Double už je jistý a teď zbývá jen třešnička na dort! Slavia zakončí sezonu před vyprodaným stadionem

Dvě utkání s Baníkem v jeden týden, dvě trofeje. To není špatná bilance! Slávisté zažívají sezonu snů a mají možnost ji zakončit ve velkém stylu. V posledním kole je totiž čeká derby se Spartou.

Minulý víkend si Slávisté ve Vítkovicích pojistili liový titul, když remizovali s Baníkem. Hráči slavili ve vlaku, ale už za pár dní byli na cestě znovu. Tentokrát vyrazili do Olomouce na finále MOL Cupu opět proti Baníku a opět byli úspěšní.

Na olomouckém stadionu panovala výborná atmosféra. Oba tábory příznivců si přichystaly velkolepá chorea a fandilo se celých 90. minut. „Přiznám se, že během zápasu v zápalu boje se to nedá tolik vnímat, ale v prostojích ano. Musím pochválit jak naše fanoušky, tak příznivce Baníku,“ okomentoval atmosféru po zápase jeden z pilířů Slavie v letošní sezoně Tomáš Souček a přiznal, že na českém utkání asi lepší kulisu nezažil.

Právě sám Souček byl prvním hráčem, který ve středu rozjásal fanoušky sešívaných. Po půlhodině hry se postavil k pokutovému kopu a spolehlivě jej proměnil. Rozhodnutí hlavního sudího odpískat penaltu po sporném zákroku na Ngadeua se však příznivcům a hráčům Baníku vůbec nelíbilo. Milan Baroš si svůj vztek vylil bušením do lavičky, za což byl také vyloučen. Fanoušci si zase chtěli vyříkat účty s videorozhodčím, na kterého si po zápase počkali a fyzicky ho napadli.

Neckář, Ruml, Malátný, Absolonová a dokonce i nebeský Freddie. Open air festival ve Hvězdě

Výhu Slavie 2:0 pojistil v 77. minutě Masopust, když utekl obraně Ostravy. Pro něj bylo toto vítězství v poháru velké za dosti učinění. Ve finále už byl totiž počtvrté, ale poprvé z něj vyšel s pohárem v ruce. „Čekal jsem pět let, než to vyhraji. Bylo to sladké vítězství,“ rozplýval se po utkání, které rozhodlo o tom, že Slavia získala „double“ po 77 letech. „Je to krásné. Co je více? Zopakovat to. Máme jasné cíle do příští sezony.“

Po závěrečném hvizdu tak mohli propuknout již podruhé za týden mohutné oslavy. Jedinou kaňkou na nich bylo obrovské množství těžkooděnců se psy přítomných na hřišti. FAČR očividně nechtěl nic podcenit, když se rozhodl pořádat samotný toto utkání. Ve světle všech událostí a světlic, ale schytal nemalou kritiku, a okusil tak na vlastní kůži, jak těžké je pořádat takové fotbalové utkání.

Každopádně Slavii průběh finále MOL Cupu oslavy vůbec nepokazil. Navíc to pravé slavení přijde až tuto neděli. Na domácím Sinobo Stadium se tým Jindřicha Trpišovského dočká předání trofeje za vítězství v lize. Její pozvednutí bude o to sladší, že proběhne před Sparťany. Ti alespoň mohou v posledním derby letošní sezony oslavy sešívaných lehce umírnit.

Proti rozjetému rivalovi to však budou mít těžké. Slávisté budou chtít před svými fanoušky ukončit tento ročník se vší parádou. Už nyní je jasné, že v Edenu bude plno. Oslav si nakonec bude moci užít i Tribuna Sever, která nakonec dostala pro tuto příležitost úlevu z dvouzápasového disciplinárního trestu.

Šolochov dostal Nobelovu cenu za román, který možná napsal někdo jiný

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
pozitivní test na koronavirus
3.4.2020
Hlavní město ze své iniciativy zahajuje provoz vlastního odběrového místa, ve kterém se budou moci...
3.4.2020
Komerční článek
„Aktuálně je zásadní prioritou ochránit nejzranitelnější část populace, v tomto případě seniory. Proto pro ně...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Radní Milena Johnová upozornila na vážnou krizovou situaci v domovech pro seniory v souvislosti s...
3.4.2020
Městská část Praha 10 dnes spustila speciální akci zaměřenou na seniory. Každý pátek jim budou...
3.4.2020
Praha 3 otevře v sobotu na Jarově druhé místo, kam mohou lidé nosit ušité roušky...
3.4.2020
Ani pandemie koronaviru a s ní spojená omezení nezabránila Praze 6 v odstranění sochy maršála Koněva v Bubenči....
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
Nemocnice Na Františku
3.4.2020
Praha 1 zajistí preventivní odběry pro své zaměstnance a zaměstnance svých příspěvkových organizací.
3.4.2020
Jsou otlučené, posprejované a nefunkční. Přitom veřejnost informovaly o předpovědi počasí přibližně od poloviny 19....
Reklama