Divadla zřizovaná Prahou neotevřou dříve než příští rok

Divadla, která zřizuje hlavní město, se divákům otevřou nejdříve 1. ledna 2021. Zavřená do té doby zůstanou i v případě, že by otevření ve zbytku tohoto roku umožnila vláda.

Za příznivé situace by dříve otevřelo jen Studio Ypsilon, sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Divadla jsou kvůli opatřením, která přijala vláda ve snaze zabránit šíření nového typu koronaviru, pro diváky zavřená od 12. října.

„Pro divadelníky i pro diváky je současná nestabilita ničivá, možných vládních scénářů rozvolňování je tolik, že se ve výsledku nelze dobře připravit na žádný. Proto jsme se s divadly zřizovanými hlavním městem rozhodli vyslat jasný vzkaz a nechat naše divadla zavřená do konce roku,“ uvedla radní pro kulturu Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Další informace k plánům na dobu po 1. lednu chtějí městská divadla oznámit v prosinci. Do doby znovuotevření se podle Hofmana soustřeďují na přípravu programu a na on-line vysílání, která přenášejí přes weby.

Divadla nyní podle radní zůstávají se svými diváky v kontaktu skrze streamy nebo on-line vysílání. Například v Divadle v Dlouhé, ve Švandově divadle nebo v Divadle Pod Palmovkou využívají k přenosům streamovací platformu Dramox. Městská divadla pražská plánují spustit vlastní streamovací portál, který by měl být v provozu od prosince. Rovněž Divadlo Minor připravuje vlastní portál, jehož prostřednictvím by přenášelo audiovizuální pořady nebo krátké pohádky. Zatím, stejně jako Divadlo Na zábradlí, vysílá přes platformu Film naživo.

Mnohá divadla připravují i on-line čtení nebo podcasty. Třeba podcast s názvem Úrodná půda Divadla Na zábradlí má podobu rozhovorů k tématům souvisejícím s programem divadla. Na instagramu Divadla Na Zábradlí je k vidění i seriál Tajemný deník zapomenutého herce. Ten sleduje prožitky divadelní postavy Vojtěcha Vondráčka, která je uvězněná v divadle.

Zájemci mohou divadla podpořit také zakoupením dárkových vstupenek. Nabízí je například Divadlo Pod Palmovkou, Divadlo Spejbla a Hurvínka nebo Divadlo Na Vinohradech.

ČTK

Dnes, 12:29
Hlídky Městské policie hlavního města zatím v lednu řešily 40 případů otevřených restaurací a barů...
Dnes, 09:25
Rok po zrušení lékařské pohotovosti v malešické poliklinice jsme se ptali v okolí metra Strašnická...
Včera, 18:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 18:00
Na ministerstvu zdravotnictví dnes skončil náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo, který nastoupil loni od...
Včera, 13:13
Hlavní město připravilo web ockovani.praha.eu, kde návštěvníci naleznou informace k očkování. Web má rovněž vyvracet zavádějící...
Včera, 10:20
Zbigniew Kalina získal cenu Thálie pro činoherce do 33 let i Cenu českého divadla za...
25.1.2021
Příroda jedné z největších a nejlidnatějších pražských městských částí, Prahy 5, je mimořádná a v...
25.1.2021
Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových dřevin. Ty radnice zasadila...
25.1.2021
Ze 131 diplomových prací na vysokých školách architektury a příbuzných oborů zvítězila práce studenta Vysoké...
25.1.2021
V průběhu roku 2022 vyroste ve vršovickém parku pojmenovaném po básnířce Jiřině Haukové a jejím...
25.1.2021
V městské části Praha 20 rezignovali v prosinci na svou funkci dva radní – Jana...
Reklama