8℃
Dnes je 15. říjen , svátek má Tereza

Do hodin tělocviku v Praze 6 se zapojují profesionální trenéři

Hodiny tělocviku ve čtyřech základních školách v Praze 6 začali zpestřovat profesionální trenéři. V rámci projektu Sportík seznamují prvňáky a druháky každý měsíc s jedním sportem. Cílem je rozvíjet pohybové schopnosti a posílit zájem dětí o sport. Od září se k programu připojí většina ze 12 škol zřizovaná městskou částí, sdělil mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.

Reklama

Děti z prvních a druhých tříd mají možnost si postupně vyzkoušet zatím sedm sportů – ragby, judo, florbal, fotbal, basketbal, házenou a volejbal. Mohly by přibýt i další sporty, například bruslení. Podle koordinátora projektu a dlouholetého trenéra fotbalového mládeže Antonína Baráka má Sportík děti naučit, že pohyb je přirozenou a zdravou součástí života.
V současné době jsou zapojeny školy Dědina, A. Čermáka, J. A. Komenského a Norbertov. Trenéři učí v deseti prvních a čtyřech druhých třídách. Jednou měsíčně je jim vyhrazena jedna ze dvou hodin tělocviku týdně. Od září má zájem sedm dalších základních škol v Praze 6. Projektu se tak účastní téměř 1100 dětí.
„V pilotní fázi odměny trenérům pokryly samotné kluby či svazy. Od září se chce zapojit do financování i MČ Praha 6 a využít finanční prostředky z hazardu, které jsou k těmto účelům alokovány. Dále jednáme s generálním partnerem a snažíme využít i dotačních titulů,“ uvedl Šrámek.
Projekt Sportík vznikl z iniciativy samotných trenérů. Založili spolek, který akci s podporou Prahy 6 zastřešuje. Sportík navazuje na program Hodina pohybu navíc, který předchozí dva roky testovalo ministerstvo školství. Od září 2018 funguje projekt Sportuj ve škole zaměřený na sportování dětí ve školních družinách. Akci zajišťuje Asociace školních sportovních klubů.
Zdroj: čtk

Tip na výlet: Šumný výhled ze Šumburku

Včera, 17:11
Vivat Vlasta! zvolal v závěru svého projevu herec David Prachař. Rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou,...
Včera, 15:01
V pondělí v šest se v Galerii Pštrossova 23 uskuteční vernisáž výstavy Dějiny klubu Bunkr....
Včera, 13:32
Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nechá vypracovat koncepční studii úprav veřejných prostranství v dejvickém...
Včera, 10:28
Provoz na dálnici D1 po nedělní tragické hromadné nehodě na Benešovsku by měl být ve...
13.10.2019
Lidé v Praze mohou prostřednictvím aplikace Moje Praha sledovat naplněnost některých kontejnerů na tříděný odpad....
13.10.2019
Pražský magistrát vyčlenil 38 bytů pro rodiny s dětmi, které nyní bydlí v ubytovnách. Přes...
13.10.2019
Stavba vysokorychlostní železniční trati, která povede z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan, bude...
12.10.2019
V pražské zoologické zahradě se počátkem října narodilo šest mláďat mimořádně vzácného varanovce bornejského. Jednoho...
12.10.2019
Čechy byly v onom čase – po rakousko-uherském vyrovnání v roce 1867 – součástí Předlitavska.
12.10.2019
První výlov proběhl letos 24. září na rybníce Kančík na Milíčovském potoce a poslední 12....
Reklama