Dopravní podnik hloubí na Barrandově jámu pro údržbu podvozků tramvají

Pražský dopravní podnik (DPP) začal hloubit u tramvajové smyčky na Barrandově jámu, ze které bude při rekonstrukci smíchovské Nádražní ulice opravovat podvozky tramvají. Informovali o tom náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a technický ředitel DPP Jan Šurovský. Tramvaje totiž budou při výluce jezdit jen mezi smyčkami na Barrandově a v Hlubočepích a nedostanou se do vozovny. U smyčky vznikne i zázemí pro zaměstnance a strážné. Práce v Nádražní začnou 8. července přeložkou kabelovodu a kanalizace, které jsou nutné před opravou trati.

Vedení města společně s DPP původně uvažovalo, že na celou trasu nasadí kloubové autobusy. Podle Scheinherra se prý ale následně ukázala varianta s tramvajemi jako lepší. Po dobu výluky tak nechá podnik na trati několik tramvají, které budou kvůli rekonstrukci odříznuté od zbylé sítě a od vozoven. „K žádné takové situaci, kdy by bylo několik tramvají uzavřeno v nějaké části tratě, nikdy nedošlo,“ řekl Scheinherr.
Jáma s novou kolejí vznikne u současné vnější koleje smyčky, a tramvaje tak budou jezdit po střední a vnitřní koleji. „Pracovní jáma bude sloužit k tomu, aby se mohlo na vozech provádět denní ošetření spodku vozu,“ řekl Šurovský. Kromě kolej s jámou DPP naveze na Barrandov buňky pro pracovníky údržby, provozu a ostrahy.
Poté, co se tramvaje po opravě Nádražní vrátí do běžného provozu, jámu bude podnik i nadále využívat. Podle Šurovského by tak mohly v případě plánované výstavby a změn Na Knížecí tramvaje jezdit mezi Barrandovem a Smíchovským nádražím. „My tak můžeme udržovat ostrovní provoz mezi Barrandovem a stanicí metra Smíchovské nádraží. A k tomu by se nám ta jáma opět hodila,“ řekl.
Oprava Nádražní začne zmíněnou přeložkou kabelovodu a kanalizace. Teprve poté začne rekonstrukce samotné tramvajové trati. Ta by se měla uskutečnit v příštím roce a vyjde předběžně na 138,5 milionu korun. Technická správa komunikací (TSK) opraví rovněž vozovku, chodníky a most přes železniční trať. Práce na mostě se uskuteční souběžně s opravou železnice, kterou plánuje Správa železniční dopravní cesty.
Zdroj: čtk

Feynmanova metoda. Sada 4 kroků k pochopení každého tématu. Používá se i ve vědeckých kruzích a je stále oblíbenější.

Dnes, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
Včera, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
Reklama