháru.

Zatímco první semifinálový zápas oko fanouška moc nepotěšil, večerní derby bylo absolutně o něčem jiném. Tradičně bylo na trávníku velice vyhrocené a ostré. Bohužel se také již tradičně neobešlo ani bez řádění fanoušků. Několik minut byla hrací plocha v Edenu zahalena v dýmu a na hřiště vlétly i světlice.

Fototiskárny

Chcete si doma tisknout vlastní fotky? Poradíme, jak vybrat vhodnou tiskárnu

Slavia měla v utkání navrch a vytvářela si množství nebezpečných šancí. V první půli ji ale výrazně pomohly stadardní situace a také Tomáš Souček. Ten nejdříve ve 25. minutě hlavou krásně poslal míč do sítě po přímém volném kopu Hušbauera, a poté v závěru poločasu stál při rohovém kopu na správném místě a Haškův odkop z brankové čáry se po odrazu od břevna snesl přímo k němu.

Ještě před tím, než šli hráči do kabin, mohlo být pro Spartu mnohem hůř. Frýdek totiž za svůj ostrý skluz na Hušbauera uviděl červenou kartu, ale toto rozhodnutí nakonec hlavní sudí po domluvě s videorozhodčím přehodnotil.

Sparta v první půli ani jednou nevystřelila a ve svém špatném výkonu pokračovala i po přestávce. V 51. minutě pak bylo o postupujícím prakticky rozhodnuto. Štetina si nezvládl poradit s dlouhým nakopnutým míčem, kopnul se sám do obličeje a tím vyslal do samostatného úniku van Burena. Ten ještě předložil míč Masopustovi před prázdnou bránu a fanoušci sešívaních se mohli radovat potřetí.

Slávisté ještě měli šance přidat další branky, ale ve výsledku nepovedená zakončení už vůbec nevadila, protože její soupeř byl v útoku absolutně bezzubý. Slavia tak pokračuje po mírném zaškobrtnutí ve Zlíně ve své parádní jízdě a utká se ve finále s Ostravou, zatímco Sparta pokračuje ve špatných výkonech.

Praha vypíše tendr na přístřešky, na lavičky zatím ne

Včera, 16:44
V hlavním městě se při oslavách 30. výročí 17. listopadu 1989 uskuteční například koncerty, výstava...
Včera, 12:11
Městská doprava na ruzyňské letiště se potýká v posledních letech s kapacitními problémy. Nejezdí tam...
Staroměstské náměstí
Včera, 09:01
V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat....
21.9.2019
Před budovou Národního technického muzea (NTM) na pražské Letné probíhá Recyklační víkend. Výměnou za své...
21.9.2019
Budoucí podobu historických budov v centru Prahy, které jsou spojené s palácem Savarin a tvoří...
21.9.2019
Bohemka na domácím stadionu zůstává neporažena. Po posledním dramatickém utkání se Zlínem, ale nebyl trenér...
21.9.2019
Sochař Jan Hána se narodil 28. října 1927 v Dobronicích u Bechyně, kde začal pracovat...
21.9.2019
Heřmaňák pravidelně každou sobotu navštěvuje na Řezáčově náměstí v Praze 7 zhruba tisícovka zákazníků. Do...
20.9.2019
Od pátku 20. září auta už neprojedou ani nezaparkují na Mariánském náměstí, ze kterého se...
20.9.2019
Chlap bídná - Nádoba hříšná. Pod tímto názvem se "skrývá" asi tři hodiny zábavy, kdy...
Reklama