Další ostuda Sparty a velká smůla Bohemky! O finalistech poháru už je rozhodnuto

V MOL Cupu bojovaly o postup do finále celkem tři celky z Prahy. Bohemka v roli outsidera nedokázala uspět a v atraktivním derby pražských „S“ Sparta potvrdila svou mizernou formu. Proti Slavii si ani neškrtla.

Středa se nesla ve znamení semifinále MOL Cupu. Nejdříve byl odpoledne na pořadu dne duel Ostravy a Bohemians. Hostující hráči z Prahy šli do tohoto zápasu z pozice outsiderů. Ostrava se chopila od začátku otěží utkání a chtěla se co nejdříve ujmout vedení. Domácí se dostali do tlaku a po 14. minutách se nakonec poměrně zaslouženě prosadili.

Měli ale poměrně dost štěstí. Hrubý, který byl první u odraženého míče za vápnem, sice mířil mezi tři tyče, ale brankář Valeš by si s jeho střelou pravděpodobně poradil. Naneštěstí pro Bohemku balón poměrně výrazně tečoval Jindříšek a poslal jej na opačnou stranu brány.

Tato branka byla nakonec rozhodující. Hráči Bohemians se po přestávce pokusili srovnat stav utkání. Nejblíže tomu byl se svou hlavičkou Puškáč. Jejich snahy byly však bez úspěchu a zbytek poločasu se dohrál poměrně v poklidu bez velkých šancí. Ostrava si tak zajistila své místo ve finále poháru.

Zatímco první semifinálový zápas oko fanouška moc nepotěšil, večerní derby bylo absolutně o něčem jiném. Tradičně bylo na trávníku velice vyhrocené a ostré. Bohužel se také již tradičně neobešlo ani bez řádění fanoušků. Několik minut byla hrací plocha v Edenu zahalena v dýmu a na hřiště vlétly i světlice.

Fototiskárny

Chcete si doma tisknout vlastní fotky? Poradíme, jak vybrat vhodnou tiskárnu

Slavia měla v utkání navrch a vytvářela si množství nebezpečných šancí. V první půli ji ale výrazně pomohly stadardní situace a také Tomáš Souček. Ten nejdříve ve 25. minutě hlavou krásně poslal míč do sítě po přímém volném kopu Hušbauera, a poté v závěru poločasu stál při rohovém kopu na správném místě a Haškův odkop z brankové čáry se po odrazu od břevna snesl přímo k němu.

Ještě před tím, než šli hráči do kabin, mohlo být pro Spartu mnohem hůř. Frýdek totiž za svůj ostrý skluz na Hušbauera uviděl červenou kartu, ale toto rozhodnutí nakonec hlavní sudí po domluvě s videorozhodčím přehodnotil.

Sparta v první půli ani jednou nevystřelila a ve svém špatném výkonu pokračovala i po přestávce. V 51. minutě pak bylo o postupujícím prakticky rozhodnuto. Štetina si nezvládl poradit s dlouhým nakopnutým míčem, kopnul se sám do obličeje a tím vyslal do samostatného úniku van Burena. Ten ještě předložil míč Masopustovi před prázdnou bránu a fanoušci sešívaních se mohli radovat potřetí.

Slávisté ještě měli šance přidat další branky, ale ve výsledku nepovedená zakončení už vůbec nevadila, protože její soupeř byl v útoku absolutně bezzubý. Slavia tak pokračuje po mírném zaškobrtnutí ve Zlíně ve své parádní jízdě a utká se ve finále s Ostravou, zatímco Sparta pokračuje ve špatných výkonech.

Praha vypíše tendr na přístřešky, na lavičky zatím ne

Dnes, 07:37
Pražská policie tento víkend nezaznamenala v ulicích větší množství lidí než v předchozích dnech, řekla...
bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
3.4.2020
Komerční článek
„Aktuálně je zásadní prioritou ochránit nejzranitelnější část populace, v tomto případě seniory. Proto pro ně...
pozitivní test na koronavirus
3.4.2020
Hlavní město ze své iniciativy zahajuje provoz vlastního odběrového místa, ve kterém se budou moci...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Radní Milena Johnová upozornila na vážnou krizovou situaci v domovech pro seniory v souvislosti s...
3.4.2020
Městská část Praha 10 dnes spustila speciální akci zaměřenou na seniory. Každý pátek jim budou...
3.4.2020
Praha 3 otevře v sobotu na Jarově druhé místo, kam mohou lidé nosit ušité roušky...
3.4.2020
Ani pandemie koronaviru a s ní spojená omezení nezabránila Praze 6 v odstranění sochy maršála Koněva v Bubenči....
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
Nemocnice Na Františku
3.4.2020
Praha 1 zajistí preventivní odběry pro své zaměstnance a zaměstnance svých příspěvkových organizací.
Reklama