35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Double už je jistý a teď zbývá jen třešnička na dort! Slavia zakončí sezonu před vyprodaným stadionem

Dvě utkání s Baníkem v jeden týden, dvě trofeje. To není špatná bilance! Slávisté zažívají sezonu snů a mají možnost ji zakončit ve velkém stylu. V posledním kole je totiž čeká derby se Spartou.

Reklama

Minulý víkend si Slávisté ve Vítkovicích pojistili liový titul, když remizovali s Baníkem. Hráči slavili ve vlaku, ale už za pár dní byli na cestě znovu. Tentokrát vyrazili do Olomouce na finále MOL Cupu opět proti Baníku a opět byli úspěšní.

Na olomouckém stadionu panovala výborná atmosféra. Oba tábory příznivců si přichystaly velkolepá chorea a fandilo se celých 90. minut. „Přiznám se, že během zápasu v zápalu boje se to nedá tolik vnímat, ale v prostojích ano. Musím pochválit jak naše fanoušky, tak příznivce Baníku,“ okomentoval atmosféru po zápase jeden z pilířů Slavie v letošní sezoně Tomáš Souček a přiznal, že na českém utkání asi lepší kulisu nezažil.

Právě sám Souček byl prvním hráčem, který ve středu rozjásal fanoušky sešívaných. Po půlhodině hry se postavil k pokutovému kopu a spolehlivě jej proměnil. Rozhodnutí hlavního sudího odpískat penaltu po sporném zákroku na Ngadeua se však příznivcům a hráčům Baníku vůbec nelíbilo. Milan Baroš si svůj vztek vylil bušením do lavičky, za což byl také vyloučen. Fanoušci si zase chtěli vyříkat účty s videorozhodčím, na kterého si po zápase počkali a fyzicky ho napadli.

Neckář, Ruml, Malátný, Absolonová a dokonce i nebeský Freddie. Open air festival ve Hvězdě

Výhu Slavie 2:0 pojistil v 77. minutě Masopust, když utekl obraně Ostravy. Pro něj bylo toto vítězství v poháru velké za dosti učinění. Ve finále už byl totiž počtvrté, ale poprvé z něj vyšel s pohárem v ruce. „Čekal jsem pět let, než to vyhraji. Bylo to sladké vítězství,“ rozplýval se po utkání, které rozhodlo o tom, že Slavia získala „double“ po 77 letech. „Je to krásné. Co je více? Zopakovat to. Máme jasné cíle do příští sezony.“

Po závěrečném hvizdu tak mohli propuknout již podruhé za týden mohutné oslavy. Jedinou kaňkou na nich bylo obrovské množství těžkooděnců se psy přítomných na hřišti. FAČR očividně nechtěl nic podcenit, když se rozhodl pořádat samotný toto utkání. Ve světle všech událostí a světlic, ale schytal nemalou kritiku, a okusil tak na vlastní kůži, jak těžké je pořádat takové fotbalové utkání.

Každopádně Slavii průběh finále MOL Cupu oslavy vůbec nepokazil. Navíc to pravé slavení přijde až tuto neděli. Na domácím Sinobo Stadium se tým Jindřicha Trpišovského dočká předání trofeje za vítězství v lize. Její pozvednutí bude o to sladší, že proběhne před Sparťany. Ti alespoň mohou v posledním derby letošní sezony oslavy sešívaných lehce umírnit.

Proti rozjetému rivalovi to však budou mít těžké. Slávisté budou chtít před svými fanoušky ukončit tento ročník se vší parádou. Už nyní je jasné, že v Edenu bude plno. Oslav si nakonec bude moci užít i Tribuna Sever, která nakonec dostala pro tuto příležitost úlevu z dvouzápasového disciplinárního trestu.

Šolochov dostal Nobelovu cenu za román, který možná napsal někdo jiný

Před 3 hodinami
Praha 22 dostala dotaci 40 milionů korun, schválilo ji minulý týden magistrátní zastupitelstvo.
Včera, 18:25
Mezi mihotajícími se záclonami probleskují napětí, vůně růží a záře neonů. Skutečnost, na níž ulpívají...
Včera, 18:00
Na lince metra C nepojede od této do následující soboty metro mezi stanicemi Pražského povstání...
Včera, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Včera, 11:01
Při tropických teplotách posledních týdnů se nelze ubránit otázce, kde vzít dostatek vody na zalévání...
Včera, 10:30
Kulturní mapa Prahy se od poloviny června rozrostla o novou divadelní scénu, letní amfiteátr pod...
Včera, 09:33
Jednou z největších investičních akcí v Lysolajích je jednoznačně výstavba v lokalitě Dolina-Štěpnice. Kolik zeleně...
Včera, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Včera, 08:32
Minulý týden začala obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna ve Stromovce.
24.6.2019
Pražské zastupitelstvo vyhlásilo klimatický závazek, tedy cíl snížit emise CO2 v hlavním městě o minimálně...
Reklama