11℃
Dnes je 17. červenec , svátek má Martina

DPP zahájil zkušební provoz jámy u smyčky na Barrandově

Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil zkušební provoz jámy u tramvajové smyčky na Barrandově, ze které bude při rekonstrukci smíchovské Nádražní ulice opravovat podvozky tramvají. Výluka v Nádražní ulici začala v pondělí 8. července potrvá do 9. září. Tramvaje tak budou jezdit pouze mezi smyčkami na Barrandově a v Hlubočepích a nedostanou se do vozovny. V Nádražní začne oprava ulice přeložením kabelovodu a kanalizace.

Reklama

„Jáma se bude od pondělí normálně používat pro ostrovní provoz Hlubočepy-Barrandov. Během toho se vyhodnotí, zda je vše v pořádku a případně se nějaké nedostatky odladí. Nyní žádné připomínky k jámě nejsou,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.
Jáma s novou kolejí je u současné vnější koleje smyčky. Sloužit bude k tomu, aby mohli zaměstnanci DPP provádět běžnou údržbu podvozku. Vedení města společně s DPP původně uvažovalo, že na celou trasu nasadí kloubové autobusy. Varianta s tramvajemi se podle podniku nakonec ukázala lepší. Po dobu výluky nechá DPP na trati několik tramvají, které budou odříznuté od zbylé sítě a vozoven. Poté, co se tramvaje po opravě Nádražní vrátí do běžného provozu, jámu bude podnik i nadále využívat.
Změněny budou trasy tramvajových linek. Provoz linky číslo 4 byl přerušen kvůli prázdninovému jízdnímu řádu již 29. června. Linky číslo 5, 12, 20 a 94 budou ve směru z centra zkráceny do obratiště Smíchovské nádraží. V nepřetržitém provozu bude zavedena tramvajová linka číslo 32 v trase Hlubočepy – Sídliště Barrandov. V provozu bude náhradní autobusová doprava X12 ze Smíchovského nádraží k Lihovaru a do Hlubočep.
Oprava Nádražní začne přeložkou kabelovodu a kanalizace. Teprve poté začne rekonstrukce samotné tramvajové trati. Ta by se měla uskutečnit v příštím roce a vyjde předběžně na 138,5 milionu korun. Technická správa komunikací (TSK) opraví rovněž vozovku, chodníky a most přes železniční trať. Práce na mostě se uskuteční souběžně s opravou železnice, kterou plánuje Správa železniční dopravní cesty.
Zdroj: čtk

„Černá ovce“ Habsburků. Císař a král Maxmilián II. nesympatizoval s katolickou církví

Před 3 hodinami
Teplé počasí povede podle pražské agentury Prague City Tourism (PCT) k pokračování meziročního růstu počtu...
Dnes, 17:00
Na dodržování povinností cyklistů na pražských cyklostezkách se během prázdnin zaměří městská policie. Strážníci spolu...
Dnes, 16:28
Hlavní město a pražský dopravní podnik (DPP) podepsaly dohodu a nájemní smlouvu na využití pozemků...
Dnes, 13:28
V městské části Praha-Nedvězí podali registračnímu úřadu pro nové volby do zastupitelstva jednu kandidátní listinu....
Dnes, 11:05
Výstavba obecních bytů v metropoli byla poměrně velká v 90. letech, od roku 2010 se...
Dnes, 10:26
Praha 2 je v rámci hlavního města Prahy územím s nejvyšším indexem stárnutí. Očekává se,...
Dnes, 09:31
Předsedou Komise pro udržitelnou energii a klima Rady hlavního města Prahy byl jmenován ekolog a...
Dnes, 08:28
Také střecha Centra Černý Most se během léta proměnila ve velkokapacitní letní kino.
Včera, 18:35
V Tursku u Prahy hoří bývalé zemědělské haly, které nyní slouží jako sklady různých firem....
Včera, 18:00
Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí...
Reklama