13℃
Dnes je 17. únor , svátek má Miloslava

Den plný přestupů! Bohemians si vyhlédla nového snipera, Kaya a Vatajelu opouští Spartu

Nový týden lednového přestupového období začal pořádně zhurta. Sparta se zbavuje přepláceného tureckého stopera a do přípravy Bohemians se zapojil nový útočník.

Reklama

Kaya míří zpět do Turecka, Vatajelu do Jablonce

Sparta Praha pokračuje pod novým sportovním ředitelem Tomášem Rosickým v přeměně svého kádru. Letenskému týmu se podzim vůbec nevydařil. Za vedoucími rivaly z Edenu zaostávají o propastných sedmnáct bodů. Hodně se diskutuje o přestupové politice Sparty, která zatím očividně nevychází. Tým se skládá ze spousty přeplácených cizinců. Vypadá to, že toto zimní přestupové období však dělá Sparta zatím velice pozitivní změny. Kromě Švéda Karlssona přišlo na Letnou trio Čechů – Hašek, Hanousek a Lischka. Z klubu pryč odešel Šural a jeden z největších sparťanských přehmatů Ristič. Teď se k nim přidává i obránce Kaya.

Sparta si tímto odchodem uleví především finančně. Turecký obránce si totiž měsíčně vydělával asi 3 miliony korun. Do Prahy přišel z tureckého Galatasaraye minulé léto a od té doby odehrál v nejvyšší české fotbalové soutěži i kvůli zraněním pouze osmnáct utkání. Hlavním problémem byl samozřejmě poměr cena/výkon. Dvacetisedmiletý Semih Kaya se tak vrací zpět do Istanbulu. Jeho bývalý zaměstnavatel se dohodl se Spartou na půlročním hostování s opcí na permanentní přestup.

Podobný osud, tedy hostování s opcí, čeká i rumunského záložníka Bogdana Vatajelua. Ten se po 39 soutěžních zápasech přesouvá na sever Čech do Jablonce.

Hattrick příbramského Keity a osm gólů Slavie. Prvoligové týmy odehrály několik přátelských utkání

Puškáč na cestě do Vršovického Ďolíčku

Vypadá to, že Klokani vyřešili své problémy s postem hrotového útočníka. Celek patří mezi jeden z nejhorších v počtu vstřelených branek. Útočníky Bohemky navíc trápí neustála zranění. Na hrotu tak musel někdy nastupovat dokonce i záložník Mašek, který nedávno přestoupil do Mladé Boleslavi. Júsuf Hilál ještě ke všemu po konci sezóny zamíří do Slavie. Bohemians tak museli najít řešení této krize. Tím by měl být David Puškáč z Opavy.

Pětadvacetiletý hrotový útočník, který minulou sezónu vytáhl dvanácti góly Opavu do FORTUNA:LIGY, prožívá šílené období. Vše začalo, když byl vyřazen z prvního týmu, protože s klubem odmítl prodloužit smlouvu. Poté nevyšel slibný přestup do Baníku Ostrava ve stylu Kuzmanoviče a nyní Puškáč odcestoval do Turecka na soustředění Bohemians Praha 1905. Transfer ještě není zcela dohodnutý, ale vypadá to, že se David Puškáč stane po Ljovinovi, Hůlkovi a Pokorném čtvrtou posilou Klokanů, již bojují o udržení v nejvyšší soutěži.

Pražský magistrát ve vánočním osvětlení.

Noční život bude v Praze uklidňovat zvláštní starosta

15.2.2019
Sedlec byl maličkou osadou při levém břehu Vltavy, jehož obyvatelé se živili rybářstvím, pak sadařstvím...
Vila Bertramka
15.2.2019
Klasicistní vila z 18. století se nachází na Smíchově a dnes již slouží jen jako...
15.2.2019
Nehoda, při niž došlo k zničení památkové stavby, se odehrála v úterý dopoledne v Sobíně.
14.2.2019
Praha 2 si ve čtvrtek 14. února připomněla oběti spojeneckého náletu a bombardování hlavního města...
14.2.2019
Lednovou premiérou inscenace Milana Tesaře Výjimečný stav odstartovalo Divadlo Na Fidlovačce svou proměnu. Proměnu v...
14.2.2019
Praha 6 chce zlepšit služby pro seniory a navýšit kapacitu škol, za zásadní pro rozvoj...
14.2.2019
Během výstavby obchodního centra Atrium Flora zmizelo po roce 2000 bronzové sousoší Rodiny, které dlouhá...
14.2.2019
Mysteriózní hra mladého českého autora o generaci, která si vykopala vlastní budoucnost. Právě s tímto...
14.2.2019
První Centrum porodní asistence (CPA) u nás vzniklo na Gynekologicko-porodnické klinice 1. LF UK Nemocnice...
14.2.2019
V dubnu by se po opravách měl otevřít most pro pěší přes železniční trať na...
Reklama