DPP zahájil rekonstrukci stanice metra C Opatov

Pražský dopravní podnik (DPP) minulý týden zahájil rekonstrukci stanice metra C Opatov. Podnik stanici nejen opraví, ale vybuduje tam také výtahy pro vozíčkáře a lidi s kočárky. Novinářům to řekli zástupci města a DPP. Náklady DPP předpokládá 276 milionů korun.

Práce se budou dělat převážně za běžného provozu. Potrvají do července příštího roku. DPP vybuduje v budoucnu bezbariérový přístup také ve stanici Jiřího z Poděbrad nebo Invalidovna.

Na Opatově bude opraveno normální i nouzové osvětlení. Zrekonstruovány budou elektrické rozvaděče, napájení informačního systému a reklamních panelů, řídicí systém a vyměněny budou akustické majáčky pro nevidomé.

Součástí projektu je vybudování bezbariérového přístupu. Bude tvořen kaskádou osobních výtahů. Výtah z vestibulu bude zakomponován do pevného schodiště na nástupiště, podobně jako je tomu u stanice metra Chodov a Roztyly. Druhý povede z vestibulu k autobusovým zastávkám. Do obou se vejdou dva kočárky. Na autobusovém nástupišti budou nové koše a lavičky a DPP vyčistí a vymění prasklá skla včetně obkladů.

FOTO: Metro Opatov

Metro Opatov - Opatov 12,2019Metro Opatov - Opatov 12,2019Metro Opatov - Opatov 12,2019Metro Opatov - Opatov 12,2019Metro Opatov - Opatov 12,2019

DPP počítá při opravě s přerušením provozu o dvou víkendech v únoru a v březnu. Na povrchu se nic měnit nebude. Rozvoj území v okolí stanice zatím není jasný. V minulosti vznikl záměr výstavby administrativních budov, z toho ale nakonec sešlo.

„Na opravu budeme chtít získat peníze z evropských fondů,“ řekla mluvčí DPP Aneta Řehková. Kolik podnik nakonec získá, podle ní v tuto chvíli nejde říct.

Stanice Opatov byla otevřena v listopadu 1980 pod názvem Družby. Na její výstavbu bylo vynaloženo 264 milionů korun československých, tedy zhruba stejná částka jako na její nynější částečnou rekonstrukci.

DPP provozuje na třech linkách metra 61 stanic. Roční provoz metra vyjde na několik miliard korun. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává skoro 11.000 lidí. Praha dotuje DPP více než 13 miliardami korun ročně.

ČTK

Dnes, 15:16
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začaly rozvážet seniorům, lékařům a dobrovolníkům obědy. Vodárny je nakupují...
prodej_ilustrační obrázek
Dnes, 13:53
Vedení Prahy zamýšlí poskytnout obchodníkům bezplatně chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat. Zachovat...
Dnes, 10:58
Program na bezúročné úvěry pro pražské firmy zasažené v souvislosti s koronavirem by měl být...
Dnes, 09:19
Pro 150 pracovníků a jejich 2500 aktuálních klientů dostala organizace SANANIM přiděleno 100 jednorázových roušek....
Včera, 15:05
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
Včera, 13:31
Učiliště uprostřed sídliště v pražské Písnici mělo sloužit jako dočasná ubytovna pro zajištění karantény bezdomovců...
knihkupectví_ilustrační obrázek
Včera, 12:17
Radní Hana Třeštíková připravila další tři opatření na podporu pražských kulturních aktérů. V režimu individuálních...
Včera, 11:59
Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od čtvrtka 9....
Včera, 10:55
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
Včera, 09:48
Hasiči od 20. března do dnešního dne vyložili zdravotnický materiál z 19 letadel z Číny,...
Reklama