Developeři pro jednou ostrouhali, Dvě věže na Kamýku stát nebudou

Ministerstvo pro místní rozvoj dalo za pravdu Radě Prahy 12 a jejím občanům, když rozhodlo, že projekt bytového domu „Dvou věží“ není v souladu s územním plánem, protože neplní požadavky na stabilizované území.

Rada Prahy 12 se ve spolupráci s občany odvolala proti vydanému územnímu rozhodnutí, které umožňovalo realizaci projektu společnosti Trigema vystavět ve Vosátkově ulici na sídlišti Kamýk namísto nízké budovy obchodního centra dva objekty o 14- a 18 patrech.
Ministerstvo pro místní rozvoj potvrdilo, že záměr nerespektuje podmínky pro „stabilizované území“ dané ve změně územního plánu hl. m. Prahy.

Eva Tylová, místostarostka Prahy 12 s kompetencí územního rozvoje, k tomu sdělila: „Ministerstvo pro místní rozvoj potvrdilo náš názor, že nahradit stávající dvoupodlažní objekt 14- a 18patrovými věžemi, které převyšují výrazně okolní zástavbu, nelze považovat za pouhé dotváření. Dalším důvodem pro zamítnutí je, že navrhovaná stavba navýší hrubou podlažní plochu staveb v okolí téměř o 100 procent. Takový nárůst rozhodně neodpovídá definici stabilizovaného území, ale jedná se o rozsáhlou stavební činnost, která do takového území nepatří.”

Rozhodnutí uvítal také senátor Václav Láska: „Pokusy postavit do stabilizovaného území nové megalomanské projekty jsou rozšířeny po celé Praze. Stavějí se proti nim společně rozumní zastupitelé a senátoři. Naší snaze by velmi pomohlo, kdyby bylo co nejvíce takových rozhodnutí, která by jasně dala najevo, že podobným nesmyslným způsobem se prostě Praha rozvíjet nebude.”

Zdroj: Olga Novotná, web Prahy 12

Zátiší, místo ztracené v zeleni. Byly tu i léčebné sluneční lázně, známé z proslulého seriálu

Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
27.5.2020
Výpověď z nájmu, kterou od společnosti CIB RENT Písnice dostali manželé E. a L. M.,...
Reklama