-6℃
Dnes je 23. únor , svátek má Svatopluk

DPP chybí do ideálního stavu téměř tři desítky strojvedoucích

Příjezd metra do stanice.

Pražskému dopravnímu podniku (DPP) chybí do ideálního stavu téměř tři desítky strojvedoucích metra. DPP jich má nyní 680 a měl by jich mít 706 včetně instruktorů, sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Podnik proto uspořádal další kolo náboru zaměstnanců. DPP chybí rovněž řidiči MHD, které nabírá dlouhodobě. Podnik je největší městskou firmou a pracuje v ní téměř 11.000 lidí. Město jeho provoz ročně dotuje více než 13 miliardami korun.

Reklama

Důvodů nižšího stavu strojvedoucích metra je několik. Jedním z nich je například proti dřívějšku větší počet souprav na trasách metra. Například na trase C z Ládví do Letňan dříve zajížděla pouze každá druhá souprava a nyní již všechny. „Dále jsou tu samozřejmě běžná fluktuace a přechody strojvedoucích na jiné posty v rámci podniku nebo odchody do starobního důchodu,“ uvedla Řehková.
Zájemcům o práci strojvedoucího musí být minimálně 20 let a musí mít středoškolské vzdělání s maturitou, výhodou je kvalifikace v elektrotechnickém, strojním nebo dopravním oboru. „Důležité je také posouzení zdravotního stavu a dopravně psychologického vyšetření,“ uvedla mluvčí.
Jakmile je zájemce zaměstnán, nastupuje do kurzu. Studium trvá přibližně půl roku. V současné době pořádá DPP dva kurzy a další zahájí v dubnu.
Zájemcům podnik nabízí smlouvu na dobu neurčitou a benefity v celkové roční výši asi 60.000 korun. Mezi nimi je například zaměstnanecké jízdné a zlevněné jízdné pro rodinné příslušníky, penzijní připojištění po roce v zaměstnání ve výši 1100 korun, pětitýdenní dovolená, stokorunové stravenky, poukázky Flexipass v hodnotě 4000 korun za rok nebo příspěvek na dětskou rekreaci. Přijatí uchazeči mohou také dostávat příspěvek 2000 korun na bydlení v ubytovně. Průměrný plat v DPP je necelých 36.500 korun.
DPP se potýká rovněž s nedostatkem řidičů autobusů a tramvají. Loni od ledna do září přijal 466 řidičů MHD, z toho 257 řidičů autobusů. To je v porovnání se stejným obdobím loňského roku o 17 řidičů autobusů více. Celkem podnik zaměstnával ke konci listopadu 4230 řidičů MHD.
DPP má od loňského 19. prosince nového generálního ředitele. Stal se jím bankéř Petr Witowski, který vystřídal ve funkci Martina Gillara. Dopravní podnik provozuje tři linky metra o celkové délce 59,4 kilometru, dále 539,8 kilometru tramvajových tratí a 1798 kilometrů autobusových linek.
Zdroj: čtk

Tajemní našeptávači. Středočeské hejtmanství tají, komu vyplatilo 2,3 milionu korun

Včera, 18:32
I v pražských lesích bojují lesníci proti kůrovci. Během loňska vytěžily Lesy hlavního města zhruba...
Včera, 18:03
Stavba modernizovaného železničního koridoru mezi Hostivaří a hlavním nádražím po zimě pokračuje, a to o...
Včera, 17:30
Komerční článek
Např. vysloužilou zářivku převezme každý odpovědný kolektivní systém zdarma, kdežto běžná odpadová firma si za...
Včera, 17:30
O životě v buddhistickém klášteře vyprávěla mniška Tenzin Palmo, jež se narodila v Praze, vystudovala...
Včera, 17:00
O nadcházejícím víkendu 23. a 24. února čeká Pražany dočasná uzavírka na mostech u stanice...
Včera, 14:25
Únorové číslo humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, dorazilo do trafik a stánků.
Včera, 13:32
V Galerii 9 ve vysočanské radnici můžete až do 7. března vidět výstavu Martin Frind...
Včera, 10:29
Radnice Prahy 14 vyhlásila architektonickou soutěž o návrh na revitalizaci Centrálního parku u stanice metra...
21.2.2019
Most v Bubenské ulici u metra C Vltavská je ve špatném stavu a musel být...
21.2.2019
Pražský Újezd chce postavit dům pro seniory s 127 lůžky. V této chvíli má radnice...
21.2.2019
Někteří odsouzení političtí aktivisté se rekrutovali z pokrokového hnutí, což byla česká politická mládežnická organizace,...
Reklama