20℃
Dnes je 22. září , svátek má Darina

Doprava na šestce. Lidem dochází trpělivost

Byť před volbami všichni politici jako jedno z hlavních témat, které je na šestce potřeba vyřešit, jmenovali dopravu, městská část nadále zůstává dopravně velmi problematická. A kromě toho, že její obyvatele čeká celá řada zásadních dopravní omezení, ztrpčují řidičům život i některá politická rozhodnutí.

Reklama

V dopravní peklo se pro měnila vokovická za hradní čtvrť. Především ulice Na Krutci, kterou využívají Středočeši při cestách do Prahy, se ve špičkách stává nehybnou kolonou. Místní podepisovali petice a žádají zjednosměrnění ulice.

Lidé proti jednosměrkám

„Od samotného začátku řešení této věci bylo nepochybné, že v dané ulici bude od ledna 2019 navrácen původní (trvalý) dopravní režim a v období prvního čtvrtletí 2019 budou na základě odborného vyhodnocení situace případně učiněny kroky, které povedou k zahájení procesu vydání opatření obecné povahy ve formě trvalé místní úpravy provozu na pozemních komunikacích. Trvalou úpravu zjednosměrnění ulice Na Krutci lze totiž učinit pouze po projednání v řádném správním procesu, jinou cestou tak skutečně učinit nelze,“ řekl místostarosta Jiří Lála (ODS).

Jednosměrky v Břevnově budou upraveny počátkem léta

To na Břevnově chtěla radnice zavedením jednosměrek získat co nejvíc parkovacích míst v souvislosti s rozšířením placeného parkování. Ale narazila, lidé byli proti a vymohli si úpravy. „Městská část Praha 6 obdržela celkem 144 připomínek v elektronické či písemné podobě. V souhrnu rezidenti nejvíce požadovali zachování jednosměrnosti v ulici U Ladronky v úseku mezi ulice mi Tomanova–Kopeckého, zobousměrnění celé ulice Dvořeckého nebo zachování současného stavu v ulicích Hošťálkova a Říčanova,“ uvádí Pra ha 6 s tím, že požadavkům vyhověla.

Pozor na uzavírky

Pohyb po šestce řidičům však neustále komplikuje také řada uzavírek. Třeba až do letních prázdnin bude uzavřen pravý jízdní pruh v části Bělohorské ve směru do centra, protože se bude opravovat protihluková stě na, a do konce května se bez omezení neprojedete ani po Patočkově, pokračuje tady rekonstrukce kanalizace a vozovka bude nadále zúžená. Deset týdnů potom čeká dopravní peklo obyvatele ulic Vilímovská a U Hadovky. Pracovat se bude v ulici Na Pískách, která navazuje na Evropskou, ulice tak bude průjezdná jen ve směru z Evropské ulice a řidiči směřující z Hanspaulky budou muset odbočit do Sušické a pokračovat ulicí U Hadovky.

Redakce magazínu Vaše 6 dostává od čtenářů desítky podnětů k tématu dopravních problémů na šestce. Pošlete nám svůj námět i vy na [email protected]

Kryštof Marek

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Staroměstské náměstí
Před 38 minutami
V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat....
Včera, 18:33
Před budovou Národního technického muzea (NTM) na pražské Letné probíhá Recyklační víkend. Výměnou za své...
Včera, 15:13
Budoucí podobu historických budov v centru Prahy, které jsou spojené s palácem Savarin a tvoří...
Včera, 15:03
Bohemka na domácím stadionu zůstává neporažena. Po posledním dramatickém utkání se Zlínem, ale nebyl trenér...
Včera, 11:30
Sochař Jan Hána se narodil 28. října 1927 v Dobronicích u Bechyně, kde začal pracovat...
Včera, 10:44
Heřmaňák pravidelně každou sobotu navštěvuje na Řezáčově náměstí v Praze 7 zhruba tisícovka zákazníků. Do...
20.9.2019
Od pátku 20. září auta už neprojedou ani nezaparkují na Mariánském náměstí, ze kterého se...
20.9.2019
Chlap bídná - Nádoba hříšná. Pod tímto názvem se "skrývá" asi tři hodiny zábavy, kdy...
20.9.2019
V sobotu 21. září 2019 pořádá Dopravní podnik hl. m. Prahy tradiční Den otevřených dveří,...
20.9.2019
Rocková skupina Support Lesbiens bude hvězdou letošního Vinobraní na Grébovce. To se koná v pátek...
Reklama