Dukla ve druhé lize bojuje o čelo tabulky! Velkou komplikací je však odchod Gonzáleze

Pražská fotbalová Dukla bojuje ve druhé lize o návrat zpět mezi elitu. Po velkém množství změn v kádru i vedení se jí daří možná až nad očekávání dobře. Skvěle rozjetou sezonu ale může zkomplikovat odchod jednoho z nejlepších střelců.

Klub z Julisky zažil tragickou minulou sezonu. Prakticky od začátku až do konce okupovali žlutočervení ve Fortune lize poslední příčku a přímo sestoupili do druhé nejvyšší soutěže. Dukla nebyla v úplně nejlepším rozpoložení, a to i finančního hlediska. Chvíli se spekulovalo i o pádu týmu až do třetí ligy, ale to se nakonec nestalo.

Ve vedení klubu se objevila nová tvář a mnoho nových tváří přibylo i na hřišti. Tomu však samozřejmě předcházel i velký odliv hlavních opor. O síle nově vzniklého kádru se dalo před sezónou pochybovat, ale Dukla příjemně překvapila a nyní bojuje o čelo FNL.

Cesta Dukly ve druhé lize začala pětigólovou přestřelkou s Třincem. Na domácím stadionu žlutočervení ztratili body deset minut před koncem. Poté však přišly dvě výhry 2:0 nad těžkými soupeři – Žižkovem a Hradcem Králové. Dobrá forma hráčům Dukly ale nevydžela do čtvrtého kola, kde s Jihlavou, účastníkem minulé baráže, padla 0:1.

Praha představila plán na prodloužení Městského okruhu

Seběvedomí si poté dodali vysokou výhrou 7:0 v MOL Cupu a v FNL drželi skvělou sérii tří vítězství, které je katapultovali až na druhé místo. Dukla v zápasech bavila úočným a zajímavým fotbalem. Po Hradci Králové má druhý nejproduktivnější útok, což je oproti minulé sezoně ve Fortuna lize největším rozdílem.

Nejlepším střelcem týmu je zatím s pěti brankami Lukáš Holík. Druhým ve statistikách je Pablo González se čtyřmi přesnými zásahy. Jenže právě španělský ofenzivní univerzál už žádný další gól za Duklu nepřidá, jelikož si za své výkony vysloužil přestup do Sigmy Olomouc.

Už bez něj odehrála Dukla přímý souboj o první místo v tabulce s Pardubicemi. V zatím posledním, osmém, kole prohrávala Dukla po půl hodině už 2:0 díky dvěma brankám Kohúta a nakonec prohrála 3:1. Jedinou branku pražského celku dal z penalty Tetour. Absence jednoho z nejlepších hráčů i střelců týmu, Gonzáleze, ještě může Dukle hodně zkomplikovat sezonu.

S patnácti body je nyní Dukla čtvrtá. Stejný počet bodů má ale i třetí Hradec Králové a jen o jeden bod více má druhá Jihlava. Nakročeno tak má pražský celek dobe. Už před soubojem s vedoucími Pardubicemi se kouč týmu Skuhravý nechal slyšet, že věří v to, že jeho tým se popere o postup: „Co se týče ambicí na postup, tak ty jsou vždycky, protože my chceme hrát první ligu, ale já vždy říkám, že cesta za postupem musí být silná. To znamená, že tam nepůjdeme s kádrem, který nebude ještě na ligu připravený. Myslím si, že všech 7 zápasů, i když jsme 2 výsledkově nezvládli, jsme měli herní převahu a jsem velice rád, že ta herní tvář, kterou chceme, je na hřišti vidět. Takže ano, v tuto chvíli jsme mezi týmy, které budou bojovat o postup.“

Jak vést spokojený život? Jděte vlastní cestou

Dnes, 18:35
Zastupitelstvo Prahy 4 podpořilo na svém zářijovém zasedání návrh na propůjčení Řádu Bílého lva (in...
Dnes, 16:40
Barům a nočním klubům v centru Prahy se kvůli stále přísnějším restrikcím nevyplatí mít otevřeno....
Dnes, 12:20
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 12:20
Punkeři a rockeři se druhý víkend v září sešli v Branických ledárnách na oslavě 35....
Dnes, 07:55
Je tomu tři sta padesát let, co umřel jeden z nejlepších a nejvýznamnějších malířů a...
Včera, 18:20
Přesně 26. září 1920 se poprvé rozhrnula opona a loutky sochaře Vojty Suchardy v krásných...
Včera, 17:40
Koronavirová pandemie mění plány Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty. To v Tereziánském sále...
Včera, 16:20
Pátá městská část ví, s jakým druhem kriminality se nejčastěji potýkala v loňském roce. Informace vyplývají ze...
Včera, 14:20
Více jak dvacet let byla přístupna pouze během dnů otevřených dveří. Celoročně je otevřena až...
Včera, 13:40
Když bylo koncem srpna jasné, že od září pojede městská doprava v Praze omezeně, někteří...
Včera, 13:00
Na svátek svatého Václava, 28. září, se bude slavit také 90. výročí vršovického kostela svatého...
Reklama