25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

Doprava na šestce. Lidem dochází trpělivost

Byť před volbami všichni politici jako jedno z hlavních témat, které je na šestce potřeba vyřešit, jmenovali dopravu, městská část nadále zůstává dopravně velmi problematická. A kromě toho, že její obyvatele čeká celá řada zásadních dopravní omezení, ztrpčují řidičům život i některá politická rozhodnutí.

Reklama

V dopravní peklo se pro měnila vokovická za hradní čtvrť. Především ulice Na Krutci, kterou využívají Středočeši při cestách do Prahy, se ve špičkách stává nehybnou kolonou. Místní podepisovali petice a žádají zjednosměrnění ulice.

Lidé proti jednosměrkám

„Od samotného začátku řešení této věci bylo nepochybné, že v dané ulici bude od ledna 2019 navrácen původní (trvalý) dopravní režim a v období prvního čtvrtletí 2019 budou na základě odborného vyhodnocení situace případně učiněny kroky, které povedou k zahájení procesu vydání opatření obecné povahy ve formě trvalé místní úpravy provozu na pozemních komunikacích. Trvalou úpravu zjednosměrnění ulice Na Krutci lze totiž učinit pouze po projednání v řádném správním procesu, jinou cestou tak skutečně učinit nelze,“ řekl místostarosta Jiří Lála (ODS).

Jednosměrky v Břevnově budou upraveny počátkem léta

To na Břevnově chtěla radnice zavedením jednosměrek získat co nejvíc parkovacích míst v souvislosti s rozšířením placeného parkování. Ale narazila, lidé byli proti a vymohli si úpravy. „Městská část Praha 6 obdržela celkem 144 připomínek v elektronické či písemné podobě. V souhrnu rezidenti nejvíce požadovali zachování jednosměrnosti v ulici U Ladronky v úseku mezi ulice mi Tomanova–Kopeckého, zobousměrnění celé ulice Dvořeckého nebo zachování současného stavu v ulicích Hošťálkova a Říčanova,“ uvádí Pra ha 6 s tím, že požadavkům vyhověla.

Pozor na uzavírky

Pohyb po šestce řidičům však neustále komplikuje také řada uzavírek. Třeba až do letních prázdnin bude uzavřen pravý jízdní pruh v části Bělohorské ve směru do centra, protože se bude opravovat protihluková stě na, a do konce května se bez omezení neprojedete ani po Patočkově, pokračuje tady rekonstrukce kanalizace a vozovka bude nadále zúžená. Deset týdnů potom čeká dopravní peklo obyvatele ulic Vilímovská a U Hadovky. Pracovat se bude v ulici Na Pískách, která navazuje na Evropskou, ulice tak bude průjezdná jen ve směru z Evropské ulice a řidiči směřující z Hanspaulky budou muset odbočit do Sušické a pokračovat ulicí U Hadovky.

Redakce magazínu Vaše 6 dostává od čtenářů desítky podnětů k tématu dopravních problémů na šestce. Pošlete nám svůj námět i vy na zuzana@vase6.cz.

Kryštof Marek

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Před 2 hodinami
Praha 4 má nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali osm...
Před 3 hodinami
Muzeum městské hromadné dopravy (MHD) v pražské Vozovně Střešovice zahájilo hlavní sezonu. Při slavnostním otevření...
Dnes, 11:00
Společnost FCC Česká republika (dříve A.S.A.), která provozuje skládku v pražských Ďáblicích, chce v dalších...
Dnes, 10:25
Od pátku 26. do neděle 28. dubna se koná 9. ročník komunitního festivalu Máme otevřeno...
Dnes, 09:25
Rybník V Mydlinkách se nachází na okraji zástavby rodinných domů v Městské části Praha –...
Dnes, 09:00
V MOL Cupu bojovaly o postup do finále celkem tři celky z Prahy. Bohemka v...
Včera, 15:39
Pražský dopravní podnik (DPP) zprovoznil velkokapacitní kolejiště v Ústředních dílnách v Hostivaři. Na více než...
Včera, 13:29
Praha zatím neplánuje vypsat velkou zakázku na nové lavičky tak, jak o tom v souvislosti...
Včera, 13:25
Hasiči v úterýna několika místech v Praze zasahovali kvůli silnému větru. Většinou odstraňovali z ulic...
Včera, 10:21
Pět stanic pražského metra se dnes opět promění v koncertní pódia, na kterých se vystřídá...
Reklama