Dobročinná sbírka a Vánoční Bazááár 2019

Vánoce se pomalu blíží a s nimi také tradiční krásná kulturně-charitativní akce Vánoční Bazááár, kterou již sedmým rokem pořádá Nadační fond Šestý smysl.

V pátek a v sobotu 6. a 7. prosince (pátek od 15.00 hodin, sobota od 11.00 hodin) proběhne Vánoční Bazááár s bohatým kulturním programem pro celé rodiny, který bude spojený s prodejem předmětů z této charitativní sbírky, a to v Kině Dlabačov, Bělohorská 24 (hotel Pyramida).

Kromě zajímavých typů na dárky vás čeká bohatý program pro děti (dětský film, divadlo, klaun, malování na obličej) a ve černí koncerty pro dospělé a větší děti (kapela Zrní, Sunflower Caravan, Yellow Sister s a další). Veškerý kulturní program je pro návštěvníky zdarma. Z výtěžku Bazáááru budou podpořeny čtyři děti s poruchami autistického spektra, které byly vybrány sociálním odborem městské části Praha 6.

Pomoc pro děti s autismem

Saša S. (11 let) je chytrý kluk s těžkým autismem. Slovně komunikuje jen velmi omezeně, nerozumí běžné řeči a nedokáže se orientovat v běžných situacích okolního světa. Nejlepším dárkem pro něj proto bude služba asistenta, s kterým bude chodit na procházky.

Eliška J. (9 let) trpí poruchou autistického spektra, má postižení i jemné motoriky a grafomotoriky. Eliška si přeje nový tablet, který využije k různým elektronickým i vzdělávacím hrám.

Josífek D. (6,5 roku) má diagnostikovanou poruchu pozornosti s hyperaktivitou ADHD, úzkostnou poruchu, poruchu emocí a chování, komplexní vývojové trauma. Dárek pro něj bude nová postel.

5 tipů na pohodové Vánoce bez chaosu. Víme, jak nepropadnout panice a vychutnat si je

Jakub T. (7 let) je z dvojčat. Po narození vážil pouze 630 g a musel podstoupit tři operace. Trpí syndromem krátkého střeva. Nedokáže vstřebat dostatek živin, a tak je o 15 kg lehčí a 15 cm menší než jeho bráška, který je zdráv. Kubík má i další diagnózy – ADHD, nerovnoměrný vývoj, sociální nezralost a také vadu řeči a oční vadu. Moc by si přál odlehčené kolo a koloběžku, aby mohl se svou rodinou sportovat.

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Dnes, 18:20
Desítky lidí, z nich část osobně, část vzhledem k epidemiologické situaci virtuálně, se připojily k...
Dnes, 17:40
Franz Kafka. Proces. Komedie. Že to moc nejde dohromady? Rock Opera Praha přesvědčí všechny diváky,...
Dnes, 17:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 17:00
Venkovní výstava vybraných soutěžních fotografií z letošního ročníku fotografické soutěže Czech Nature Photo je od...
Dnes, 16:20
Krásných a slavených domů je na Hanspaulce hodně, dokonce tolik, že o nich vychází celá...
Dnes, 15:00
Psal se rok 2015, kdy hokejová Slavia po nepovedené extraligové sezoně neuspěla ani v baráži...
Dnes, 13:00
Soubor pěti lodí, vytvořených z perforovaného plechu, zakotvil na Smíchovské náplavce mezi kobkami 16 a 17....
Dnes, 12:20
Policie se nebude zabývat trestním oznámením, které podal na jaře opoziční zastupitel Prahy 4 a...
Dnes, 11:49
Kolony jsou v Praze pravidelné. Pokud ráno prší, situace je o to horší. Ale aby...
Dnes, 11:00
Pražský magistrát nechá rozšířit protipovodňová opatření na Zbraslavi. Výstavba se týká oblasti u zbraslavského zámku...
Dnes, 09:40
Změnu vašeho programu si však vyhrazují kapely a pořadatelé a ministr zdravotnictví, který už avizoval,...
Reklama