Divadla zřizovaná Prahou neotevřou dříve než příští rok

Divadla, která zřizuje hlavní město, se divákům otevřou nejdříve 1. ledna 2021. Zavřená do té doby zůstanou i v případě, že by otevření ve zbytku tohoto roku umožnila vláda.

Za příznivé situace by dříve otevřelo jen Studio Ypsilon, sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Divadla jsou kvůli opatřením, která přijala vláda ve snaze zabránit šíření nového typu koronaviru, pro diváky zavřená od 12. října.

„Pro divadelníky i pro diváky je současná nestabilita ničivá, možných vládních scénářů rozvolňování je tolik, že se ve výsledku nelze dobře připravit na žádný. Proto jsme se s divadly zřizovanými hlavním městem rozhodli vyslat jasný vzkaz a nechat naše divadla zavřená do konce roku,“ uvedla radní pro kulturu Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Další informace k plánům na dobu po 1. lednu chtějí městská divadla oznámit v prosinci. Do doby znovuotevření se podle Hofmana soustřeďují na přípravu programu a na on-line vysílání, která přenášejí přes weby.

Divadla nyní podle radní zůstávají se svými diváky v kontaktu skrze streamy nebo on-line vysílání. Například v Divadle v Dlouhé, ve Švandově divadle nebo v Divadle Pod Palmovkou využívají k přenosům streamovací platformu Dramox. Městská divadla pražská plánují spustit vlastní streamovací portál, který by měl být v provozu od prosince. Rovněž Divadlo Minor připravuje vlastní portál, jehož prostřednictvím by přenášelo audiovizuální pořady nebo krátké pohádky. Zatím, stejně jako Divadlo Na zábradlí, vysílá přes platformu Film naživo.

Mnohá divadla připravují i on-line čtení nebo podcasty. Třeba podcast s názvem Úrodná půda Divadla Na zábradlí má podobu rozhovorů k tématům souvisejícím s programem divadla. Na instagramu Divadla Na Zábradlí je k vidění i seriál Tajemný deník zapomenutého herce. Ten sleduje prožitky divadelní postavy Vojtěcha Vondráčka, která je uvězněná v divadle.

Zájemci mohou divadla podpořit také zakoupením dárkových vstupenek. Nabízí je například Divadlo Pod Palmovkou, Divadlo Spejbla a Hurvínka nebo Divadlo Na Vinohradech.

ČTK

Dnes, 19:03
Minulý rok v hlavním městě přibylo cyklistů. Automatické sčítače umístěné na cyklostezkách napočítaly více než...
Dnes, 07:34
Zřejmě současně nejslavnější obyvatelkou Prahy 6 je oblíbená komediální herečka Iva Janžurová, která před nedávnem...
23.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
23.7.2021
S hrozící demolicí unikátní Benešovy vily z počátku století Praha 5 zásadně nesouhlasí. Nicméně její...
22.7.2021
Kvůli placení poplatků už konečně nebude nutné fyzicky docházet na úřad. Pro tyto účely je...
22.7.2021
Projekt pražského metra D získal nepravomocné stavební povolení pro hlavní stavbu a zařízení staveniště. Proti...
22.7.2021
Zvýšení ceny za dopravu v prostředcích městské hromadné dopravy se týká jednotlivých jízdenek, měsíční a...
21.7.2021
Na Vltavě v Praze se kvůli silnému poryvu větru převrátila malá plachetnice. Spolu s rodiči...
20.7.2021
Náhodný svědek našel v pondělí u Strakonické ulice na pražském Smíchově tělo ženy.
První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
19.7.2021
V jižní části pražské botanické zahrady se začíná stavět nový výstavní pavilon. V jeho dvou...
Reklama