DPP zahájil zkušební provoz jámy u smyčky na Barrandově

Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil zkušební provoz jámy u tramvajové smyčky na Barrandově, ze které bude při rekonstrukci smíchovské Nádražní ulice opravovat podvozky tramvají. Výluka v Nádražní ulici začala v pondělí 8. července potrvá do 9. září. Tramvaje tak budou jezdit pouze mezi smyčkami na Barrandově a v Hlubočepích a nedostanou se do vozovny. V Nádražní začne oprava ulice přeložením kabelovodu a kanalizace.

„Jáma se bude od pondělí normálně používat pro ostrovní provoz Hlubočepy-Barrandov. Během toho se vyhodnotí, zda je vše v pořádku a případně se nějaké nedostatky odladí. Nyní žádné připomínky k jámě nejsou,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.
Jáma s novou kolejí je u současné vnější koleje smyčky. Sloužit bude k tomu, aby mohli zaměstnanci DPP provádět běžnou údržbu podvozku. Vedení města společně s DPP původně uvažovalo, že na celou trasu nasadí kloubové autobusy. Varianta s tramvajemi se podle podniku nakonec ukázala lepší. Po dobu výluky nechá DPP na trati několik tramvají, které budou odříznuté od zbylé sítě a vozoven. Poté, co se tramvaje po opravě Nádražní vrátí do běžného provozu, jámu bude podnik i nadále využívat.
Změněny budou trasy tramvajových linek. Provoz linky číslo 4 byl přerušen kvůli prázdninovému jízdnímu řádu již 29. června. Linky číslo 5, 12, 20 a 94 budou ve směru z centra zkráceny do obratiště Smíchovské nádraží. V nepřetržitém provozu bude zavedena tramvajová linka číslo 32 v trase Hlubočepy – Sídliště Barrandov. V provozu bude náhradní autobusová doprava X12 ze Smíchovského nádraží k Lihovaru a do Hlubočep.
Oprava Nádražní začne přeložkou kabelovodu a kanalizace. Teprve poté začne rekonstrukce samotné tramvajové trati. Ta by se měla uskutečnit v příštím roce a vyjde předběžně na 138,5 milionu korun. Technická správa komunikací (TSK) opraví rovněž vozovku, chodníky a most přes železniční trať. Práce na mostě se uskuteční souběžně s opravou železnice, kterou plánuje Správa železniční dopravní cesty.
Zdroj: čtk

„Černá ovce“ Habsburků. Císař a král Maxmilián II. nesympatizoval s katolickou církví

Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
27.5.2020
Výpověď z nájmu, kterou od společnosti CIB RENT Písnice dostali manželé E. a L. M.,...
Reklama