Dozvuky derby: Sparta pojede do Opavy bez fanoušků a bez trenéra

Derby pražských „S“ v rámci MOL Cupu se nevyvedlo nejen hráčům a trenérovi Sparty, ale i fanouškům. Vedení klubu z Letné i disciplinární komise proto začaly okamžitě jednat.

Na středeční večer budou chtít hráči i příznivci Sparty co nejrychleji zapomenout. Derby se Slavií v semifinále MOL Cupu skončilo herním propadákem a prohrou 0:3. Toto utkání bylo nakonec tím posledním trenéra Zdeňka Ščasného a také na delší dobu posledním venkovním utkáním pro fanoušky Sparty.

Hned ve čtvrtek dopoledne vydal klub oznámení, které bylo pro některé fanoušky splněným snem. Zdeněk Ščasný skončil na lavičce týmu. Po nepovedeném podzimu to sice vypadalo, že se pod jeho vedení tým vzchopí k velkému comebacku, ale pak se vše vrátilo do „starých kolejí“. Dvě jasné prohry v derby a ostudná porážka proti Karviné zpečetily osud jednašedesátiletého kouče.

Další ostuda Sparty a velká smůla Bohemky! O finalistech poháru už je rozhodnuto

„Na začátku jarní části jsme si říkali, že chceme vidět jasný progres, že chceme vidět, že jde mužstvo nahoru, že máme styl, že hrajeme koncepčně, smysluplně, což se nám bohužel v tuto chvíli nejevilo,“ okomentoval rozhodnutí vedení klubu generální ředitel František Čupr a dodal: „Budeme nyní zvažovat varianty obsazení pozice hlavního trenéra. Uvidíme, zda ho přivedeme ještě v průběhu nadstavbové části ligy, nebo až před nadcházející sezonou.“ Mezitím si vezme tým na starost zkušený asistent bývalého trenéra Michal Horňák.

Odvolání hlavního kouče, ale nebylo jedinou šokující zprávou a dozvukem nepovedeného derby. Kvůli rozsáhlým výtržnostem se konalo disciplinární řízení s oběma stranami. Slavia se z jednání omluvila, ale Sparta už si svůj rozsudek vyslechla. Za vhazování pyrotechniky na hrací plochu obdržel klub pokutu 100 000 korun a fanoušci Sparty se nebudou moci podívat na další dvě venkovní utkání.

Příznivci celku z Letné už byli za podobné prohřešky několikrát vyšetřování, a i proto se disciplinární komise rozhodla k tomuto nepodmíněnému trestu. Dá se očekávat, že trest nemine ani fanoušky Slavie, kteří jsou v podmínce. Určitě se bude řešit incident před druhou brankou sešívaných.

Tribuna Sever si opět koledovala! Neuposlechla Tvrdíkovy výzvy, ale uzavření pro tentokrát unikla

 

Včera, 16:45
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
Včera, 15:20
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Včera, 14:39
Je to trochu drzé, ale je to tak, jsou to už veteráni. Vždyť na Jasné...
Včera, 11:13
V bubenečské kavárně Zasekávák předvádí několik svých pěkně barevných pláten výtvarník Miloš Vacík. Pokud máte...
Včera, 09:01
21. července tohoto roku by Milan Rastislav Štefánik oslavil 140. narozeniny. V nedávné době také...
3.8.2020
Na základě informace vydané Českým hydrometeorologickým ústavem skončila platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů...
3.8.2020
Ještě před volbami Piráti slibovali transparentní řízení města. Ačkoliv obsadili křeslo primátora, ani po roce...
3.8.2020
Jedním z nejvýznamnějších míst, na kterém skončilo mnoho nevinných životů během druhé světové války, byla...
3.8.2020
„První doklimatizované tramvaje by měly být zařazeny do provozu o letních prázdninách příštího roku,“ znělo...
3.8.2020
Jak už to tak bývá, stačil jeden dotaz a plán Prahy sobě na zdražení jízdného...
Reklama