Dřevorádi dřevo rádi aneb lidé lesa oslavují. Relaxujte v přírodě

Jak se měří objem a výška stromů? Proč a kde sázet stromy? Jak běhat v dřevácích? Nadace Dřevo pro život si pro všechny milovníky dřeva a lesa připravila akci nazvanou Den dřevorádů. Mimo naučných aktivit se návštěvníci mohou těšit také na soutěže či piknik.

Michelský les se v neděli 13. září promění v místo oslav všech dřevorádů. V rámci akce bude bohatý program pro celou rodinu. Udělat něco pozitivního pro sebe, ostatní i planetu? Ať už půjde o dobré jídlo, výstavbu laviček pro charitu nebo sázení stromků se samotným lesníkem, o zábavu bude postaráno.

Den dřevorádů se koná na palouku uprostřed lesa ve stínu sekvojovců. Jde tedy o ideální místo pro konání pikniku. Stačí si jen donést deku a něco dobrého. Vodu, kávu, stoly a lavice a také mobilní toalety budou na místě zajištěny.

Ne každý má tu možnost zasadit si v Praze strom – navíc s přiděleným nářadím i sazeničkami a zkušeným lesníkem, jenž předvede správný postup. Návštěvníci budou mít možnost pomoci i nemocným a opuštěným. Jen za deset minut týmové práce se ze smrkového dřeva a šroubků stanou lavičky, jež budou darovány do Thomayerovy nemocnice a Klokánka – Láskova.

Pražská tržnice slaví. Jak bude vypadat její budoucnost?

Dřevěné boty nezní jako ta nejlepší obuv pro běh, přesto (nebo možná právě proto) se na Dni dřevorádů bude konat sprint v dřevácích. Ten nejrychlejší nakonec dostane cenu od Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze. Pro ty „intelektuálnější“ je připravena také soutěž v podobě kvízu o znalosti dřeva. Ten nejlepší dřevorád se tak bude moct těšit ze stylových dubových hodin.

Místo akce se nachází jen deset minut od zastávky metra Roztyly. Událost začíná ve dvě hodiny odpoledne a kolem čtvrté se budou návštěvníci počítat. Proč? Půjde o pokus o překonání rekordu v počtu dřevorádů na jednom místě.

Včera, 18:20
Od tohoto týdne je návštěvníkům Botanické zahrady hlavního města k dispozici nový bezbariérový vstup na...
Včera, 17:00
Začalo to Prahou, nyní se přidalo například i Brno. Univerzity přecházejí na distanční výuku a...
Včera, 15:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 15:00
Za loňské pobodání muže v obchodním domě na pražské Floře půjde třiadvacetiletý student práv Josef...
Včera, 14:20
Úřady práce v Praze omezují ode dneška kvůli riziku šíření koronavirové nákazy úřední hodiny.
Včera, 12:20
Plánované podzimní opravy silnic dramatizují pražskou dopravu nad únosnou mez. Lidé kvůli tomu tráví při...
Včera, 11:00
Pražský magistrát a jeho Institut plánování a rozvoje (IPR) připravily výstavu, která návštěvníkům představí 25...
Včera, 09:40
Nedoslýchavý penzista Vladimír Švec ze Sušice byl v roce 2018 odsouzen k 27 letům v...
Včera, 08:59
Zdravotnická záchranná služba hlavního města (ZZS HMP) hledá nové zaměstnance zvláště na nelékařské profese. Spustila...
Včera, 07:35
Pražská zoo láká návštěvníky na novou pandu červenou nebo na slůňata, která už umějí plavat....
22.9.2020
Bez záruky! To je druhé jméno tohohle článku. V jedné ruce kulturní program, v druhé...
Reklama