Dolínek k uzavření Husitské: „Budeme muset dávat letáky o uzavírkách do schránek“

Dlouho očekávaná rekonstrukce Husitské ulice na Žižkově začala v pondělí 12. března. Ulice se tak pro dopravu uzavřela. I když o tom lidé věděli předem z médií, řidiči aut a cestující v MHD byli překvapeni a frustrováni. V sousední Seifertově ulici se tvořila dlouhá kolona, která zastavila tramvaje a autobusy. Ty pak nabíraly hodinová zpoždění. Podle Petra Dolínka, pražského náměstka pro dopravu, je při uzavírkách kolaps dopravy běžný a netrvá víc než tři dny.

Husitská se nachází mezi křižovatkou ulic Trocnovská a Tachovským náměstím v Praze 3. Jde o páteřní radiálu, která propojuje centrální část města s tou východní a má přesah až do Středočeského kraje. Rekonstrukci bude provázet celá řada uzavírek, které skončí až na konci listopadu tohoto roku. Řada lidí o ní vůbec nevěděla. „To je skvělé ráno. Husitská je zničehonic uzavřená a nikdo nic neví. Jak si to představujete?,“ napsal na Twitter Petra Dolínka jeden z rozhořčených řidičů.

Další uzavírka čeká ulici Na Slupi na Praze 2 a most přes Botič. Vytvoří se kolony i tam?

„Kvůli uzavírce Husitské ulice se tvoří dlouhá kolona na Žižkově v Seifertově ulici v úseku U Bulhara – Olšanské náměstí. Tramvajové linky číslo 5, 9, 15 a 26 a autobus číslo 207 zde nabírají zpoždění asi 20 minut,“ uvedla Pražská integrovaná doprava. Zpoždění se ale nakonec protáhlo mnohdy na 50 minut. Jen cesta z Olšanského náměstí na Hlavní nádraží pak cestující vyšla na půl hodinku.

„Jestli se něco v dopravě hned teď nezmění, tak tohle tady bude denně až do listopadu, kdy uzavírka končí. To zas někdo něco vymyslel a teď je to překvapivě totálně ucpaný… Vymýšlí ty odklony někdo, kdo je denně v tom provozu?,“ ptá se rozhořčeně Vojta B. na Facebooku PID.

Uzavírky se neobejdou bez komplikací, říká Dolínek

„Uzavírka takto významné komunikace, která navíc nemá dostatečné kapacitní objízdné trasy, se bohužel bez komplikací neobejde nikde na světě. Zkušenosti ukazují, ze kritické jsou vždy první 2-3 dny, než si řidiči najdou své trasy. Je to pochopitelně nepříjemné, nikdo z toho nemá radost, ale opravovat se musí. Například Husitská ulice byla jednou z nejhorších v Praze a rekonstrukce jí významně pomůže,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Husitská ulice je zavřená. Na Žižkově jsou kolony a MHD zkolabovala. Bude to takhle pokračovat?

Při budoucích uzavírkách chce posílit především komunikaci. „Ačkoli město i TSK informovalo opakovaně a v dostatečném předstihu, zprávy o uzavírce přinesla opakovaně snad všechna media, přesto o ni někteří lidé nevěděli. Proto budeme muset využívat další kanály, jako jsou letáky do schránek apod. Stoji to peníze, ale nejspíš to bude nezbytné,“ dodal.

Husitská ulice na Žižkově projde velkou rekonstrukcí. Auta nebudou muset stát na chodníku. Uzavírka potrvá dlouho

Pořádek mají sjednat strážníci

Městská část Praha 3 se snaží nastalou situaci řešit dodržováním předpisů. Plynulost doprava má zajistit městská policie  a Policie ČR. „Na nejexponovanějších místech jsou připraveni policisté a strážníci. Prioritou je nyní zajistit průjezdnost MHD Seifertovou ulicí. Apelujeme na řidiče, aby respektovali dopravní značení v ulicích. Zvláště nesprávným parkováním na náhradních autobusových zastávkách komplikují plynulost provozu,“ uvedla mluvčí Prahy 3 Michaela Luňáčková.

FOTO: Husitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava

Husitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolapsHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolapsHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - PID HusitskáHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolapsHusitská ulice je zavřená. V sousední Seifertově ulici zkolabovala doprava - Seifertova Husitská uzavírka kolaps

 

Včera, 15:18
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
Včera, 13:13
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
Včera, 08:50
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Včera, 07:48
Sochař a restaurátor Petr Váňa z Karlíku pracuje ve své dobřichovické dílně již třiadvacet let...
24.5.2020
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
24.5.2020
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
koronavirus
23.5.2020
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
22.5.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli automatických řídicích systémů metra...
Reklama