27℃
Dnes je 22. červenec , svátek má Magdaléna

Doprava na šestce. Lidem dochází trpělivost

Byť před volbami všichni politici jako jedno z hlavních témat, které je na šestce potřeba vyřešit, jmenovali dopravu, městská část nadále zůstává dopravně velmi problematická. A kromě toho, že její obyvatele čeká celá řada zásadních dopravní omezení, ztrpčují řidičům život i některá politická rozhodnutí.

Reklama

V dopravní peklo se pro měnila vokovická za hradní čtvrť. Především ulice Na Krutci, kterou využívají Středočeši při cestách do Prahy, se ve špičkách stává nehybnou kolonou. Místní podepisovali petice a žádají zjednosměrnění ulice.

Lidé proti jednosměrkám

„Od samotného začátku řešení této věci bylo nepochybné, že v dané ulici bude od ledna 2019 navrácen původní (trvalý) dopravní režim a v období prvního čtvrtletí 2019 budou na základě odborného vyhodnocení situace případně učiněny kroky, které povedou k zahájení procesu vydání opatření obecné povahy ve formě trvalé místní úpravy provozu na pozemních komunikacích. Trvalou úpravu zjednosměrnění ulice Na Krutci lze totiž učinit pouze po projednání v řádném správním procesu, jinou cestou tak skutečně učinit nelze,“ řekl místostarosta Jiří Lála (ODS).

Jednosměrky v Břevnově budou upraveny počátkem léta

To na Břevnově chtěla radnice zavedením jednosměrek získat co nejvíc parkovacích míst v souvislosti s rozšířením placeného parkování. Ale narazila, lidé byli proti a vymohli si úpravy. „Městská část Praha 6 obdržela celkem 144 připomínek v elektronické či písemné podobě. V souhrnu rezidenti nejvíce požadovali zachování jednosměrnosti v ulici U Ladronky v úseku mezi ulice mi Tomanova–Kopeckého, zobousměrnění celé ulice Dvořeckého nebo zachování současného stavu v ulicích Hošťálkova a Říčanova,“ uvádí Pra ha 6 s tím, že požadavkům vyhověla.

Pozor na uzavírky

Pohyb po šestce řidičům však neustále komplikuje také řada uzavírek. Třeba až do letních prázdnin bude uzavřen pravý jízdní pruh v části Bělohorské ve směru do centra, protože se bude opravovat protihluková stě na, a do konce května se bez omezení neprojedete ani po Patočkově, pokračuje tady rekonstrukce kanalizace a vozovka bude nadále zúžená. Deset týdnů potom čeká dopravní peklo obyvatele ulic Vilímovská a U Hadovky. Pracovat se bude v ulici Na Pískách, která navazuje na Evropskou, ulice tak bude průjezdná jen ve směru z Evropské ulice a řidiči směřující z Hanspaulky budou muset odbočit do Sušické a pokračovat ulicí U Hadovky.

Redakce magazínu Vaše 6 dostává od čtenářů desítky podnětů k tématu dopravních problémů na šestce. Pošlete nám svůj námět i vy na zuzana@vase6.cz.

Kryštof Marek

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Před 53 minutami
Pokud se podaří ve zkráceném postupu provést změnu Územního plánu hl. města Prahy, přibude v...
Včera, 20:18
Bohemka se v minulé sezoně velice trápila na domácím stadionu. Ovšem v prvním utkání tohoto...
Včera, 09:02
Pražská Sparta si chtěla po nečekané prohře z prvního kola spravit chuť proti Jablonci. Po...
20.7.2019
Praha se za stávajících podmínek nechystá kupovat chátrající nádraží Vyšehrad, protože cena, kterou za ni...
20.7.2019
Dialyzační středisko Fresenius NephroCare v prostorách Polikliniky Vysočany v Praze 9 slaví kulaté výročí. Už...
20.7.2019
Technologicko-informační centrum Cyberdog v Nových Butovicích, představí v rámci svého projektu Letního kina v srpnu...
20.7.2019
Pražská vzdělávací centra sledují vzrůstající zájem o ekologické programy, které nabízejí. Ročně se jich účastní...
20.7.2019
Slavná architektka a vítězka soutěže o podobu projektu na Žižkově Eva Jiřičná a developer Central...
19.7.2019
Motolská skládka, jejíž sanace se připravuje, se stává častým terčem lidí, kteří nerespektují její zabezpečení...
19.7.2019
Skoro 100 000 lidí v hlavním městě žije v oblastech zatěžovaných hlukem z tramvajové a...
Reklama