DPP zahájil zkušební provoz jámy u smyčky na Barrandově

Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil zkušební provoz jámy u tramvajové smyčky na Barrandově, ze které bude při rekonstrukci smíchovské Nádražní ulice opravovat podvozky tramvají. Výluka v Nádražní ulici začala v pondělí 8. července potrvá do 9. září. Tramvaje tak budou jezdit pouze mezi smyčkami na Barrandově a v Hlubočepích a nedostanou se do vozovny. V Nádražní začne oprava ulice přeložením kabelovodu a kanalizace.

„Jáma se bude od pondělí normálně používat pro ostrovní provoz Hlubočepy-Barrandov. Během toho se vyhodnotí, zda je vše v pořádku a případně se nějaké nedostatky odladí. Nyní žádné připomínky k jámě nejsou,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.
Jáma s novou kolejí je u současné vnější koleje smyčky. Sloužit bude k tomu, aby mohli zaměstnanci DPP provádět běžnou údržbu podvozku. Vedení města společně s DPP původně uvažovalo, že na celou trasu nasadí kloubové autobusy. Varianta s tramvajemi se podle podniku nakonec ukázala lepší. Po dobu výluky nechá DPP na trati několik tramvají, které budou odříznuté od zbylé sítě a vozoven. Poté, co se tramvaje po opravě Nádražní vrátí do běžného provozu, jámu bude podnik i nadále využívat.
Změněny budou trasy tramvajových linek. Provoz linky číslo 4 byl přerušen kvůli prázdninovému jízdnímu řádu již 29. června. Linky číslo 5, 12, 20 a 94 budou ve směru z centra zkráceny do obratiště Smíchovské nádraží. V nepřetržitém provozu bude zavedena tramvajová linka číslo 32 v trase Hlubočepy – Sídliště Barrandov. V provozu bude náhradní autobusová doprava X12 ze Smíchovského nádraží k Lihovaru a do Hlubočep.
Oprava Nádražní začne přeložkou kabelovodu a kanalizace. Teprve poté začne rekonstrukce samotné tramvajové trati. Ta by se měla uskutečnit v příštím roce a vyjde předběžně na 138,5 milionu korun. Technická správa komunikací (TSK) opraví rovněž vozovku, chodníky a most přes železniční trať. Práce na mostě se uskuteční souběžně s opravou železnice, kterou plánuje Správa železniční dopravní cesty.
Zdroj: čtk

„Černá ovce“ Habsburků. Císař a král Maxmilián II. nesympatizoval s katolickou církví

Dnes, 18:04
Hlavní město Praha za podpory Rady hl. m. Prahy odsouhlasilo návrh na vyhlášení Programu podpory...
Dnes, 17:10
Středočeský kraj se zapojí do akcí, které příští rok připomenou 1100 let od mučednické smrti...
Dnes, 15:37
andscape festival se v sobotu rozrostl o další umělecké dílo. Přední český umělec Patrik Hábl...
Dnes, 13:12
Ani jsme se nenadáli a čtvrtina prázdnin je pomalu pryč. Chtělo by to nějaký plnohodnotný...
Dnes, 12:29
V návaznosti na celkovou rekonstrukci bývalého rybníka ve Stromovce se uskutečnila také oprava prostoru před...
Včera, 08:58
Přívoz je v provozu je každý den od 10 do 22 hodin. O sobotách, v...
Včera, 07:39
Letní slavnosti staré hudby nedomyslitelně patří k prázdninové Praze. Do třetího desetiletí své existence vstupují...
12.7.2020
S rekonstrukcí bývalého rybníka ve Stromovce byl také opraven prostor před Šlechtovou restaurací, tedy parter...
12.7.2020
Tryskovice a Krteň. Dvě obce, které se nacházely na území dnešní Prahy, ale dnes už...
11.7.2020
Na celkové řešení budoucí podoby Vítězného náměstí vyhlásila před dvěma lety rada hlavního města prostřednictvím...
Reklama