DPP nalezl loni v prostředcích MHD 8100 ztracených předmětů

Pražský dopravní podnik (DPP) nalezl loni v prostředcích MHD 8100 ztracených předmětů. Předloni to bylo 7464 předmětů. Nejčastěji lidé ztráceli průkazku MHD, tašky, batohy, peněženky, mobilní telefony, klíče a oblečení.

Přibližně dvě třetiny z nich skončily v kanceláři ztrát a nálezů. Zhruba třetinu věcí si vlastníci nakonec vyzvedli, sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. DPP je největší městskou firmou a provozuje tramvaje, metro, autobusy a lanovku.

„Pokud cestující nalezne nějakou ztracenou věc v prostředcích MHD, je nejlepší ji odevzdat řidiči autobusu či tramvaje, popřípadě v metru dozorčímu stanice či v podatelně DPP,“ uvedla informátorka DPP Petra Tölgyesiová.

Lidé ve veřejné dopravě opakovaně ztrácejí například zdravotní pomůcky jako zubní protézy, rovnátka, berle, hole nebo léky. Nalezen byl glukometr, bederní pás, zdravotní podsedák, nákrčník, naslouchátko i lékařské zprávy.

Cestující zapomínají také rozměrnější či těžší předměty jako přenosný gril, vařič, sbíjecí kladivo, dětský kočárek nebo pytel s hoblinami. V MHD zapomněl jeden z doručovatelů pošťácký batoh s dopisy.

Zaměstnanci DPP nalezli řadu hudebních nástrojů. Mezi nimi mandolínu, housle, kytary, saxofon a ukulele. Ze sportovního náčiní to pak byly lyžařské hole a helma, kulečníkové tágo, tenisové rakety, skateboardy, koloběžky či čelenka na koně a bumerang.

Lidé v tramvajích či autobusech ale nezapomínají pouze věci, ale také zvířata. DPP eviduje nález francouzského buldočka, krysaříka, border kolie a několika kříženců.

Nalezené předměty podnik odváží do ztrát a nálezů v ulici Karolíny Světlé v Praze 1. „V případě ztráty předmětu v autobuse či tramvaji mohou cestující zavolat na informační linku DPP 296 191 817. Pokud se věc podaří najít, cestujícímu následně sdělíme, kdy a kde si může ztracený předmět vyzvednout,“ dodala Tölgyesiová.

ČTK

Historik Petr Blažek a architektka Pavla Melková
Dnes, 17:05
V historické budově Národního muzea byly prezentovány dvě knihy: Památník Jana Palacha ve Všetatech (autoři...
Facebook Pavol Seriš: Samko Tále
Dnes, 14:55
Symbolicky necelé dva týdny před slovenskými parlamentními volbami (uskuteční se v sobotu 29. února), jejichž...
Dnes, 12:07
Rozruch vyvolala zpráva, že se Praha chystá přemalovat všechny prostředky městské dopravy do jednotného stylu....
Dnes, 08:44
Přijďte se ve středu dosyta najíst, napít a pobavit na Masopustní posvícení konané na pěší...
Dnes, 08:01
Loni připravila Galerie Tančící dům největší retrospektivní výstavu světoznámého výtvarníka, designéra a architekta Bořka Šípka...
Včera, 19:11
Na výpadovce na Úvaly (Českobrodská – Starokolínská – Novosibřinská) se v Újezdě nad Lesy se...
Včera, 10:11
Únorové vydání humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, je už nějakou dobu na...
Včera, 08:11
Michnovský letohrádek na Kampě zůstane zatím v rukou Radnice. O jeho budoucnosti rozhodnou lidé v...
Včera, 06:38
V úterý 25. února začne Technická správa komunikací s přípravnými pracemi před opravami Novodvorské ulice...
24.2.2020
Folk, jazz, blues, rock, šansony, trocha té prvorepublikové hudby... Ať už se vám líbí jakýkoli...
Reklama