16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Diagnostika o dvou víkendech omezí provoz na Palackého mostu

O nadcházejícím víkendu bude omezena doprava na Palackého mostu v Praze kvůli zatěžovacím zkouškám, které jsou součástí diagnostiky stavu konstrukce. Obdobná uzavírka je naplánována na víkend 8. a 9. června. Informovala o tom Technická správa komunikací (TSK).

Reklama

V obou případech bude provoz na mostu uzavřen pro automobily a MHD v noci ze soboty na neděli a z neděle na pondělí mezi 22:00 a 4:50. Palackého most je jeden z pražských mostů, které jsou ve špatném stavu a město plánuje jejich celkovou rekonstrukci. Diagnostiku TSK nechává dělat i u dalších pražských mostů.
V době uzavírek bude doprava vedena objízdnou trasou přes Jiráskův most. Výluka se bude týkat také tramvajových linek 5, 7, 10 a 16 a noční linky 94, které pojedou přes Národní třídu, Újezd, Švandovo divadlo a Arbesovo náměstí. Most zůstane otevřen pro cyklisty a pěší.
Tzv. statické zatěžovací zkoušky spočívají v tom, že se jednotlivé části konstrukce podrobí zatížení, které zjistí její stav. Při diagnostice budou pracovníci stav mostu zjišťovat také s pomocí hloubkových sond, pro které je nutné provést devět vrtů z vozovky a jeden šikmý vrt do výtoňské náplavky. Vrtání začne 6. května, auta budou místo vrtů objíždět. V rámci diagnostiky už most prozkoumali potápěči, průzkum podle zástupců TSK ukázal, že pilíře nejsou podemlety.
Problémy se stavem mostů se v Praze řeší dlouhodobě, předloni se zřítila lávka v Troji. Kromě Palackého se nyní zkoumá Hlávkův most a most Legií, které jsou rovněž ve špatném stavu. Diagnostika a dopravní omezení čekají i Barrandovský most a Lanový most na Jižní spojce. Špatně je na tom také Libeňský most, kde město připravuje rekonstrukci. Práce by měly začít letos.
Zdroj: čtk

Ceny bytů dále stoupají, jejich růst však zpomalil

Před 3 hodinami
Mezi mihotajícími se záclonami probleskují napětí, vůně růží a záře neonů. Skutečnost, na níž ulpívají...
Před 3 hodinami
Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:01
Při tropických teplotách posledních týdnů se nelze ubránit otázce, kde vzít dostatek vody na zalévání...
Dnes, 10:30
Kulturní mapa Prahy se od poloviny června rozrostla o novou divadelní scénu, letní amfiteátr pod...
Dnes, 09:33
Jednou z největších investičních akcí v Lysolajích je jednoznačně výstavba v lokalitě Dolina-Štěpnice. Kolik zeleně...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Dnes, 08:32
Minulý týden začala obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna ve Stromovce.
Včera, 16:45
Pražské zastupitelstvo vyhlásilo klimatický závazek, tedy cíl snížit emise CO2 v hlavním městě o minimálně...
Včera, 14:34
Včera se na pražské Letenské pláni uskutečnila demonstrace za nezávislost justice a proti premiérovi Andreji...
Reklama