16℃
Dnes je 17. říjen , svátek má Hedvika

Dopravní podnik v sobotu otevře brány pro veřejnost

V sobotu 21. září 2019 si příznivci městské hromadné dopravy i všichni, kteří se chtějí bavit či poučit, přijdou na své na Dni otevřených dveří Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), který se uskuteční ve vozovně Strašnice, v depu a v garáži Hostivař.

Reklama

Program nabídne přehlídku současné techniky i historických vozidel, stejně tak zábavné doprovodné akce jako Strašidelný park, akční ukázku zásahu hasičského a policejního sboru, kreativní workshopy či další atrakce pro děti. Akce odstartuje v 10:00 a potrvá do 16:00.

Ve třech areálech DPP budou vystaveny autobusy, tramvaje a i soupravy metra. Nebudou chybět ani vozidla technická, k vidění bude i vnitropodniková doprava nebo dopravní řídící a informační systémy (AUDIS a DORIS). V prostoru mezi garáží a depem se budou návštěvníci moci setkat s členy Hasičského záchranného sboru DPP, kteří budou poskytovat informace k vystaveným ukázkám techniky. Doprovodný program propojí zábavu, adrenalin se zajímavostmi tak, aby si přišly na své všechny věkové kategorie. Areál garáže Hostivař bude patřit adrenalinovým zážitkům. Ve 13:00 zde návštěvníci uvidí ukázku hasebního zásahu při požáru v prostoru motoru autobusu, ve 14:00 pak policejní složky předvedou zásah proti narušitelům veřejného pořádku v autobusu MHD.

Dopravu na letiště mají vyřešit velkokapacitní elektrobusy

„Na svou projížďku do minulosti vyrazí historická souprava metra 81-71, která loni oslavila 40 let od své první jízdy. Tyto, na tehdejší dobu nejmodernější vozy sovětské produkce, měly plně obsluhovat právě vznikající trasu a následně zajistit i budoucí rozšiřování vozového parku pražského metra. V sobotu je vypravíme na jejich původní trase na lince metra A přibližně každou hodinu, a to z Dejvické a z depa Hostivař,“ říká Josef Voltr, vedoucí odboru Marketing a obchod DPP.

Všechny s hravým duchem potěší soutěže, které budou přichystány ve všech třech areálech. Při vstupu návštěvníci obdrží svou hrací kartu, a budou se tak moci vydat vstříc zdolávání úkolů a sladkým výhrám. V každém z areálů budou připraveny tři soutěžní stanoviště. Každý z návštěvníků, který absolvuje všechny úkoly ve všech třech areálech (tj. celkově na všech devíti stanovištích), získá při odchodu jedinečný dárek z limitované edice.

V pondělí začíná výluka tramvají u holešovické tržnice. Vznikne tramvajová linka 34 a autobus X25

Hejkal, bludička i bílá paní a další pohádkové postavy budou čekat na děti u tramvají ve vozovně Strašnice. Všechny tři areály nabídnou také kreativní workshopy, kde si děti i jejich doprovod budou moci vyrobit něco pěkného na památku. Český animační tým roztančí dětskou diskotéku, nebude chybět ani oblíbené malování na obličej. Přebytek energie budou děti moci odložit na skákací atrakci. V garáži Hostivař budou umístěny také šlapací motokáry, ve všech areálech pak bude postaven i zábavný fotokoutek.

Součástí expozice v garáži Hostivař je prezentace společnosti ELEKTROWIN, která zajišťuje bezplatný sběr vysloužilých elektrozařízení. Součástí této prezentace bude sběrný koš na vybírání spotřebičů a návštěvníci za odevzdané vysloužilé drobné elektrozařízení (nabíječka, mobil) dostanou na tomto stanovišti malý dárek.

Ve vozovně Strašnice bude přistavena i preventivní tramvaj v rámci kampaně „Neskákej mi pod kola“, která připomíná, jak je důležité v blízkosti tramvají vždy dávat pozor a dobře se rozhlédnout. Všichni zájemci o cenné informace a diskusi na téma bezpečnost jsou zváni.

Návštěvníci dále mohou využít kontaktní náborová místa, kde jim budou poskytnuty všechny potřebné informace o možnostech práce v DPP.

TZ DPP

Před 59 minutami
Návštěvníci letošního Čokoládového festivalu v Galerii Harfa se mohou těšit na velkou atrakci – jedinečnou...
Dnes, 09:32
Na jaře vyrostl ve Vysočanech nový tramvajový označník. Měl být nejnovějším technologickým výstřelkem. Digitální tabule...
Dnes, 09:11
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 09:11
Hlídané parkoviště při ulici Chilská s kapacitou 212 parkovacích míst a 4 místa pro ZTP...
Dnes, 08:34
Luděk Klusáček převzal po Martinovi Haškovi během reprezentační pauzy místo na lavičce Bohemians a spolu...
Včera, 14:15
Současnou pantomimu v nejlepší formě a kvalitě představí od 17. do 19. října přehlídka Mime...
Včera, 10:55
Mamut mezi stromy je opět mezi námi. V ďáblickém zahradnictví už na své nové majitele...
Včera, 08:51
Tak mnoho, tak málo. Pod tímto názvem se od 9. října 2019 v Domě U...
15.10.2019
Po roce se vrací do Prahy Divadlo bratří Formanů se svojí kočovnou Wild West Show...
15.10.2019
Pražský dopravní podnik (DPP) si nechá vypracovat projekt opravy haly a dvora tramvajové vozovny ve...
15.10.2019
Osm z deseti lidí, kterým se v Praze zastaví srdce, resuscitují ještě před příjezdem záchranářů...
Reklama