Doprava na šestce. Lidem dochází trpělivost

Byť před volbami všichni politici jako jedno z hlavních témat, které je na šestce potřeba vyřešit, jmenovali dopravu, městská část nadále zůstává dopravně velmi problematická. A kromě toho, že její obyvatele čeká celá řada zásadních dopravní omezení, ztrpčují řidičům život i některá politická rozhodnutí.

V dopravní peklo se pro měnila vokovická za hradní čtvrť. Především ulice Na Krutci, kterou využívají Středočeši při cestách do Prahy, se ve špičkách stává nehybnou kolonou. Místní podepisovali petice a žádají zjednosměrnění ulice.

Lidé proti jednosměrkám

„Od samotného začátku řešení této věci bylo nepochybné, že v dané ulici bude od ledna 2019 navrácen původní (trvalý) dopravní režim a v období prvního čtvrtletí 2019 budou na základě odborného vyhodnocení situace případně učiněny kroky, které povedou k zahájení procesu vydání opatření obecné povahy ve formě trvalé místní úpravy provozu na pozemních komunikacích. Trvalou úpravu zjednosměrnění ulice Na Krutci lze totiž učinit pouze po projednání v řádném správním procesu, jinou cestou tak skutečně učinit nelze,“ řekl místostarosta Jiří Lála (ODS).

Jednosměrky v Břevnově budou upraveny počátkem léta

To na Břevnově chtěla radnice zavedením jednosměrek získat co nejvíc parkovacích míst v souvislosti s rozšířením placeného parkování. Ale narazila, lidé byli proti a vymohli si úpravy. „Městská část Praha 6 obdržela celkem 144 připomínek v elektronické či písemné podobě. V souhrnu rezidenti nejvíce požadovali zachování jednosměrnosti v ulici U Ladronky v úseku mezi ulice mi Tomanova–Kopeckého, zobousměrnění celé ulice Dvořeckého nebo zachování současného stavu v ulicích Hošťálkova a Říčanova,“ uvádí Pra ha 6 s tím, že požadavkům vyhověla.

Pozor na uzavírky

Pohyb po šestce řidičům však neustále komplikuje také řada uzavírek. Třeba až do letních prázdnin bude uzavřen pravý jízdní pruh v části Bělohorské ve směru do centra, protože se bude opravovat protihluková stě na, a do konce května se bez omezení neprojedete ani po Patočkově, pokračuje tady rekonstrukce kanalizace a vozovka bude nadále zúžená. Deset týdnů potom čeká dopravní peklo obyvatele ulic Vilímovská a U Hadovky. Pracovat se bude v ulici Na Pískách, která navazuje na Evropskou, ulice tak bude průjezdná jen ve směru z Evropské ulice a řidiči směřující z Hanspaulky budou muset odbočit do Sušické a pokračovat ulicí U Hadovky.

Redakce magazínu Vaše 6 dostává od čtenářů desítky podnětů k tématu dopravních problémů na šestce. Pošlete nám svůj námět i vy na [email protected]

Kryštof Marek

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 09:05
Paměť města. Takový název nese fotografická série dokumentaristů Apoleny Rychlíkové a Vladimíra Turnera. Podle slov...
Dnes, 08:22
V severní části Přezletic u Prahy se nachází prehistorické sídliště člověka vzpřímeného Zlatý kopec. Archeologové...
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Reklama