Domy sloužící radnici Prahy 10 i jejich okolí čeká rekonstrukce

Jednotlivé odbory rozmístěné v několika budovách, nevybavenost kanceláří i prostor pro návštěvníky, nepřívětivé okolí budov a strašidelné pasáže kolem patří k záležitostem, na které si jak návštěvníci radnice Prahy 10, tak ti, kteří tu pracují, dlouhodobě stěžují. Teď se snad konečně mohou těšit na změnu.

Vedení Prahy 10 plánuje kromě rekonstrukce své radnice ve Vršovické ulici za zhruba miliardu korun i úpravy jejího okolí. Jak řekli zástupci městské části, na jaře je v plánu vypsat architektonicko-urbanistickou soutěž na celou oblast sahající od úřadu městské části k nákupnímu centru Eden. Zahrnovat by měla i návrh řešení chátrajícího kulturního domu, o kterém stále nebylo rozhodnuto, zda ho radnice opraví, nebo nechá zbourat.

„Území chápeme jako přirozené centrum Vršovic,“ uvedl místostarosta městské části Martin Valovič (ODS). Dodal, že na soutěži bude městská část spolupracovat s Českou komorou architektů.

K rekonstrukci se mohou vyjádřit i občané

Na území za kulturním domem Eden, který je již sedmnáct let zavřený a chátrá, by podle něj mohla vyrůst nová bytová výstavba. Před obchodním centrem bude od pondělí měsíc umístěn kontejner, kde budou zástupci městské části sbírat podněty obyvatel.

Rekonstrukce radnice by podle starostky Renaty Chmelové (Vlasta) měla být hotova v roce 2024 a bude zahrnovat opravu exteriérů i interiérů rozsáhlého komplexu ze 70. let. Do toho se podle zástupců městské části 30 let téměř neinvestovalo a nyní je v žalostném technickém stavu. Podle místostarosty Martina Sekala (ODS) do suterénů budov zatéká, ve špatném stavu je elektroinstalace a chybí vzduchotechnika, takže v letních měsících teplota v kancelářích výrazně převyšuje 30 stupňů.

Podle Sekala počítá rekonstrukce i například s využitím dešťové vody nebo fotovoltaickými panely na střeše. Úspory na provozu by po rekonstrukci měly dosáhnout desítek milionů ročně, dodal místostarosta.

V době rekonstrukce bude muset být úřad uzavřen, takže se úředníci budou muset dočasně stěhovat. „Stěhovat se chceme v druhé polovině roku 2021, v tuto chvíli probíhá otevřené výběrové řízení na náhradní prostory,“ řekl Sekal.

Kde zaparkovat? Praha 10 zvažuje výstavbu hned dvou parkovacích domů

Dnes, 10:40
Češky za nákupy na internetu podle průzkumu společnosti Testuj.to utratí průměrně zhruba 2 tisíce korun...
Dnes, 10:20
Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny pracovníky svých 23 obchodů. Firma Pietro Filipi...
Dnes, 09:33
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 09:33
Za rok 2020 odhalili detektivové pojišťovny v Praze podvody za 124 milionů korun. Ta se...
Dnes, 07:41
V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla v Praze pod záštitou místopředsedy vlády a...
Dnes, 06:00
Nezabavitelné peníze budou moci mít dlužníci v exekuci na zvláštním bankovním účtu. Příslušnou poslaneckou novelu...
Včera, 17:50
V roce 2000, v době tzv. opoziční smlouvy, byla Česká televize na pokraji ovládnutí tehdejší...
Včera, 17:33
Komerční článek
Podstatou tohoto útoku je získávání informací pomocí odposlechu, přičemž útočník se stává v komunikaci prostředníkem,...
Včera, 16:50
Dispečerky a dispečeři pražské záchranky přijali v loňském roce na tísňových linkách bezmála 200 tisíc...
Včera, 16:20
Pražští strážníci se rozhodli od začátku letošního roku snížit počet tabulkových míst o 220 na...
Včera, 15:50
Mladík, který na pražském Smíchově strčil muže pod metro, nesouhlasí s rozsudkem, podle nějž si...
Reklama