8℃
Dnes je 15. říjen , svátek má Tereza

DPP zahájil zkušební provoz jámy u smyčky na Barrandově

Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil zkušební provoz jámy u tramvajové smyčky na Barrandově, ze které bude při rekonstrukci smíchovské Nádražní ulice opravovat podvozky tramvají. Výluka v Nádražní ulici začala v pondělí 8. července potrvá do 9. září. Tramvaje tak budou jezdit pouze mezi smyčkami na Barrandově a v Hlubočepích a nedostanou se do vozovny. V Nádražní začne oprava ulice přeložením kabelovodu a kanalizace.

Reklama

„Jáma se bude od pondělí normálně používat pro ostrovní provoz Hlubočepy-Barrandov. Během toho se vyhodnotí, zda je vše v pořádku a případně se nějaké nedostatky odladí. Nyní žádné připomínky k jámě nejsou,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.
Jáma s novou kolejí je u současné vnější koleje smyčky. Sloužit bude k tomu, aby mohli zaměstnanci DPP provádět běžnou údržbu podvozku. Vedení města společně s DPP původně uvažovalo, že na celou trasu nasadí kloubové autobusy. Varianta s tramvajemi se podle podniku nakonec ukázala lepší. Po dobu výluky nechá DPP na trati několik tramvají, které budou odříznuté od zbylé sítě a vozoven. Poté, co se tramvaje po opravě Nádražní vrátí do běžného provozu, jámu bude podnik i nadále využívat.
Změněny budou trasy tramvajových linek. Provoz linky číslo 4 byl přerušen kvůli prázdninovému jízdnímu řádu již 29. června. Linky číslo 5, 12, 20 a 94 budou ve směru z centra zkráceny do obratiště Smíchovské nádraží. V nepřetržitém provozu bude zavedena tramvajová linka číslo 32 v trase Hlubočepy – Sídliště Barrandov. V provozu bude náhradní autobusová doprava X12 ze Smíchovského nádraží k Lihovaru a do Hlubočep.
Oprava Nádražní začne přeložkou kabelovodu a kanalizace. Teprve poté začne rekonstrukce samotné tramvajové trati. Ta by se měla uskutečnit v příštím roce a vyjde předběžně na 138,5 milionu korun. Technická správa komunikací (TSK) opraví rovněž vozovku, chodníky a most přes železniční trať. Práce na mostě se uskuteční souběžně s opravou železnice, kterou plánuje Správa železniční dopravní cesty.
Zdroj: čtk

„Černá ovce“ Habsburků. Císař a král Maxmilián II. nesympatizoval s katolickou církví

Včera, 17:11
Vivat Vlasta! zvolal v závěru svého projevu herec David Prachař. Rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou,...
Včera, 15:01
V pondělí v šest se v Galerii Pštrossova 23 uskuteční vernisáž výstavy Dějiny klubu Bunkr....
Včera, 13:32
Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nechá vypracovat koncepční studii úprav veřejných prostranství v dejvickém...
Včera, 10:28
Provoz na dálnici D1 po nedělní tragické hromadné nehodě na Benešovsku by měl být ve...
13.10.2019
Lidé v Praze mohou prostřednictvím aplikace Moje Praha sledovat naplněnost některých kontejnerů na tříděný odpad....
13.10.2019
Pražský magistrát vyčlenil 38 bytů pro rodiny s dětmi, které nyní bydlí v ubytovnách. Přes...
13.10.2019
Stavba vysokorychlostní železniční trati, která povede z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan, bude...
12.10.2019
V pražské zoologické zahradě se počátkem října narodilo šest mláďat mimořádně vzácného varanovce bornejského. Jednoho...
12.10.2019
Čechy byly v onom čase – po rakousko-uherském vyrovnání v roce 1867 – součástí Předlitavska.
12.10.2019
První výlov proběhl letos 24. září na rybníce Kančík na Milíčovském potoce a poslední 12....
Reklama