16℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Dozvuky derby: Sparta pojede do Opavy bez fanoušků a bez trenéra

Derby pražských „S“ v rámci MOL Cupu se nevyvedlo nejen hráčům a trenérovi Sparty, ale i fanouškům. Vedení klubu z Letné i disciplinární komise proto začaly okamžitě jednat.

Reklama

Na středeční večer budou chtít hráči i příznivci Sparty co nejrychleji zapomenout. Derby se Slavií v semifinále MOL Cupu skončilo herním propadákem a prohrou 0:3. Toto utkání bylo nakonec tím posledním trenéra Zdeňka Ščasného a také na delší dobu posledním venkovním utkáním pro fanoušky Sparty.

Hned ve čtvrtek dopoledne vydal klub oznámení, které bylo pro některé fanoušky splněným snem. Zdeněk Ščasný skončil na lavičce týmu. Po nepovedeném podzimu to sice vypadalo, že se pod jeho vedení tým vzchopí k velkému comebacku, ale pak se vše vrátilo do „starých kolejí“. Dvě jasné prohry v derby a ostudná porážka proti Karviné zpečetily osud jednašedesátiletého kouče.

Další ostuda Sparty a velká smůla Bohemky! O finalistech poháru už je rozhodnuto

„Na začátku jarní části jsme si říkali, že chceme vidět jasný progres, že chceme vidět, že jde mužstvo nahoru, že máme styl, že hrajeme koncepčně, smysluplně, což se nám bohužel v tuto chvíli nejevilo,“ okomentoval rozhodnutí vedení klubu generální ředitel František Čupr a dodal: „Budeme nyní zvažovat varianty obsazení pozice hlavního trenéra. Uvidíme, zda ho přivedeme ještě v průběhu nadstavbové části ligy, nebo až před nadcházející sezonou.“ Mezitím si vezme tým na starost zkušený asistent bývalého trenéra Michal Horňák.

Odvolání hlavního kouče, ale nebylo jedinou šokující zprávou a dozvukem nepovedeného derby. Kvůli rozsáhlým výtržnostem se konalo disciplinární řízení s oběma stranami. Slavia se z jednání omluvila, ale Sparta už si svůj rozsudek vyslechla. Za vhazování pyrotechniky na hrací plochu obdržel klub pokutu 100 000 korun a fanoušci Sparty se nebudou moci podívat na další dvě venkovní utkání.

Příznivci celku z Letné už byli za podobné prohřešky několikrát vyšetřování, a i proto se disciplinární komise rozhodla k tomuto nepodmíněnému trestu. Dá se očekávat, že trest nemine ani fanoušky Slavie, kteří jsou v podmínce. Určitě se bude řešit incident před druhou brankou sešívaných.

Tribuna Sever si opět koledovala! Neuposlechla Tvrdíkovy výzvy, ale uzavření pro tentokrát unikla

 

Před 3 hodinami
Máme za sebou nejrozsáhlejší taktické cvičení složek integrovaného systému na území hlavního města – Anděl...
Dnes, 16:30
Před budovou Generálního štábu na Vítězném náměstí v Dejvicích je přístupna další ze série panelových...
Dnes, 14:25
Pražský magistrát rozdělí mezi radnice městských částí miliardu korun na stavbu nových tříd ve školách...
Dnes, 13:33
Praha v předstihu otevřela část nově budovaného sdruženého parkoviště v ulici Jankovcova. Zhruba z poloviny...
Dnes, 12:31
Jednodenní ochutnávka českých pivních speciálů z produkce zhruba dvaceti malých českých pivovarů, vína, pálenky, všeho...
Dnes, 10:59
Projekt stavby nové lávky přes Berounku v Radotíně má zpoždění, protože tendr na zhotovitele řeší...
Dnes, 10:33
Pražský magistrát poskytne radnici Prahy 14 účelovou investiční dotaci 15 milionů korun. Peníze jsou určeny...
Dnes, 09:26
Pražský magistrát vypíše zakázku na vypracování projektu nového dopravního terminálu u smíchovského nádraží. Projekt vyjde...
Dnes, 08:41
Přes letní měsíce opraví hlavní město přes šest desítek komunikací. Podle náměstka primátora pro dopravu...
Včera, 18:36
V půli června proběhlo terénní šetření v parku Parukářka a na Olšanském náměstí. Zjišťován byl...
Reklama